اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

پاکسازی پوست

پوست انسان به‌طور طبیعی چربی تولید می‌کند. این چربی‌ از پوست در برابر آفتاب محافظت می‌کنند و مانع تبخیر بیش از حد آب از سطح پوست وخشكى آن می‌شود. اما از طرفی تجمع این چربی‌ها در منافذ پوست و ترکیب آنها با اکسیژن هوا، می‌تواند باعث ایجاد كومدون يا جوش‌های سرسیاه شود.

روش‌های مختلفی برای رفع اين جوش‌های سرسیاه وجود دارد. بيشتراین روش‌ها معمولاًسطحى و موقت هستند مثل چسب ها يا اسكراب

بهترين روش درمان جوش هاى سرسياه وسرسفيدياهمان كومدون ها؛ ،تخليه كامل آنهاست .تخليه كامل كومدونها،ازجمع شدن وباقى ماندن چربى درفوليكول ها كه زمينه سازايجاد آكنه وجوش هاى التهابى است وهمينطور باعث بازشدن منافذپوست وپوست پرتقالى شدن مى شود؛،جلوگيرى مى كند.

چه روش‌هایی را توصیه نمی‌کنیم؟

بخور پوست

در این روش که در اکثر آرایشگاه‌ها و برخی کلینیک‌ها به‌ کار گرفته می‌شود، پوست به مدت ۲۰ دقیقه در معرض بخار قرار می‌گیرد. اما از آنجایی‌که این کار بدون تشخيص نوع پوست و عدم آگاهی نسبت به عکس‌العمل هر نوع پوست‌ ‌در برابر بخار انجام می‌شود، می‌تواند باعث عوارض و آسيب به پوست شود.

استفاده ازپاك كننده ها،ماسك ها وكرم هايي كه ممكنست باعث قرمزى و ايجادحساسيت پوستى شود.

پاکسازی پوست به روش طبی
مراحل پاکسازی طبی پوست عبارتند از:

۱- معاينه وتشخيص نوع پوست
۲- تخليه كامل كومدون ها .
۳- میکرودرم ابريژن.

آنالیز پوست

در این مرحله مواردی مانند چربی ،رطوبت، PH (ميزان اسيديته)، باز بودن منافذ پوست، وضعیت چروک‌های پوست، وضعیت لایه‌های زیرین پوست، توزيع رنگدانه‌ها، پیگمانتاسیون لکه‌های پوستی و عمق اسکار آکنه بررسی و تعیین می‌شود. آگاهی نسبت به این موارد می‌تواند در انتخاب روش مناسب براى بهبود وضعيت پوست موثر باشد.

پاکسازی پوست

در مرحله بعدی، چربی‌های لخته شده (جوش‌های سرسیاه) که بر اثر اكسيدشدن چربى پوست(ترکیب اكسيژن هوا باچربى)در سطح پوست ایجاد شده‌اند پاکسازی می‌شوند. با این روش می‌توان حتی چربی‌ها و یا موادآرايشى مثل کرم‌پودرو...که بر اثر استفاده مکرروطولانى، مانند «تتو» به پوست اضافه شده‌اند را نیز برطرف کرد. به همین دلیل است که بعد از پاکسازی با این روش، پوست شفاف‌تر به نظر می‌رسد.

برخی از

مزایای پاکسازی پوست

عبارتند از:

  1. ارزان است.
  2. نيازبه استراحت و دوره نقاهت ندارد.
  3. تأثيرآن بلافاصله قابل مشاهده است.
  4. فوائد كوتاه مدت و بلندمدت زيادى براى پوست دارد.

بطورخلاصه،پاكسازى دوره اى (هرچندهفته يكبار) پوست، يكى از مهمترين روشهاى مراقبت ازپوست (skin care) است كه علاوه براينكه از بسيارى از مشكلات پوستى پيشگيرى مى‌كند؛ باعث مى شود تا هميشه، پوستى زيبا و شفاف داشته باشيم و كمتر به كرم پودرها و كانسيلرها، نياز پيدا كنيم.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با ما در کلینیک دکتر مرجان حداد تماس بگیرید.