اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

اولتراسوند

 اولتراسوند ال دی ام(LDM ultrasound ) نوع جدیدی از دستگاه‌های اولترا سوند است که به کمک امواج فراصوت، درمان‌های موثر‌تری بر روی بیماران، انجام می‌دهد. برای اینکه بدانیم دستگاه اولتراسوند ال دی ام چگونه عمل می‌کند، بهتر است ابتدا به طور کلی درباره اولتراسوند، بحث کنیم. امواج اولتراسونیک، امواج صوتی مکانیکی هستند که نوسان فرکانس آن‌ها در محدوده شنوایی انسان نیست. دستگاه‌هایی که این امواج را تولید می‌کنند، به اختصار اولتراسوند نامیده می‌شوند. از این تکنولوژی در موارد بسیاری از جمله صنعت، امنیت و درمان‌های پزشکی استفاده می‌شود. برای مثال از کاربرد‌های اولتراسوند در علم پزشکی، درمان چاقی‌های موضعی است.

دستگاه اولتراسوند با ایجاد امواج با فرکانس ۴۰۰۰۰ هرتز، باعث لرزش سلول‌های چربی شده و به از بین بردن چربی، در ناحیه مورد نظر کمک می‌کند. اولتراسوند ال دی ام با تکنولوژی جدید‌تر، کمک می‌کند که چروک‌های پوست کاهش پیدا کرده و پوست سفت‌تر شود. به عبارتی همزمان با لاغری موضعی، به پوست حالت ارتجاعی می‌دهد و ساختار آن را بهبود می‌بخشد. حتی در بعضی از موارد از این دستگاه برای درمان آکنه و اگزمای مزمن هم استفاده می‌شود. همین خصوصیات باعث شده است که اولتراسوند ال دی ام برای از بین بردن غبغب و چاقی‌های ناحیه صورت هم، بسیار مناسب باشد.

 اولتراسوند ال دی ام

اولتراسوند

اولتراسوند یا فراصوت به امواجی گفته می‌شود که فرکانس یا بسامد آن‌ها در محدوده شنوایی انسان نیست. این فرکانس‌ها توسط دستگاه‌های مختلف و با هدف‌های متفاوت تولید می‌شوند. اولتراسوند در علم پزشکی هم کاربرد‌های فراوانی دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به فیزیوتراپی، سونوگرافی و درمان چاقی‌های موضعی اشاره کنیم. با استفاده از اولتراسوند، یا در‌ واقع با ایجاد فراصوت در سرعت بالا، در قسمت‌هایی که تجمع چربی در بدن یا صورت، وجود دارد، سلول‌های چربی دچار لرزش یا حرکت می‌شوند که باعث شکسته شدن آن‌ها و نهایتاً لاغری موضع می‌گردد. در حال حاضر دستگاه‌های تولید کننده اولتراسوند بسیار پیشرفت کرده‌اند و در کنار لاغری، به بهبود وضعیت پوست هم کمک می‌کنند. گفتیم که دستگاه اولتراسوند که برای لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد، با تاباندن فرکانس‌های فراصوت به سلول‌های چربی، باعث لاغری می‌شود. وقتی این امواج با سرعت بالا به سلول‌های چربی برخورد می‌کنند، مولکول‌های آن را به حرکت در می‌آورند و باعث پاره شدن غشای سلولی می‌گردند. سپس چربی‌ها آزاد شده و توسط کبد یا کلیه از بدن دفع می‌شوند. اگر بعد از هر جلسه درمان، فرد روی تردمیل قرار بگیرد و متابولیسم خود را بالاتر ببرد، نتیجه بهتری در پی دارد زیرا عمل دفع سموم و چربی‌ها سریع‌تر انجام می‌شود.

اولتراسونیک

به امواج فراصوت یا دستگاه‌هایی که این امواج را تولید می‌کنند، گفته می‌شود. حدود ۱۰۰ سال پیش از این بود که امواج فراصوت کشف شده و توسط دستگاه‌هایی ایجاد شدند. فراصوت یا اولتراسونیک در اولین سال‌هایی که کشف شدند در صنعت کشیترانی و به‌ خصوص کشتی‌های جنگی مورد استفاده قرار گرفتند. اما می‌توان گفت که مهم‌ترین کاربرد آن‌ها که به کمک بشریت آمد، کاربرد‌های پزشکی بود. با استفاده از اولتراسونیک و تاباندن آن به بدن انسان، پزشک می‌تواند وضعیت اجزای درونی را بررسی کنید. درست حدس زده‌اید، اولتراسونیک در دستگاه سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد و با برخورد به اجزای داخل بدن، تصویری به پزشک نمایش می‌دهد. همچنین از امواج اولتراسونیک در شاخه فیزیوتراپی هم استفاده می‌شود به این صورت که تاباندن این امواج در فرکانس‌های بالا، باعث بازسازی بافت عضله‌ها شده و حتی درد را هم کاهش می‌دهد. اولتراسونیک برای از بین بردن چربی‌های موضعی هم به کار می‌آیند. دستگاه اولتراسونیک که برای لاغری طراحی شده است، به گونه‌ای عمل می‌کند که با وارد کردن امواج فراصوت به سلول‌های چربی، مولکول‌های ناحیه مورد نظر را به حرکت وا می‌دارد و باعث از بین رفتن چربی‌ها می‌شود. وقتی مولکول‌های چربی از سلول‌ها آزاد شدند توسط سیستم لنفاتیک، کبد و یا کلیه از بدن دفع می‌شوند.

اولتراسونیک

 

اولتراسونیک لاغری

اولتراسونیک لاغری یکی از تکنولوژی‌هایی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و به دلیل تاثیرگذاری سریع و مفید، بدون عوارض جانبی، در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاقی زمینه‌ای برای ابتلا به بیماری‌های مختلف است که اغلب آن‌ها مزمن هستند. بیماری‌هایی مانند نارسایی‌های قلبی عروقی، نارسایی‌های کبد، کلیه، دیابت و … یکی دیگر از تأثیرات مخرب چاقی هم بر ظاهر فرد است که اعتماد به نفس را کاهش می‌دهد و تمام نقاط مثبت ظاهری را تحت الشعاع قرار می‌دهد برای همین تقریباً هیچ کسی در دنیا وجود ندارد که بخواهد چاق باقی بماند. در برخی از موارد هم رژیم‌های لاغری و ورزش به طور کامل پاسخگو نیستند. برای مثال فرد، وزن قابل توجهی از دست می‌دهد ولی در قسمت‌هایی از بدن و صورت همچنان، قسمت‌هایی به شکل موضعی چاق باقی می‌مانند. در این مواقع با مراجعه به پزشک و تحت نظر او، روش اولتراسونیک لاغری به کمک شما می‌آید. با استفاده از اولتراسونیک لاغری، از شر چاقی‌های موضعی برای همیشه خلاص می‌شوید. البته برای اینکه نتیجه مطلوب و ماندگاری بگیرید بهتر است بعد از کاهش سایز، سبک زندگی خود را تغییر داده و با رژیم غذایی سالم، زیبایی خود را حفظ کنید.

اولترازد

اولترازد نوعی جدید از دستگاه‌های اولتراسوند است که برای درمان چاقی‌های موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توان گفت که اولترازد، نسل سوم دستگاه‌های فراصوت است که بر روی بدن و صورت، درمان چاقی‌های موضعی را انجام می‌دهد. مهم‌ترین تفاوت اولترازد با دستگاه‌های قدیمی در این است که سرعت کار این دستگاه‌ها بسیار بالا‌تر از انواع قدیمی است که خود نکته مهمی به حساب می‌آید چرا که کار با دستگاه‌های معمولی اولتراسوند، نیاز به زمان بیشتری داشت که هم پزشک را خسته می‌کرد و هم حوصله بیمار را سر می‌برد. سرعت پایین در دستگاه‌های قدیمی باعث می‌شد که بیماران انگیزه خود را برای جلسات بعدی درمان از دست بدهند و درمان را قطع کنند. حالا با وجود دستگاه‌های اولترازد که سرعت بالا‌تری دارند، در زمان کمتر، امواج بیشتری به سلول‌های چربی تابیده می‌شود. بدیهی است که وقتی امواج با فرکانس‌های بالا‌تر و سرعت بیشتری به سلول‌ها می‌رسند، خروج مولکول‌های چربی را از بدن با سرعت بیشتری انجام می‌دهند و بیمار می‌تواند در جلسات اولیه، تأثیرات درمان را مشاهده کند. به علاوه برای پزشکان محترم هم کار آسان‌تر و سریع‌تر پیش می‌رود و خستگی کمتری به همراه دارد. در کنار تمام این مزایا، حالت ارتجاعی پوست با استفاده از اولترازد بهبود پیدا می‌کند.

اولترازد لاغری

اولترازد لاغری، نسل سوم از دستگاه‌های اولتراسوند است که مزایای بسیاری نسبت به دستگاه‌های قدیمی دارد. از جمله نکات مثبت اولترازد لاغری می‌توانیم به سرعت بالای آن اشاره کنیم که به طور حتمی این دستگاه سریع‌ترین روش برای لاغری می‌باشد که بدون نیاز به بیهوشی در مطب‌ها یا کلینیک‌ها توسط پزشک انجام می‌شود. این دستگاه پیشرفته هم‌ زمان به عنوان لیفتینگ پوست هم عمل می‌کند زیرا دارای امواج هایفو نیز می‌باشد. در قسمت‌هایی که چاقی موضعی دارند و با این دستگاه درمان می‌شوند، سلول‌های چربی بدون بازگشت از بین می‌روند. امواج اولترازد به مناطق فیبروزه هم نفوذ می‌کنند و هیچ مانعی درباره آن‌ها وجود ندارد. همچنین در هنگام درمان با این دستگاه متوجه می‌شوید که کاملاً بیصدا است و عوارض جانبی به همراه نخواهد داشت. حتی در مناطق حساس بدن و صورت می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در سال‌های اخیر که داشتن شکم صاف و شش تکه ترند شده است، دستگاه اولترازد، بدون ورزش‌های سخت این امکان را فراهم می‌آورد که سیکس پک داشته باشید. در تمام قسمت‌های صورت و بدن می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید، گونه، بازو‌ها، پشت بدن، ران‌ها، ساق پا، غبغب، شکم، پهلو به صورت مؤثر و بدون بازگشت لاغر می‌شوند. همچنین این دستگاه از صدمه به بافت‌های دیگر، جلوگیری می‌کند.

اولترازد لاغری

اولتراسوند کویتیشن

اولتراسوند کویتیشن (Ultrasound Cavitation) روشی است که از آن برای درمان چاقی‌های موضعی استفاده می‌شود. اولتراسوند کویتیشن با استفاده از فرستادن امواج فراصوت به سلول‌های چربی، باعث لاغری در ناحیه مورد نظر می‌شود. نکته مثبت و مورد توجه در اولتراسوند کویتیشن این است که نیاز به بی حسی یا بیهوشی عمومی ندارد و به صورت سرپایی در مطب یا کلینیک‌ها انجام می‌شود. اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر به مکانیزم عملکرد این روش بپردازیم باید بگوییم که امواج فراصوت همان امواجی هستند که در سونوگرافی استفاده می‌شوند ولی وقتی قرار است برای درمان چاقی و از بین بردن سلول‌های چربی از این روش استفاده کنیم، نوع دستگاه و شدت امواج آن با سونوگرافی تفاوت‌هایی دارد. وقتی امواج فراصوت به سلول‌های چربی تابیده می‌شوند و در آن‌ها نفوذ می‌کنند، مولکول‌های چربی حرکت می‌کنند و اصطلاحاً به جنب و جوش می‌افتند. این حرکت باعث می‌شود که غشای سلولی چربی‌ها از بین برود و این مولکول‌ها به صورت گلسترول آزاد شوند. بدن بر اساس عملکرد طبیعی خود، چربی‌ها را با کمک سیستم لنفاتیک، کبد و کلیه‌ها از بدن حذف می‌کند. برای همین پزشک پیشنهاد می‌کند که در روزی که جلسه درمانی دارید و همین‌طور سه روز پس از آن، حداقل روزی ۵ لیتر آب مصرف کنید تا چربی‌ها زود‌تر از بدن حذف شوند. همچنین پیاده روی به این روند کمک بیشتری می‌کند.

لاغری موضعی اولتراسوند

لاغری موضعی اولتراسوند برای افرادی که از چاقی‌های موضعی رنج می‌برند، یکی از بهترین روش‌های ممکن است. شاید با خود بگویید که بهترین درمان برای چاقی، ورزش و رژیم غذایی است ولی گاهی اتفاق می‌افتد که افراد به دلایل ژنیتیکی، ارثی و یا روش‌های خاص زندگی، دچار چاقی‌های موضعی در صورت یا بدن خود می‌باشند که حتی با رژیم غذایی مناسب و ورزش هم از بین نروند. گاهی هم بعد از یک دوره چاقی، فرد وزن خود را به میزان مناسب می‌رساند ولی چربی‌ها در قسمت‌هایی از بدن باقی می‌ماند. در مورد آخر هم افراد به خاطر شغل خود مجبور هستند مدت زیادی پشت میز بنشینند که چربی‌ها در اطراف شکم، انباشته می‌شوند و فرصتی هم برای ورزش‌های طاقت فرسا وجود ندارد. در این مواردی که نام بردیم، لاغری موضعی اولتراسوند روش مؤثر و بی خطری است که پزشک به شما پیشنهاد می‌کند. در روش لاغری موضعی اولتراسوند، پزشک با استفاده از دستگاه اولتراسوند و تاباندن امواج فراصوت به موضع چاق، سلول‌های چربی را از بین می‌برد. اینکه تاثیرگذاری روش اولتراسوند تا چه حد است، به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله جنس، سن و میزان سفتی و تراکم چربی‌ها فاکتور‌هایی هستند که بر کاهش سایز با روش اولتراسوند، تأثیر می‌گذارند.

لاغری با اولتراسوند در اصفهان

لاغری با اولتراسوند در اصفهان در حال حاضر توسط پزشکان انجام می‌شود که ما پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر درباره لاغری با اولتراسوند در اصفهان با کلینیک پوست و زیبایی دکتر حداد تماس بگیرید زیرا بهتر است این روش‌ها را زیر نظر یک پزشک پوست انجام دهید تا از نتیجه نهایی اطمینان بیشتری داشته باشید و دچار عوارض ناشی از کویتیشن نشوید. لاغری با اولتراسوند در اصفهان با کمک دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود و بدیهی است که دستگاه‌های مدرن با تکنولوژی جدید‌تر، تأثیر بهتری دارند و لاغری بدون بازگشت با آن‌ها تجربه خواهید کرد. دستگاه‌های نسل جدید اولتراسوند، در مدت زمان کمتری، درمان را انجام می‌دهند که به این ترتیب شما زمان کمتری را در مطب یا کلینیک صرف جلسات درمانی می‌کنید. همچنین دستگاه‌های جدید‌تر، به بافت‌های مجاور، سلول‌های چربی، صدمه نمی‌زنند و خیال شما از بابت عوارض جانبی آن، راحت‌تر است. البته این صد در صد به نظر پزشک بستگی دارد که چند جلسه درمانی نیاز دارید و هر کدام از جلسات چقدر زمان می‌برد. بهتر است در طی پروسه درمانی خود صبر و حوصله به خرج بدهید و از روش‌های دیگر مانند رژیم غذایی سالم و ورزش در کنار لاغری با اولتراسوند استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

هزینه اولتراسونیک

هزینه اولتراسونیک

هزینه اولتراسونیک بستگی به تعرفه‌های پزشک یا کلینیکی دارد که در آن درمان را آغاز می‌کنید. البته به غیر از این مورد، هزینه اولتراسونیک به تعداد جلسات و مدت زمان هر جلسه نیز بستگی دارد. اگر نواحی زیادی در بدن و صورت شما وجود دارد که دچار چاقی موضعی شده، قطعاً نیاز به جلسات بیشتری دارید. توجه داشته باشید که هر چه میزان چربی‌ها و تراکم آن‌ها در بدن یا صورت شما بیشتر باشد، جلسات بیشتری برای درمان نیاز دارید که همین مورد، هزینه اولتراسونیک را افزایش می‌دهد. پزشک با معاینه شما و آنالیز میزان چربی‌ها در بدن، به شما، تعداد جلساتی را که نیاز دارید، اعلام می‌کند. قطعاً در جلسه‌ای که مورد معاینه قرار می‌گیرید، حدود هزینه‌ها برآورد می‌شود ولی میزان دقیق این هزینه قابل بررسی نیست زیرا روند درمان و کاهش سایز به متابولیسم و سیستم کلی بدن شما مربوط می‌شود که تنها در طی پروسه درمان، از آن آگاه می‌شوید. اگر در کنار روش اولتراسونیک برای لاغری، از رژیم غذایی مناسب و ورزش هم استفاده کنید، قطعاً زود‌تر نتیجه می‌گیرید و در زمان و هزینه‌های مالی خود هم صرفه جویی می‌کنید. فراموش نکنید که پیش از آغاز درمان، اطلاعات کلی در رابطه با وضعیت سلامت خود به پزشک ارائه بدهید هر چند که یک پزشک مجرب با انجام آزمایش‌های لازم، میزان اثربخشی روش اولتراسونیک را بالا‌تر می‌برد.

مزایای لاغری موضعی اولتراسوند

مزایای لاغری موضعی اولتراسوند را زمانی بهتر درک می‌کنید که این روش را با روش‌های دیگر مقایسه کنید. روش‌های دیگری برای لاغری موضعی و اصطلاحاً پیکر تراشی وجود دارند که احتمالاً کم و بیش با آن‌ها آشنایی دارید. برای مثال می‌خواهیم در اولین مثال، مزایای لاغری موضعی اولتراسوند را نسبت به عمل‌های جراحی بررسی کنیم. برای لاغری موضعی با استفاده از عمل جراحی، چربی‌ها در ناحیه مورد نظر اصطلاحاً ساکشن شده و از بدن خارج می‌شوند. بدیهی است که برای انجام این عمل باید تحت بیهوشی کامل قرار بگیرید و در بیمارستان بستری شوید. همچنین بسته به وضعیت عمومی بدن خود، مدتی هم نیاز به استراحت دارید تا دوران نقاهت تمام شود. در حالی که از مهم‌ترین مزایای لاغری موضعی اولتراسوند این است که نیاز به بیهوشی وجود نداشته و بیمار بلافاصله پس از هر جلسه درمانی می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود برگردد. از دیگر نکات مثبت لاغری با اولتراسوند می‌توانیم به مواردی اشاره کنیم که با ورزش و رژیم هم از بین نمی‌روند. مثلاً برآمدگی سینه در آقایان و همچنین غبغب از مواردی هستند که حتی با ورزش و و رژیم از بین نمی‌روند ولی به کمک اولتراسوند تنها با چند جلسه به کلی بر طرف می‌گردند.

مراقبت های بعد از درمان اولتراسوند

مراقبت های بعد از درمان اولتراسوند توسط پزشک به شما یادآوری خواهد شد با این حال بهتر است مواردی را بررسی کنید زیرا با انجام دقیق مراقبت های بعد از درمان اولتراسوند نتیجه بهتری از این روش لاغری می‌گیرید. یکی از مهم‌ترین مزایای لاغری با اولتراسوند این است که بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از هر جلسه به فعالیت‌های روزانه خود ادامه بدهد و مشکلی برای او بوجود نمی‌آید. در رابطه با مراقبت های بعد از درمان اولتراسوند باید به این نکته اشاره کنیم که سلول‌های چربی بعد از هر جلسه از بین رفته و مولکول‌های آن‌ها در خون شما رها می‌شود پس بدیهی است که با انجام آزمایش خون بعد از روش اولتراسوند، افزایش چربی خون را مشاهده کنید که نیاز نیست نگران باشید. پزشک به صورت مرتب این پروسه را چک کرده و تحت کنترل دارد. بهتر است بعد از هر جلسه درمان، آب زیاد بنوشید و این روند را تا سه روز پس از هر جلسه انجام دهید. همچنین انجام فعالیت‌هایی مانند پیاده روی سریع در محیط باز یا روی تردمیل باعث بالا رفتن متابولیسم شده و به دفع سریع‌تر چربی‌ها کمک می‌کند. با انجام این کار‌ها تکرر ادرار پیدا می‌کنید و ممکن است کمی رنگ ادرار تغییر کند. می‌توانید این علایم را با پزشک در میان بگذارید و راهنمایی‌های بیشتری بگیرید.

روش کوتیشناولتراسوند

سوالات متداول درباره کویتیشن اولتراسوند

سوالات متداول درباره کویتیشن اولتراسوند عبارتند از:

-روش کویتیشن اولتراسوند برای چه کسانی مناسب است؟

روش کویتیشن اولتراسوند برای کسانی مناسب است که حدود ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم یا کمتر اضافه وزن دارند و علی‌رغم تلاش‌های خود با رژیم لاغری و ورزش، همچنان چاقی موضعی دارند. با استفاده از این روش، به نوعی پیکرتراشی انجام می‌شود که نهایتاً ظاهری زیبا‌تر خواهید داشت.

-روش کویتیشن اولتراسوند برای چه کسانی مناسب نیست؟

برای افرادی که شرایط زیر را دارند این روش مناسب نیست:
خانم‌های باردار، خانم‌هایی که در دوره شیردهی هستند، مبتلایان سرطان، افراد مبتلا به بیماری‌های کبدی، افراد کمتر از ۲۰ و بالاتر از ۵۵ سال، افرادی که بیماری‌های قلبی عروقی دارند یا از دستگاه‌های ضربان ساز استفاده می‌کنند، مبتلایان به صرع، مبتلایان به دیابت پیشرفته، افراد با فشار خون و چربی خون بالا، افراد مبتلا به بیماری‌های روده، مشکلات انعقاد خون، اگزمای شدید، نارسایی‌های کلیه، افسردگی یا بیماری‌های روانی، مصرف کنندگان آسپیرین، داشتن تتو در ناحیه مورد نظر، افرادی که سمعک‌های داخلی دارند، بیماری‌های خونی و عفونی و …

-ماندگاری تأثیرات کوتیشن اولتراسوند چقدر است؟

ماندگاری بستگی به عواملی مانند رعایت رژیم غذایی، ورزش و عملکرد سیستم بدن دارد.

-عوارض جانبی کویتیشن اولتراسوند چیست؟

عوارض خاصی برای این روش گزارش نشده است. معمولاً تشنگی و سردرد از جمله عوارض ناچیز این روش هستند.

نوشتن دیدگاه