اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

مزوتراپی صورت

اولین چیزی که بعد از دیدن افراد در ذهن می ماند، چهره است. اگر چهره شما، سالم، شاداب و درخشنده باشد همراه با اعتماد بنفس بیشتر، احساس بهتری هم خواهید داشت. وقتی در بعضی تقسیم بندی‌ها، تا پنجاه سالگی را هم جزو دوره جوانی می‌دانند، پس می‌بینید که واقعا سن یک عدد است و شاید اگر در محیط مناسب‌تر و در استرس و اضطراب کمتر زندگی می کردید، پوست جوانتری داشتید.

بهرحال استرس جز جدانشدنی از زندگی ماشینی امروز است، آلودگی‌های محیطی مانند آب و هوا و خوراکی هم عاملی است که باعث می‌شود درخشندگی پوست از بین برود. خوشبختانه علم به کمک ما آمده است و یک روش بسیار مناسب برای جوانسازی وجود دارد که عوارض جانبی بسیاری کمی دارد. این روش مزوتراپی صورت است که حتی بعد از اولین جلسه درمان می‌توانید اثرات مثبت آن را در صورت خود ببینید.

مزوتراپی صورت چیست؟

در مزوتراپی صورت مواد مغذی مانند آمینو اسید ها، ویتامین ها، و عصاره‌های گیاهی با استفاده از دستگاه مخصوص مزوتراپی و یا سرنگ به پوست صورت تزریق می شود. در این روش طبق تجویز پزشک در هر قسمتی که نیاز به تزریق باشد، یک قطره از محلول مزوتراپی به زیر پوست و بین لایه اپیدرم و درم، تزریق می‌شود. مزوتراپی صورت دقیقا شبیه این است که از بهترین کرم‌های مرطوب کننده یا جوان کننده استفاده کرده باشید، چون مواد مفید مستقیما به پوست وارد شده‌اند، تاثیر آن بسیار بیشتر از کرم‌هاست و نتیجه آن شگفت انگیز است.
از این روش، هم برای جوانسازی و هم درمان ایرادات پوستی مانند جای زخم و آکنه هم استفاده می شود.

مزوتراپی صورت

فواید مزوتراپی صورت

جوانسازی پوست و درخشندگی و شادابی چهره
رطوبت و آبرسانی مناسب به پوست که از پیری صورت جلوگیری می‌کند
برگشتن حالت ارتجاعی پوست که باعث می‌شود عضلات
از بین رفتن چین و چروک‌های پوست

مزوتراپی لک صورت

در بعضی از خانم‌ها، در دوران بارداری لک هایی روی صورت ایجاد می‌شود که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، معمولا بعد از فارغ شدن این لک‌ها هم کمرنگ‌تر می‌شوند ولی کاملا از بین نمی روند. همچنین به خاطر اینکه کشور ما تابستان‌ها و آفتاب شدیدی دارد، پوست صدمه می‌بیند و حتی با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب هم ممکن است، دانه‌های قهوه‌ای رنگ و لک هایی روی پوست ایجاد شود و با بالا رفتن سن، این لک ها تیره‌تر شوند. با استفاده از مزوتراپی پوست، لک‌ها تا حد زیادی از بین می‌روند، چون مزوتراپی مانند تجدید قوا است و انگار دوباره پوست به سنین جوانی باز می گردد. با این حساب است که لک صورت از بین می رود و رنگ پوست بسیار روشن‌تر می‌شود.

مزوتراپی صورت

تعداد جلسات مزوتراپی صورت

طول درمان و زمانبندی جلسات مزوتراپی به شرایط سنی و پوست مراجعه کننده بستگی دارد که پزشک متخصص آن را تعیین می‌کند. اما به طور معمول به مدت ۵ ماه هر هفته یا هر دوهفته، مزوتراپی انجام می‌شود و بعد از آن سالی دوبار جلسه مزوتراپی تکرار خواهد شد.

هزینه مزوتراپی صورت

بسته به میزان ناحیه‌ای که مزوتراپی روی آن انجام می‌شود، هزینه متفاوت خواهد بود. ولی در نظر داشته باشید که مزوتراپی یکی از روش‌های جوانسازی است که هزینه متوسط دارد و آنقدر ها ارزان نیست ولی نسبت به هزینه ای که برای آن پرداخت می‌شود، نتیجه بسیار شگفت انگیزی دارد. همچنین نسبت به عمل‌های جراحی زیبایی، هزینه آن بسیار کم است و در مقابل نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

 مزوتراپی صورت

عوارض جانبی مزوتراپی صورت

مانند هر روش و درمانی، مزوتراپی هم عوارضی دارد ولی این عوارض، بسیار خفیف هستند و خیلی زود از بین می روند. چون مزوتراپی به وسیله سوزن انجام می شود، ممکن است بعد از انجام تزریق، در صورت ورم یا درد وجود داشته باشد. که بعد از چند ساعت این درد و تورم از بین می‌رود.

اگر پزشکی که مزوتراپی را انجام می‌دهد، در کار خود تبحر داشته باشد، هیچگونه خون مردگی و عوارضی بعد از مزوتراپی،ایجاد نمی شود. یکی دیگر عوارض بسیار نادر در مزوتراپی هم، عفونت باکتریایی است که در هر تزریقی ممکن است به وجود بیاید. اگر بعد از انجام مزوتراپی مشکلی برایتان پیش آمد حتما با پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهترین نتیجه در مزوتراپی صورت

باید بگوییم که بهترین نتیجه در مزوتراپی صورت وقتی حاصل می شود که این کار با یک روش درمانی یا جوانسازی دیگر همراه باشد. برای مثال تزریق بوتاکس و مزوتراپی می‌توانند نتایج بسیار رضایت بخشی برای شما به وجود بیاورند.
ولی اگر مزوتراپی در سنین پایین‌تر مانند بیست تا سی سالگی انجام شود، بدون نیاز به درمان‌های دیگرو به تنهایی، بسیار نتیجه مثبتی خواهد داشت.

 مزوتراپی صورت

دوران نقاهت بعد از مزوتراپی صورت

بعد از انجام مزوتراپی، مراجعه کننده می‌تواند به فعالیت روزانه خود برگردد و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. ممکن است در جای تزریق، کمی کبودی به وجود می‌آید ولی اگر پزشک متخصص و با تجربه باشد، این مشکل هم به وجود نخواهد آمد. برای اینکه بهترین نتیجه را از مزوتراپی بگیرید باید از بهترین دستگاه‌های مزوتراپی و پزشکان با تجربه کمک بگیرید.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی صورت

- در دوره‌ ابتدایی مزوتراپی یعنی حدود ۴-۵ ماه که تحت درمان هستید بهتر است به استخر و سونا نروید و در ساحل حمام آفتاب نگیرید، همچنین سولاریم هم نروید. ولی بعد از اینکه دوره درمان تمام شد، هیچ مانعی وجود ندارد.

- بهتر است بعد از مزوتراپی، از کرم‌های مرطوب کننده با کیفیت و آبرسان ها استفاده کنید که به طور کلی پوست قوام خود را حفظ کند و از پیری زودرس جلوگیری کنید.

- برای اینکه نتیجه موثری از مزوتراپی پوست بگیرید، هر سال دو بار مزوتراپی را تکرار کنید و همچنین این تکرار جلسات باعث می‌شود که اثرات مزوتراپی حفظ شود.

 

ما عقیده داریم که مزوتراپی جز روش ها و درمان‌هایی است که کمترین عوارض و بیشترین نتیجه مثبت را برای شما به ارمغان می‌آورد ولی برای انجام این کار حتما به کلینیک‌های تخصصی و معتبر مراجعه کنید. همچنین برای اینکه از نتیجه مطمئن باشید می‌توانید نمونه کار‌های پزشکان را ببینید و بعد تصمیم بگیرید. بهر حال هم قرار است هزینه کنید و هم پوست صورت، یکی حساس‌ترین نقاط صورت است.

کلینیک تخصصی پوست و موی دکتر مرجان حداد، با آخرین علم و تکنولوژی مزوتراپی، آماده ارائه خدمات است. برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر با شماره 03136283105 تماس بگیرید.