اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

لیزر موهای زائد بدن

گرچه داشتن موهای ریز صورت و دیگر اعضای بدن طبیعی است، ولی وجود موهای ضخیم برای بسیاری از خانم ها، می تواند واقعا آزاردهنده باشد. برای همین همه خانم ها به دنبال روش هایی برای از بین بردن موهای زائد بدن خود هستند و برای این کار، راه های مختلفی مانند ایپلاسیون، لیزر و... را امتحان می کنند.

آیا رنگ موی من برای

لیزر موهای زائد بدن

مناسب است؟

افراد با موهای تیره بهترین متقاضیان رفع موهای زائد با لیزر به شمار می‌روند؛ چون موهای بور، خاکستری، سفید و بلوند نور لیزر را نمی‌توانند جذب ‌کنند. تفاوت رنگ یا کنتراست مو و پوست مهم است، افراد با پوست تیره یا زیتونی رنگ کنتراست کافی برای جذب پرتوهای لیزر با فولیکول مو را ممکن است نداشته باشند بنابراین واکنش هر فرد به رفع موهای زائد با لیزر متفاوت است و برخی به تعداد درمان‌های بیشتری نیاز دارند. موهایی که مجدداً پس از لیزر می‌رویند، نازک‌تر و ظریف‌تر از قبل از درمان هستند؛ گاهی اوقات نمی‌توان موهای زائد را به طور کامل با لیزر از بین برد.

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد بدن

۶ هفته قبل از لیزر موهای زائد بدن

 بدون واکس یا اپیلاسیون

از وکس یا اپیلاسیون موهایتان، اجتناب کنید تنها راهی که برای از بین بردن موهایتان تا قبل از لیزر درمانی دارید شیو کردن می‌باشد به این دلیل که ریشه مو برای پروسه لیزر، باید دارای فولیکول باشد. وکس و اپیلاسیون فولیکول مو را از بین می‌برد، بنابراین لیزر برای نتیجه دادن هدفی ندارد.

اجتناب از برنزه کردن

از آفتاب گرفتن یا برنزه شدن اجتناب کنید زیرا لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه تیره در موهای شما کار می‌کند. هنگامی که پوستتان را برنزه می‌کنید رنگ پوست شما تیره می‌شود و لیزر نمی‌تواند پوست و موی شما را از هم تشخیص دهد و همچنین ممکن است اشتباها پوست شما را هدف قرار دهد و موجب سوختگی شود.

۳ یا ۴ روز قبل از لیزر موهای زائد بدن

لایه‌برداری نرم و آرام

ناحیه‌ای از بدنتان که قرار است تحت درمان قرار بگیرد را لایه‌برداری کنید. زمانی که سلول‌های پوست مرده را با لایه‌برداری از سطح حذف می‌کنید، در واقع به لیزر اجازه می‌دهید مسیری روشن‌تر از ریشه مو پیدا کند. همچنین پوست مرده یا خشک بعضی اوقات ممکن است پس از درمان باعث ایجاد قرمزی جزئی شود.

شب قبل از لیزر موهای زائد بدن

شیو کردن

مناطقی که قرار است تحت لیزر قرار بگیر شب قبل از درمان شیو کنید. نواحی از پوست که قرار است لیزر شود باید صاف باشند زیرا هر مویی که بالای سطح پوست قرار دارد، انرژی لیزر را قبل از رسیدن به ریشه در فولیکول جذب می‌کند. این می‌تواند سطح پوست را هدف قرار بگیرد و نتایج ضعیفی داشته باشد. صبح درمان به فکر شیو کردن نیافتید، چون قطعا می‌تواند باعث آسیب پوست شما شود.
روز درمان

لوازم آرایشی ممنوع

اطمینان حاصل کنید که تمام نواحی که قرار است تحت درمان لیزر قرار بگیرد از هرگونه نرم‌کننده، کرم و محصولات آرایشی عاری باشند. اسپری، کرم‌های برنزه و مرطوب کننده، روغن‌ها و تموم محصولات آرایشی وقتی در معرض پرتو لیزر قرار می‌گیرند می‌سوزند و به پوست شما آسیب می‌زنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که روز درمان پوست شما کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه محصولات آرایشی باشد.

پزشکی

بعد از درمان ممکن است با التهاب و درد کمی مواجه باشید. اگر معمولا برای تسکین دردهای خود از ایپوبروفن استفاده می‌کنید باید به شما بگوییم که در این شرایط اصلا این قرص را مصرف نکنید زیرا بروفن ممکن است باعث التهاب پوست شما شود. بهتر است بعد از درمان از کرم‌های مسکن التهاب مانند بتامتازون استفاده کنید تا التهاب و درد پوست شما آرام بگیرد. گرچه قابل ذکر است کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد با مجهزترین دستگاه های  لیزر موهای زائد در اصفهان این احتمال را به حداقل ممکن رسانده است.

مسکن درد 

لطفا در هر شرایط ما را از تغییرات در شرایط پزشکی خود مطلع کنید. اگر به تازگی از داروی جدیدی استفاده می‌کنید یا در فاصله درمان آفتاب گرفته‌اید یا هر چیز مشابه این که پزشک معالج شما از آن آگاه نیست ما را باخبر کنید زیر عدم این اطلاع رسانی ممکن است به پوست شما آسیب بزند یا تحمل درد هنگام درمان را برای شما غیر ممکن کند. دستگاه لیزر موهای زائد کلینیک پوست و موی دکتر مرجان حداد جدیدترین و قوی‌ترین دستگاه روز دنیاست و ایمنی و محافظت از پوست شما در هر کاری برای ما اولویت و اهمیت دارد. پس هر موضوعی در مورد شرایط پزشکی خود را به ما اطلاع دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

نوشتن دیدگاه