اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

 تزریق ژل چیست؟

یکی دیگر از عمل های جراحی است و دارای کاربردهای متعددی بوده و از این رو بسیاری بدنبال اطلاع از هزینه تزریق ژل، مراقبت های بعد از عمل و یا عوارض تزریق ژل هستند و از طرف دیگر می خواهند درباره حجم دهنده لب، چگونگی انجام این عمل و نحوه استفاده از فیلرها اطلاعاتی کسب کنند.

زیباتر شدن بوسیله حجیم کننده های بافتی :

علائم قابل رویت پیری در طی زمان به علت اشعه خورشید، وراثت و روش زندگی ایجاد می گردد و یکی ازعلائم زودرس آن ایجاد چین و چروک و کاهش حجم پوست می باشد با تزریق فیلرها بصورت غیر جراحی، می توان کاهش حجم را جبران کرده و این خطوط را از بین برد. اگر شما تمایل دارید که ظاهر شما جوان تر گردد و خطوط چین و چروک ها از بین رود این تزریقات برای شما مناسب می باشد.

کاربرد ژل ها در پوست

مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست، پرکردن چین ها و چاله های عمیق در پوست است مثلاً خطوط خنده یا خطوط عمیق در ناحیه اخم و گاهی چین های عمیق در اطراف چشم و همچنین برای گونه گذاری خصوصاً خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند و یا اینکه صورت نسبت به بدن لاغرتر است. فیلرها همچنین برای ضخیم و حجیم کردن لب ها و بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته نیز بکار می روند.

اکثر فیلرهایی که در کشورهای معتبر اروپایی خصوصاً اروپای غربی و آمریکا ساخته می شوند و مورد تایید سازمان های معتبر در دنیا بوده و برچسب وزارت بهداشت کشورمان را نیز دارند، کاملاً بدون عوارض جانبی هستند.

همچنین قدرت پرکنندگی ژل ها به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله :

 •  تفکیک تزریق
 • میزان چین محل : اینکه عمق چین فردی که قرار است ژل تزریق کند عمیق است یا نه
 • حجم میزان داروی تزریقی
هزینه ژل تزریق شده

هزینه تزریق اولاً به نوع ژل و دوام اثر آن و ثانیاً به حجم ژلی که در اخم یا خط خنده یا اطراف چشم نیاز دارد، بستگی دارد.

نکته مهم در مورد ایمنی و عوارض مربوط به ژل ها

برای افراد عادی بسیار سخت و شاید غیرممکن باشد که بدانند چه فیلری دارای تاییدیه های معتبر بوده و بی عارضه است، لذا باید به پزشک خود اعتماد کنند و پزشک معالج هم نهایت صداقت را داشته باشد و نوع فیلر معروفی را به مراجعه کننده معرفی کند.

دوره نقاهت تزریق ژل

نتایج تزریق ژل ها بلافاصله ظاهر می گردد. بلافاصله بعد از تزریق ممکن است :

 • مختصری التهاب یا کبودی وجود داشته باشد
 • قرمزی و بی حسی موقت ایجاد شود
 • احساس کنید بیش از حد نیاز تزریق شده است

البته جای نگرانی نیست زیرا کلیه مسائل فوق طی چند ساعت تا چند روز از بین خواهد رفت.

کاربردهای تزریق ژل

اصولا״ یک ژل استاندارد باید دارای سه خاصیت زیر باشد :

الف) خاصیت پرکنندگی

 • ژل باید بتواند چین و چروک های صورت را محو نموده و از بین ببرد.
 • ژل باید قادرباشد شیارها ٬ گودی های کم و بیش فرورفته را محو نماید.
 • ژل باید بتواند محل گوداسکارها و فرورفتگی های ناشی از ضربه یا جراحی را محو نماید.

ب) حجم دهنده

 • ژل باید بتواند مناطقی که به علل مختلف چربی بافت خودرا ازدست داده و گودی ایجاد نموده است راترمیم ومحو نماید به ویژه نزد بیماران ایدزی و مبتلا به HIV درمان شده که عضلات آنان تحلیل رفته ونشانه های آن بیشتر درناحیه ی صورت و اندام هایی که باعث تکیدگی و لاغری مفرط شده باشد.
 •  ژل باید بتواند فرورفتگی های نواحی دورصورت چانه و منطقه گیجگاهی را پر کند.

ج) جوان سازی و لطیف نمودن پوست 

 • در پی تزریق ژل استاندارد به علت دارا بودن خاصیت اسفنجی و جذب آب توسط ژل، منطقه تزریق شده باید جوانتر، شاداب تر و زیباتر به نظر آید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تزریق ژل

تزریق ژل چقدر ماندگاری دارد؟
میزان ماندگاری ژل تزریق شده به نوع و برند ژل و همچنین مراقبت های فرد بستگی دارد و معمولا بین 6 تا 24 ماه ماندگاری خواهد داشت.
تزریق ژل عوارض جانبی دارد؟
تزریق ژل از جمله اعمال زیبایی است که عوارض جانبی خاصی ندارد و از روش های امن در زمینه زیبایی به حساب می آید. البته کیفیت نهایی انجام کار کاملا وابسته به تخصص و مهارت پزشک و نوع ژل مصرفی دارد.
چه مدت پس از تزریق ژل نتیجه آن معلوم می شود و عوارض تزریق چه زمانی از بین می رود؟
نتیجه تزریق ژل بعد از تزریق کاملا مشهود است. البته در مورد عوارض تزریق می توان گفت در ابتدا ممکن است در محل تزریق کمی تورم وجود داشته باشد که پس از گذشت یک هفته تورم از بین رفته و نتیجه کار مشخص خواهد شد.
در صورت پشیمانی از تزریق ژل چه کاری می توان انجام داد؟
اثر تزریق ژل دائمی نیست و در صورتی که از ژل های هیالورونیک اسید استفاده شود با تزریق آنزیم هیالورونیداز در مدت نهایتا 15 روز اثرات آن از بین خواهد رفت. البته برای استفاده از این آنزیم در مواردی منع مصرف وجود دارد که قبل از تزریق باید حتما با پزشک متخصص مشورت شود.
در کلینیک دکتر مرجان حداد خدمات مشاوره تزریق ژل هم ارائه می شود؟
بله. از خدمات ارائه شده در کلینیک دکتر مرجان حداد ارائه خدمات مشاوره به افراد قبل از تزریق ژل می باشد.