اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

نکاتی که باید قبل از تزریق ژل بدانید

تزریق ژل، یکی از روش های زیبایی می باشد که مود استقبال تعداد زیادی از افراد بخصوص خانم ها می باشد. قبل از تزریق ژل توصیه می کنیم. نکاتی که باید قبل از تزریق ژل بدانید را مطالعه نمایید. در ادامه هر آنچه لازم است در مورد مراقبت های قبل از تزریق ژل بدانید را شرح داده ایم.

مراقبتهای قبل از تزریق ژل

توجه داشته باشید امروزه روش های مختلفی برای پر کردن برخی از گودی های بدن به خصوص صورت وجود دارد، که هر روش نیز شرایط خاص خود را دارد. تزریق ژل نیز مانند سایر روش های زیبایی برای پر کردن گودی های صورت و دیگر نواحی بدن استفاده میشود. ژل از پر کننده های غیر طبیعی می باشد که قبل و بعد استفاده از آن باید به چند نکته توجه کنید. از نكات قبل از تزريق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب بهترین دکتر پوست، مو و زیبایی
 • مدت زمان لازم برای تزریق ژل
 • نوع ژل و قیمت آن
 • مراقبت قبل و بعد از تزریق ژل
 • نواحی مورد استفاده
 • مشاهده و بررسی افرادی که تزریق ژل داشته اند.
 • رضایت مندی کسانی که تزریق ژل داشته اند.
 • این موارد تنها برخی از نكات قبل از تزريق ژل می باشد.
 • توقعات و انتظارات واقع بینانه قبل از تزریق ژل

توقعات و انتظارات واقعی قبل از تزریق ژل

مهمترین نکاتی که افراد قبل از تزریق ژل باید به آن توجه داشته باشند این امر می باشد که توقعات و انتظارات واقع بینانه داشته باشند. اگر تزریق ژل را تنها برای زیبایی می خواهید انجام دهید توصیه ما به شما این است که در مورد دیگر روش ها نیز تحقیق نمایید، و با اطلاع کامل یک مورد را انتخاب نمایید. مشورت کردن و دریافت نظرات شخصی در مورد انتظاری که از تزریق ژل باید داشته باشید، به شما برای رضایت داشتن کمک شایانی می کند. اگر از نتیجه کار کسی که تزریق ژل انجام داده است راضی می باشید بهتر است با دکتر خود را در میان بگذارید و در مورد تصورات خود از چهره ای که می خواهید داشته باشید بیشتر صحبت کنید.

بدون شک دکتری را که انتخاب کرده اید اگر بهترین دکتر تزریق ژل باشد، در صورت داشتن سواد و تخصص کافی در این زمینه کمک فراوانی را به شما در جهت رسیدن به هدف مطلوب ارائه می دهد. تنها توصیه ای که در این مرحله می توانیم داشته باشیم این است که واقع بینانه باشید و از دکتر خود توقعات بیجا نداشته باشید. زیرا چهره هر فردی دارای ویژگی ها خاص خود است و نمی توان مدلی را که فردی دیگر از آن راضی است و نتیجه مطلوبی را هم به همراه داشته است برای هر صورتی استفاده نمود.

از ویژگی نوع فیلر استفاده شده مطلع شوید

تزریق ژل با تصمیم قطعی شما برای تزریق ژل آغاز شده و با انتخاب دکتر وارد مرحله اصلی که همان اجرا و تزریق ژل می باشد می شود. بعد از بیان توقعات خود با دکتر نوبت آن میرسد که قبل از تزریق ژل در مورد نوع ژل و فیلری که در آن مطب استفاده می شود تحقیق کنید. برای این کار می توانید از اینترنت و صحبت های خود دکتر استفاده کنید اما در برخی از موارد افرادی هستند که وسواس دارند، اگر شما هم از آن دسته از افراد می باشید، بهتر است در مورد فیلر با دیگر دکترها نیز صحبت کنید. از مهم ترین سوالاتی که از دکتر خود، قبل از تزریق ژل باید بپرسید شامل موارد زیر است:

 • چه نوع ژلی را استفاده می نماید؟
 • عوارض جانبی استفاده از آن فیلر چیست؟
 • قیمت تزریق ژل چقدر است؟

بررسی سوابق پزشک قبل از تزریق ژل

از مهم ترین نكات قبل از تزريق ژل و انواع پر کننده ها، این است که  افراد باید سوابق و تخصص پزشک خود را بررسی نمایند. با توجه به روز افزون شدن تعداد کلینیک ها و مراکزی که خدمات تزریق ژل و فیلر انجام میدهند در حال توسعه است که خیلی از این کلینیک ها بی تجربه و فاقد تخصص کافی می باشند و بدون گذراندن مسیر مناسب آموزش جراحی به این کار اقدام می نمایند.

عمده دلیلی که خیلی از افراد به این مراکز غیر مجاز مراجعه می کنند هزینه مناسب تزریق ژل در این مراکز بوده است. این افراد به این امر اشاره نمی کنند که ممکن است نوع پرکننده و فیلر استفاده شده در این مراکز تقلبی باشد و هزینه های جبران ناپذیری را برای شما فراهم آورد. 

دیگر نکات مهم قبل از تزرریق ژل

چنانچه تزریق ژل را برای پر کردن برخی از نواحی بدن خود انتخاب کرده اید و تصمیم خود را گرفته اید اکنون لازم است کارهای لازم جهت آماده سازی برای تزریق ژل را انجام دهید. که شامل موارد زیر می باشد:

 • نوشیدن مقدار آب کافی قبل از تزریق ژل
 • پرهیز از تزریق ژل در مراکز نامعتبر
 • قبل از تزریق ژل برای جلوگیری از کبودی بهتر است برخی از داروها را مصرف نکنید که این داروها شامل ایبوپروفن و آسپیرین می باشد.
 • نوع ژل و فیلر را تنها بر اساس قیمت آن انتخاب ننمایید.

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب

تزریق ژل، آن هم تزریق ژل لب از محبوب ترین نوع تزریق های ژل در میان خانم ها می باشد. اما قبل از تزریق ژل لب لازم است مراقبت هایی را برای نتیجه گیری بهتر انجام دهید. هدف اصلی در تزریق ژل لب افزایش حجم لبها می باشد. نكات قبل از تزريق ژل لب نیز با آنچه که در قسمت های بالا گفته شد یکسان است اما علاوه بر موارد بالا از دیگر کارهای لازم  قبل از تزریق ژل لب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر سابقه تبخال دارید با پزشک خود آن را در میان بگذارید و از داروهای پیشگیری کننده استفاده نمایید.
 • برای جلوگیری از عفونت نیز از 24 ساعت قبل کپسول سفالکسین را مصرف نمایید و تا چند روز بعد از تزریق ژل آن را ادامه دهید.
 • انجام برخی از آزمایشات نیزقبل از تزریق ژل الزامی می باشد مانند آزمایش قند، عملکرد کبد و تست بارداری

نوشتن دیدگاه