اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

IPL چیست ؟

IPL  که مخفف intense pulse light است به معنی سیستم های نور شدید پالسی می باشد و بهتر است بدانید که این تکنولوژی با لیزر فرق دارد و در آن به جای لیزر از فلش لامپ های زنون استفاده شده است که  یک نور چند طول موجی ایجاد می کند که برای استفاده بهینه از این  طول موج ها از فیلتر های مخصوصی استفاده می کنند و شما با استفاده از هر کدام از این  فیلتر ها می توانید از یکی از خصوصیات  IPL استفاده کنید

موارد استفاده از دستگاه IPL

 • از بین بردن موهای زائد ( لیزر موی زائد ipl )
 • لیزر جوانسازی IPL
 • از بین بردن لکه های صورت
 • از بین بردن آثار جوش و آکنه

یکی از مزایای دستگاه  IPL به  لیزر این است که با داشتن کارایی و مزایای تقریبا مشابه  ارزانتر است  و سریعتر عمل می کند و از آن می توان برای از بین  بردن موهای زائد صورت، پا، کمر و ناحیه بیکینی، زیر بغل و...  استفاده کرد و به  راحتی از شر موهای زائد این  قسمت ها راحت شد.

فیلتر دستگاه IPL

IPL چطور موهای زائد را از بین می برد؟

طرز کار IPL برای از بین  بردن موهای زائد مانند طرز کار لیزر موهای زائد است. پرتو تولید شده توسط این  دستگاه ها رنگدانه های مو که فولیکول مو موجود هستند و ملانین نام دارند را هدف قرار می دهند و به این  صورت طی 6 تا 8 جلسه موهای زائد را از بین می برند.

از دستگاه  IPL چه استفاده هایی می شود؟

 • از بین بردن موهای زائد با زمان بازده بسیار طولانی
 • پوست های خشک با چروک ریز سطحی و جوان سازی پوست
 • برطرف ساختن قرمزی روی گونه و بینی
 • از بین بردن جوش ها ملتهب ( لیزر ipl برای جوش ) 
 • درمان پوست ها چرب با منافظ باز
 • از بین بردن قرمزی جای جوش
 • لیزر ipl برای لک صورت
 • درمان کک و مک و آسیب هایی که در اثر تابش آفتاب به پوست رسیده است.
 • روزاسه
 • تالنژکتازی
 • درمان فرورفتگی های بعد از جوش

عواملی مانند بالا رفتن سن، قرار گرفتن در برابر نورخورشید و عوامل دیگر می تواند باعث شکستن مویرگ ها و عروق زیر پوستی صورت شود که این موضوع باعث ایجاد شدن ضایعات عروقی می شود که به آن عروق عنکبوتی هم می گویند و از طرفی ممکن است این شکستگی در عروق در پوست صورت شما قرمزی ایجاد کند که این موضوع  با استفاده از IPL قابل حل شدن است. روند درمان IPL در این  بیماری ها به این شکل است که پرتو های ایجاد شده توسط این  دستگاه  ابتدا عروق آسیب دیده را به  طور کلی از بین می برد و بعد از آن پوست شروع  به  ساختن یکی لایه عروق جدید می کند و این موضوع یعنی داشتن پوستی زیباتر و جوانتر.از همین روند در درمان واریس پا نیز استفاده می شود.

ipl جوانسازی صورت

 هزینه لیزر ipl

نمی توان یک هزینه ثابت برای لیزر ipl ارائه داد زیرا  نوع استفاده، میزان استفاده و حتی نوع پوست و مو بر روی هزینه هر جلسه لیزر ipl تاثیر می گذارد.

روند درمان با استفاده از IPL  چگونه  است؟

قبل از شروع درمان محلی که برای انجام IPL مد نظر دارند را با  ژک سرد می پوشانند و همچنین بیمار یا مراجعه کننده  برای از بین بردن موها زائد یک عینک مخصوص به چشمان خود می زنند و پزشک استفاده از دستگاه  شروع به کار می کند و IPL با استفاده از پالس های نوری کوچک مشکل شما را حل می کند. این کار معمولا بدون  درد می باشد ولی گاهی ممکن است بعضی از اثرات مانند قرمزی پوست در قسمتی که پرتو درمانی کرده اید مشاهده شود  که این موضوع تا 2 ساعت بعد از IPL برطرف می شود

مزیتهای IPL نسبت به روش های دیگر

بهترین مزیت IPL نسبت  سایر روش ها این  است که این  روش عوارض بسیار کمتری دارد و همچنین شما می توانید با استفاده از IPL کارهای بسیار زیاد و خیلی مفیدی روی پوست خود انجام  دهید. همانطور که در ابتدا خواندید شما می توانید  با IPL هم موهای زائد خود را از بین  ببرید، هم جوانسازی را انجام دهید و هم استفاده های پزشکی از این تکنولوژی بکنید.

لیزر ipl برای جوش

لیزر ipl برای جوش (intense pulse light) یک نوع سیستم نور شدید پالسی است و در‌ واقع اصلاً لیزر نیست بلکه این نور توسط فلش لامپ‌های زنون ایجاد می‌شود و می‌توان گفت یک غلط مصطلح است که آن را لیزر ipl می‌نامند. لیزر ipl برای جوش نوعی نور است که چند طول موجی بوده و به صورت non coherent ایجاد می‌شود از این رو تاثیراتی که بر پوست می‌گذارد می‌توانند متفاوت باشند. برای مثال با انتخاب فیلتر‌های مناسب می‌توان از لیزر ipl برای جوش و درمان آن استفاده کرد. غیر از این، در بسیاری موارد دستگاه ipl به حذف مو‌های زائد و جوان سازی و روشن کردن پوست هم کمک می‌کند. همان‌طور که گفتیم با انتخاب فیلتر‌های مناسب روی این دستگاه، پزشک می‌تواند جای جوش و لک‌های صورت را از بین ببرد. در مقایسه با لیزر، دستگاه ipl ارزان‌تر است و نسبتاً سریع‌تر نتیجه می‌دهد. لیزر ipl برای جوش معمولاً به صورتی به کار گرفته می‌شود که جای اسکار‌های حاصل از جوش را از بین ببرد و ناهمواری‌های سطح پوست را صاف کند. غالباً جای جوش روی گونه‌ها و بینی ایجاد می‌شود که تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس افراد دارد مخصوصاً اگر فرورفتگی‌ها و جای جوش، شدید‌تر باشند بایستی برای از بین بردن آن اقدام کرد.

لیزر ipl برای لک صورت

لیزر ipl برای لک صورت یکی از موارد مهم استفاده از ipl می‌باشد که طرفداران زیادی دارد. شاید در فصل تابستان لکه‌های قهوه‌ای رنگی بر روی پوست شما ایجاد شوند که دلیل آن، تابش نور خورشید است. همچنین عوامل دیگری بر ایجاد لک صورت تأثیر دارند. برای مثال عامل ژنتیک می‌تواند باعث شود که شما از خردسالی لک و یا کک مک بر صورت یا بدن خود داشته باشید یا وقتی به سن خاصی رسیدید این لک‌ها نمایان شوند. غیر از مواردی که گفتیم، جای جوش هم گاهی تبدیل به لک می‌گردد. فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین دلایل لک صورت، بارداری نیز هست که در اثر تغییرات هورمون، ظاهر می‌شوند. به هر حال برای ایجاد لک صورت، دلایلی وجود دارد که این عوامل خارجی یا درونی باعث می‌شوند که یک منطقه کانونی بر روی پوست ایجاد شود که در این کانون، تعداد سلول‌های ملانوسیت افزایش پیدا کنند یا اینکه مولکول‌های موجود در این سلول یعنی همان ملانین، زیاد شود. به این ترتیب نقاط یا لک‌هایی روی پوست ایجاد می‌شود. لیزر ipl برای لک صورت با تابش نور شدید پالسی، این مشکلات را از روی پوست از بین می‌برد ولی حتماً باید لیزر ipl برای لک صورت را زیر نظر پزشک انجام دهید.

عکس دستگاه لیزر ipl

عکس دستگاه لیزر ipl می‌تواند به طور دقیق‌تر ساختار دستگاه ipl را نشان بدهد. دستگاه‌های ipl به نوعی light base هستند و برای همین طول موج‌های مختلفی ایجاد می‌کنند و از این طول موج‌های متفاوت می‌توان برای خدمات مختلف زیبایی پوست، بهره گرفت. این خدمات عبارتند از حذف مو‌های زائد، جوان‌سازی،درمان آکنه و... . برای بررسی عکس دستگاه لیزر ipl و به طور کلی ساختار آن، بهتر است به تاریخچه استفاده از تکنولوژی لیزر ipl بپردازیم. اولین بار از این تکنولوژی در صنایع استفاده شد، شاید بدانید که لیزر ipl از تعدادی لامپ زنون تشکیل شده است که نور شدید پالسی تولید می‌کنند. به عبارتی می‌توان گفت که لامپ‌های زنونی وقتی انرژی دریافت کنند طیف کاملی از نور و امواج الکترومغناطیس را تابش می‌دهند. بنابراین با مشاهده عکس دستگاه لیزر ipl به این نتیجه می‌رسیم که طیف کامل نوری که توسط ipl تولید شده است، قدرتی دارد که میزان این قدرت با تعداد و توان لامپ‌های زنونی دستگاه در ارتباط است. در ضمن یکی از استفاده‌های دیگری که از دستگاه‌های ipl می‌شود، انجام جراحی‌های حساس چشم است. به طور کلی بر اساس قانون‌های فیزیک، فوتون‌های نور حاصل شده از دستگاه ipl یا همان لامپ‌های زنونی، توسط مولکول‌های پوست یا چشم، جذب می‌شوند.

دستگاه IPL لیزر موهای زائد

لیزر ipl برای قرمزی پوست

لیزر ipl برای قرمزی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید دیده باشید که برخی افراد دچار گرگرفتی در پوست صورت خود هستند، یا این التهاب و قرمزی در مواردی مانند استرس، گرما، سرما و... افزایش پیدا می‌کند. عوامل زیادی می‌توانند باعث ایجاد قرمزی پوست شوند برای مثال ژنتیک یکی از عوامل مهم است که ممکن است به طوری دائم لکه‌ای بر روی پوست ایجاد کند. علاوه بر مواردی که نام بردیم، در بعضی موارد، فرد دارای مویرگ‌های ریز و تار عنکبوتی در صورت است که به‌خصوص در اطراف بینی و روی گونه‌ها بیشتر دیده می‌شوند. این مویرگ‌ها در مواقعی مانند گرما و سرما ممکن است تیره‌تر هم بشوند و کاملاً قابل مشاهده باشند. با لیزر ipl برای قرمزی پوست می‌توان درمان مناسبی انجام داد. لیزر ipl با هدف قرار دادن مویرگ‌هایی که در نزدیکی سطح پوست هستند، حالت تار عنکبوتی را از بین می‌برد. همچنین اگر لکه‌ای که روی پوست ایجاد شده، به رنگدانه‌ها ارتباط داشته باشد، باز هم لیزر ipl برای قرمزی پوست درمان مناسبی است. فوتون‌های تولید شده توسط نور دستگاه ipl به مولکول‌های ملانین و سلول‌های پوستی جذب می‌شوند و رنگ این قسمت از پوست را تغییر می‌دهند. در بسیاری از موارد، تجربه نشان داده است که ipl مشکلات دیگر پوستی را هم به موازات برطرف می‌کند.

لیزر ipl برای جای جوش

لیزر ipl برای جای جوش به عنوان درمانی تاثیرگذار به کار برده می‌شود. از لیزر ipl برای جای جوش استفاده می‌شود زیرا دستگاه ipl با تاباندن پالس‌هایی از نور لامپ‌های زنونی، لایه دوم پوست یعنی درم را هدف قرار می‌دهد. وقتی فوتون‌های نور دستگاه ipl جذب پوست (در قسمتی که جای جوش وجود دارد) شدند، سلول‌ها شروع به ساخت کلاژن می‌کنند و همچنین کلاژن‌های قدیمی دوباره بازسازی می‌شوند. می‌توان گفت که لیزر ipl برای جای جوش یک روش درمانی تهاجمی است که با تحریک سلول‌های پوستی، به جوانسازی و ترمیم پوست کمک می‌نماید. یکی از مزایای استفاده از لیزر ipl این است که در طول درمان، مراجعه کننده متوجه می‌شود که مشکلات دیگری که در ناحیه مورد نظر، وجود داشتند، کم کم از بین می‌روند. برای مثال ممکن است برای از بین بردن جای جوش با دستگاه ipl مورد درمان قرار بگیرید و بعد متوجه بشوید که علاوه بر صاف شدن پوست، مو‌های زائد، لک‌ها و خال‌های کوچک قهوه‌ای رنگ از بین رفته‌اند و پوست تا چند درجه روشن‌تر شده است. پزشک با معاینه پوست مراجعه کننده، تصمیم می‌گیرد که از چه طول موج لیزر ipl استفاده کند و همچنین چند جلسه برای درمان لازم است.

هزینه ipl

هزینه ipl بستگی به تکنولوژی دستگاه ipl و تعرفه پزشک و کلینیکی دارد که قصد دارید زیر نظر او، درمان را انجام بدهید. به طور معمول هزینه ipl کمتر از هزینه لیزر درمانی می‌باشد ولی باید تعداد جلسات بیشتری برای درمان در نظر بگیرید. می‌توان گفت دستگاه ipl به روش کمتر تهاجمی نسبت به لیزر، پوست را درمان می‌کند و برای همین لازم است که چندین بار این عمل انجام شود. شاید لازم باشد که برای درمان به وسیله ipl زمان بیشتری را در نظر بگیرید ولی مطمئن باشید که نتیجه‌ای که حاصل می‌شود تا طولانی مدت ماندگار است. بنابراین متوجه شدیم که هزینه ipl تعرفه‌های متفاوتی دارد و به کلینیک و پزشک بستگی پیدا می‌کند. کار از بین بردن مو‌های زائد را اپراتور‌ها می‌توانند انجام بدهند ولی به شما توصیه می‌کنیم برای درمان‌های دیگری که به وسیله دستگاه ipl صورت می‌گیرند، حتماً زیر نظر یک پزشک پوست این کار را انجام دهید. تنها پزشک است که می‌تواند با معاینه پوست، طول موج لازم برای درمان را تعیین کند. گاهی اوقات در روند درمان با لیزر ipl ممکن است پوست مراجعه کننده حساسیت‌هایی نشان بدهد که زیر نظر پزشک این مشکلات به راحتی بر طرف خواهند شد.

درمان جوش با لیزر ipl

درمان جوش با لیزر ipl زمانی به کار برده می‌شود که جوش یا آکنه درمان شده و تنها جای آن باقی‌مانده باشد. توجه داشته باشید که وقتی جوش روی پوست بوجود می‌آید همراه با مقداری عفونت است که ابتدا باید این عفونت بر طرف شده یا به اصطلاح خشک شود تا بعداً با روش‌هایی مانند درمان جوش با لیزر ipl جای جوش یا لکه آن از بین برده شود. پس تقریباً هیچ درمانی به کمک لیزر بر روی جوش‌های فعال وجود ندارد. پزشک ابتدا با معاینه جوش‌های بیمار، با تجویز دارو‌های خوراکی و یا محلول‌هایی که باید روی پوست استعمال شوند، جوش‌های فعال را خشک می‌کند. گاهی دلایلی که باعث بروز جوش‌ در صورت می‌شوند، عواملی درونی دارند که بایستی بیمار، دارو‌هایی را تا مدتی طولانی مصرف کرده و با از بین بردن عامل، سپس اقدام به انجام درمان جوش با لیزر ipl کند. در غیر این صورت هزینه کردن برای درمان‌های زیبایی، به نوعی هدر رفتن پول خواهد بود. پس وقتی مشکل را به صورت اساسی برطرف کردید، درمان جوش با لیزر ipl می‌تواند یک راه قطعی باشد تا برای همیشه از شر جای جوش و اسکار آکنه‌ها راحت شوید.

ipl laser for acne scars 1

لیزر ای پی ال برای لک صورت

لیزر ای پی ال برای لک صورت روش درمانی بسیار موثری است که شما را برای همیشه ازشر لک صورت و کک و مک راحت می‌کند. در لیزر ای پی ال برای لک صورت با تابش نور‌های پالسی از دستگاه ipl، قسمت‌هایی از پوست که به رنگ قهوه‌ای و یا تیره در آمده‌اند، درمان شده و تا چند درجه روشن‌تر خواهند شد. لیزر ای پی ال برای لک صورت یک روش بدون درد است که هزینه آن هم نسبت به لیزر کمتر می‌باشد. بهتر است بدانید وقتی که روی پوست کانونی ایجاد شده و در آن نقطه، سلول‌های پوستی و رنگدانه‌ها تجمع می کنند، رنگ آن تغییر کرده و به صورت لک صورت بروز می‌کنند. معمولاً در منطقه‌هایی که هوا گرم است و افراد بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند، لک صورت شایع است و با بالا رفتن سن ممکن است تعداد این لک‌ها بیشتر شده و یا رنگ آن‌ها تیره‌تر بشود. لیزر ipl به لایه دوم پوست در قسمتی که لک‌ها وجود دارند تابیده می‌شود و به این ترتیب به پوست کمک می‌کند که سلول‌های تازه‌تری را ایجاد کند. مراجعه کننده بعد از چند جلسه، متوجه می‌شود که لک‌ها از بین رفته و یا تا بیشترین حد ممکن کمرنگ شده‌اند.

مراقبت های بعد از ای پی ال

مراقبت های بعد از ای پی ال شامل نکات بسیاری ساده‌ای است که با رعایت آن‌ها می‌توانید نتیجه بسیار خوبی از درمان بگیرید. مراقبت های بعد از ای پی ال شامل موارد زیر است:

- به مدت یک ماه در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

- سیگار و مشروبات الکلی را به مدت ۲ هفته به هیچ وجه مصرف نکنید.

- تا یک هفته بعد از درمان با ipl، ورزش سنگین نکنید.

- بلافاصله بعد از جلسه درمان با ipl برای کاهش سوزش و التهاب از کمپرس یخ استفاده کنید.

- تا زمانی که التهاب و قرمزی پوست به طور کامل بر طرف نشده است از اسکراب و ماسک‌های لایه بردار استفاده نکنید.

- اگر پزشک برای سریع‌تر شدن روند ترمیم برای شما کرم به‌خصوصی تجویز کرده است، حتماً کرم را تهیه کرده و استعمال کنید.

- اگر با وجود انجام مراقبت‌های بعد از ای پی ال باز هم نشانی از حساسیت مشاهده کردید با پزشک خود تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه