اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

مزوتراپی لاغری یک روش درمانی غیر جراحی برای از بین بردن و کاهش چربی های موضعی و رفع سلولیت است. در مراکز مزوتراپی جلسات درمانی به این صورت است که چند مورد تزریق کوچک از مایعی دارای خصوصیاتی ضد چربی در قسمت هایی که قصد سوزاندن چربی های آن را دارید انجام می شود. باید در نظر داشته باشید که مواردی مانند فاصله جلسات تزریق، عمق تزریق و میزان تزریق بستگی به شرایط شما دارد و پزشک مزوتراپی باید این موضوع را تشخیص دهد.
دلیل این که به این مراکز مزوتراپی می گویند این است که داروهای مورد استفاده به لایه میانی پوست که مزودرم نام دارد تزریق می شود و باعث ذوب شدن سلول های چربی، بهبود عملکرد بازسازی پوست و بافت هایی که باعث ایجاد سلولیت شده اند را از بین می برد. مرکز مزوتراپی معمولا در دوره 10 جلسه ای، باعث کاهش توانایی ذخیره چربی در فرد می شود و قدرت سوزاندن چربی را به او می بخشد.
مزایای مزوتراپی  لاغری که در مراکز مزوتراپی معتبر و استاندارد انجام می شود عبارت است از:
• بعد از هر جلسه درمانی بیمار به راحتی می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد، اما باید به یاد داشته باشد که تا یک هفته از حمام گرم خودداری کند.
• درد بسیار کمی دارد.
• هر جلسه نهایتا 30 دقیقه طول بکشد و کاملا سرپایی انجام می شود.
• سلولیت های توده ای را هموار می کند.
• از روش هایی مانند لیپوساکشن و یا روش های بر این پایه ارزان تر است.
• برای تزریق به بی حسی موضعی یا بی هوشی نیست.
• هیچ گونه جای زخم و جراحتی بعد از لاغر شدن روی بدن شما نمی ماند.
این روش بسیار عالی و نتیجه بخش برای افرادی است که سلامتی آن ها هیچ مشکلی ندارد و تنها مسئله آن ها کمی اضافه وزن است. همچنین افرادی که قبلا روش های دیگر مانند لیپوساکشن انجام دادند و الان در قسمت های دیگر بدنشان دچار تجمع چربی شده است و افراد دارای سلولیت می توانند با این روش زیبایی بدن خود را به دست بیاورند. البته به یاد داشته باشید که میزان چربی که به صورت موضعی با این روش می توان سوزاند به صورت تقریبی میان انگشت سبابه و شست قرار گیرد.

عوارض مزوتراپی لاغری

عوارض مزوتراپی لاغری اگر توسط پزشک کارنابلد انجام شود می تواند جبران ناپذیر باشد. در ادامه به برخی از عوارض مزوتراپی لاغری می پردازیم.

• این روش برای افردی که احساس چاقی بیش از اندازه می کنند، مادران شیرده یا بردارد، افرادی دارای بیماری های خاص مانند دیابت، سرطان، اچ آی وی، لوپوس، بیماری قلبی، بیماری کبدی، بیماری کلیوی و... هستند مناسب نیست.
• معمولا روند بهبودی بعد از تزریق در روش درمانی مزوتراپی به سرعت اتفاق می افتد، به این صورت که بیتر پزشک ها که در این زمینه فعالیت می کنند؛ استراحت و یا ایجاد وقفه در کار های روزمره را توصیه نمی کنند. البته به یاد داشته باشید که ممکن است فرد در شرایط خاص دچار حساسیت های پوستی، تورم و در بعضی موارد کبودی در اطراف محل تزریق شود.

• خطرات مزوتراپی لاغری بسیار کم است و فقط در موارد نادر ممکن است که بیمار دچار مشکلاتی در اثر تزریق شود. اما به هرحال محض احتیاط باید به یاد داشته باشید که اگر داروی دیگری مصرف می کنید حتما به پزشک تزریق خود اطلاع دهید تا از تداخلات دارویی احتمالی جلوگیری کنید.
• مورد بعدی که باید به پزشک خود اطلاع دهید تا از خطرات جدی اختمالی جلوگیری کنید، حساسیت های خاص، دیابت و بیماری های خاص مانند HIV و سرطان است.
• عوارض جانبی موقتی مزوتراپی لاغری عبارتند از: احساس خارش در محل تزریق، کبودی، تورم و ورم کردن محل تزریق. البته نیازی نیست نگران این موارد باشید، چون معمولا بعد از چند روز این موارد برطرف می شوند.
• ابن مورد را حتما به یاد داشته باشید که اگر هر نشانه غیر طبیعی بعد از تزریق مشاهده کردید، با پزشک خود تماس بگیرید و مشکل خود را با در میان بگذارید تا در صورتی که مورد خاصی برای شما پیش آمده است بتوانید زود تر به آن رسیدگی کنید.

نظرات در مورد مزوتراپی لاغری

نظرات در مورد مزوتراپی لاغری برای از بین بردن چربی های موضعی استفاده کرده اند به شدت به دو مورد اصلی بستگی دارد: "کیفیت مواد تزریق شده" و "مهارت پزشک تزریق مزوتراپی لاغری" زمانی که این دو عامل درست باشند، شما با خیال راحت می توانید انتظار نتیجه ای خوب را داشته باشید.
مورد بعدی که روی نظرات استفاده کنندگان تاثیر داشته، میزان چربی بدن آنها بوده. چرا که افراد دارای قطر چربی بالا نتیجه کمتر و ضعیفتری نسبت به افرادی که چربی و چاقی کمتری دارند می گیرند.

نوشتن دیدگاه