اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

مزوتراپی پوست

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های انسان، همیشه زیبایی ظاهر و جلوگیری از پیری زودرس بوده است. از گذشته تا به حال انواع روش‌ها برای جوانسازی و برطرف کردن ایراد‌های پوست وجود داشته، که می‌توان به درمان‌ها خانگی و گیاهی و همچنین جراحی‌های تخصصی اشاره کرد. اگر از روش های خانگی و گیاهی استفاده کرده باشید می‌دانید که این روش ها، در طولانی مدت موثر هستند و همچنین چین و چروک‌هایی که در پوست ایجاده شده را از بین نمی‌برند فقط ممکن است از ایجاد چین و چروک های جدید جلوگیری کنند. به علاوه اینکه نتیجه این درمان ها تضمین شده و قطعی نیست.
از طرفی جراحی‌های تخصصی پوست برای جوانسازی و یا درمان، همیشه با ریسک همراه است، مانند هر عمل جراحی دیگری. برای جراحی لازم است که شخص به صورت کامل بیهوش شود و دوران نقاهت نسبتا طولانی را طی کند که باز هم ریسک‌هایی وجود دارد برای مثال ممکن است نتیجه جراحی برای مراجعه کننده رضایت بخش نباشد و همچنین هزینه جراحی‌های زیبایی بسیار زیاد است.

یکی از روش‌های جدید که برای جوانسازی و درمان پوست به کار می‌رود، روش مزو تراپی پوست است.

مزوتراپی پوست چیست؟

در روش مزوتراپی پوست، مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، آمینو اسید‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و عصاره‌های گیاهی به لایه میانی پوست، یعنی بین لایه اپیدرم و درم، تزریق می شود. نام مزو تراپی هم از واژه یونانی به معنی لایه میانی گرفته شده است. این روش جوانسازی، تا حدی تهاجمی است. مواد با استفاده از یک سرنگ یا دستگاه مخصوص مزوتراپی به لایه میانی پوست تزریق می‌شوند و به این شکل است که مواد مغذی پوست، مستقیما به پوست داده می‌شود. می‌توان گفت به جای اینکه دارو ها به صورت خوراکی یا شبیه کرم استعمال شوند، مستقیما به پوست می‌رسند و به این شکل، در لایه میانی پوست، کلاژن ساخته می‌شود که تا حد زیادی به پوست حالت ارتجاعی می‌دهد و آن را سفت می‌کند.

دستگاه مزوتراپی پوست

تعداد جلسات مزوتراپی پوست

ابتدا به مدت ۶ هفته و هر هفته روی پوست مزو‌تراپی انجام می‌شود و سپس این جلسات به صورت سه ماه یک بار و بعد از به صورت سالی یک بار انجام می‌شود. از روش مزوتراپی پوست، اکثرا به عنوان یک روش مکمل استفاده می‌کنند که با درمان‌هایی مانند بوتاکس، تزریق ژل و چربی و غیره انجام می‌شود. این روش اگر به عنوان مکمل روش‌های دیگر استفاده شود، تاثیر بسیاری در جوانسازی پوست خواهد داشت.

 

دوره نقاهت بعد از مزوتراپی پوست

بعد از انجام مزوتراپی، مراجعه کننده می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد، فقط حدود ۲۴ ساعت بعد از مزوتراپی بهتر است پوست با استفاده از شوینده‌ها و مواد آرایشی تحریک نشود.

چه کسانی داوطلب مناسب برای مزوتراپی پوست هستند؟

بهتر است بعد از ۲۰ سالگی که کم کم چین و چروک های ریز ظاهر می‌شوند از مزوتراپی استفاده کرد. بعد از آن هم در سنین بالاتر مزوتراپی به عنوان روش مکمل به کار می‌رود.

مزو تراپی پوست

نتایج مزوتراپی پوست

بسته به میزان مشکلی که در پوست خود دارید، بعد از هر جلسه مزوتراپی، تغییر و بهبود را در پوست خود مشاهد خواهید کرد. همچنین بعد از ۳ ماه، به طور قطعی یک تغییر بزرگ در جوانسازی پوست اتفاق می‌افتد ولی برای اینکه این نتیجه حفظ شود، هر سال، یک یا دوبار می‌توانید مزوتراپی را روی پوست انجام دهید.

عوارض مزوتراپی پوست

همان طور که گفتیم روش مزوتراپی یک روش تقریبا تهاجمی است یعنی تا حدودی سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند و در حد بسیار ناچیزی بافت‌ها را ازبین می برد که در روند درمان، تمام صدمات توسط پوست، بازسازی می‌شود، برای همین این روش عوارض جانبی جدی ندارد و ممکن است بعد از هر تزریق کمی التهاب و یا حساسیت در ناحیه‌ای که مزوتراپی انجام داده‌اید اتفاق بیفتد که بعد از ۲ یا ۳ ساعت تمام علائم از بین خواهند رفت.

مزوتراپی پوست را در چه ناحیه‌هایی می‌توان انجام داد؟

مزوتراپی پوست را در تمام ناحیه های صورت مانند اطراف چشم‌ها، اطراف لب و پیشانی می‌توان انجام داد. همچنین از مزو‌تراپی برای رفع افتادگی عضلات در ناحیه گردن، شکم و دست و پا‌ها هم استفاده می‌شود که همان طور که گفتیم این روش به عنوان مکمل با روش های دیگر جوانسازی بسیار زودتر نتیجه خواهد داد.

مزوتراپی پوست

مراحل انجام مزوتراپی پوست

چند دقیقه قبل ازانجام تزریق، پزشک، ناحیه مورد نظر را بی حس می‌کند، سپس بسته به ناحیه هایی که قرار است مورد مزوتراپی قرار بگیرند، محلول مزوتراپی تهیه می‌شود، در هر بار تزریق هم به اندازه یک قطره از محلول به پوست تزریق می‌شود، به این شکل است که انواع مواد مهم که مانع پیری پوست هستند، خیلی سریع به بافت‌های پوست می‌رسند و در کوتاه مدت نتیجه را بروز می‌دهند. اگر بعد از انجام مزوتراپی در پوست خود مقداری کبودی یا تورم حس کردید نگران نباشید معمولا دلیل این نشانه‌ها، استفاده از داروی بی حسی است. این نشانه‌ها بعد از گذشت ۲ یا ۳ ساعت کاملا برطرف خواهند شد.

مزایای مزوتراپی پوست

این روش نسبت به روش های دیگری جوانسازی پوست، عوارض بسیار کمتری دارد، مزیت دیگر مزو‌تراپی نسبت به روشی مانند جراحی و لیفت این است که هیچ اثری از تزریق بر روی پوست باقی نمی‌ماند چون همان طور که می دانید در روش هایی مانند جراحی و لیفت صورت، جای بخیه و برش روی پوست فرد باقی می‌ماند که خود، ظاهر نازیبایی دارد.

نوشتن دیدگاه