اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

درمان ریزش موی سر با مزوتراپی

بیماری‌ها و اختلالات زیادی وجود دارند که باعث می شوند مو‌های سر ریزش پیدا کنند. اگر ریزش مقطعی نباشد و ادامه پیدا کند، باعث می‌شود که حجم مو بسیار کم شود و این موضوع بر روی زیبایی و اعتماد به نفس افراد بسیار تاثیر دارد. شاید در عکس‌های قدیمی دیده باشید که تقریبا همه جوانان مو‌های پرپشت و حجیمی داشته‌اند. البته یکی از دلیل ریزش مو، آلودگی هوا و محیط است که این مشکل در گذشته وجود نداشت. اگر با مشکل ریزش مو، درگیر هستید نگران نباشید. با پیشرفت علم، اگر چه آلودگی‌های هوا و محیط بیشتر شدند ولی تکنولوژی هم به کمک سلامتی انسان آمد. انواع راه‌ها و روش‌های درمانی برای جوانسازی و زیبایی وجود دارد که ریزش مو یکی از کوچکترین مشکلات در برابر علم پزشکی است!

یکی از روش‌هایی که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است، مزوتزاپی موی سر است. در این مطلب قصد داریم درمان ریزش موی سر را با مزوتراپی بررسی کنیم. ولی ابتدا اجازه دهید که دلایل مختلف ریزش مو را توضیح دهیم. و بعد با بررسی عملکرد مزوتراپی می‌توانیم تصمیم بگیریم که آیا مزوتراپی درمان مناسبی برای ریزش مو است یا خیر؟

مزوتراپی مو

دلایل ریزش موی سر

اختلالات هورمونی و ریزش موی سر

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث پیری زودرس و ریزش مو‌ها می شود، اختلالات هورمونی است. هورمون‌ها در بدن ما، یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را بازی می‌کنند. سیستم پیچیده هورمون‌ها و غدد مترشحه آنها، آنقدر دقیق عمل می کند که با کمی عوض شدن این نظم، علائمی مانند ریزش مو، بروز می‌کند. اختلالات هورمونی هم در خانم ها و هم در آقایان، ممکن است بروز کند. دلایل ریزش مو در خانم‌ها معمولا در سنین جوانی مربوط به هورمون است در حالیکه ریزش مو در سنین بالا در آقایان دلیل هورمونی دارد.

در خانم‌ها، در سنین جوانی، که دوره‌های عادت ماهیانه وجود دارد و تخمدان‌ها، تخمک آزاد می‌کنند، تعدادی هورمون مهم در بدن هستند که با هماهنگی هم، تمام این فرآیند‌ها را انجام می‌دهند. بیماری‌هایی مانند سندروم پلی کیستیک، این نظم هورمون‌ها را بهم می‌زند که ممکن است باعث ریزش مو شود. البته همان طور که گفتیم هورمون‌ها بسیارپیچیده عمل می‌کنند. برای مثال اگر ریزش مو داشته باشید و به پزشک مراجعه کنید و او تشخیص دهد که مقدار هورمون مردانه در بدن شما(یک خانم) زیاد است، نمی‌توان دقیقا گفت که عامل زیاد شدن این هورمون عملکرد تخمدان‌ها است یا هورمون‌های غده تیرویید! برای همین لازم است که به یک پزشک مجرب مراجعه کنید که عامل‌های اصلی شناسایی شده و درمان شود.

مزوتراپی مو

در آقایان هم اختلالات هورمونی معمولا در سنین بالا یا در وزن زیاد رخ می‌دهد. البته دقیقا مانند خانم‌ها اگر در آقایان اختلالات هورمونی تشخیص داده شود، دقیقا نمی‌توان گفت که وزن زیاد، اختلالات هورمونی ایجاد کرده یا اختلالات هورمونی باعث اضافه وزن شده‌اند! بهرحال یک پزشک عامل اصلی را تشخیص داده و درمان می‌کند. در سنین بالا هم ممکن است هورمون هیدرو دیستوسترون افزایش می‌یابد که باعث ریزش مو می‌شود.

کمبود ویتامین و ریزش مو‌

تمام خانواده ویتامین ب به رشد مو‌های سر کمک می‌کنند، اگر این ویتامین در عادات غذایی شما وجود نداشته باشد یا بخاطر بعضی بیماری‌های گوارشی مانند نارسایی روده، این ویتامین‌ها جذب بدن نشوند، مو‌ها نازک شده و یا می‌ریزند.

کمبود پروتیین و ریزش مو

پروتیین‌هایی مانند کراتین، یکی از مهم‌ترین مواد در ساختار مو های سر است. اگر در اثر بالا رفتن سن این ماده در بدن کم شود، مو‌ها نازک شده و می‌ریزند.

کمبود اسید آمینه‌ها و ریزش مو

اسید آمینه‌ها دارای ترکیبات گوگرددار هستند که برای رشد مو‌ها بسیار مهم هستند، متاسفانه با بالا رفتن سن این اسید‌ها در بدن کم می شوند و ریزش مو‌ها آغاز می‌وشد.

رادیکال‌های آزاد و ریزش مو

در اثر آلودگی‌ هوا، تابش شدید نور خورشید و خوراکی‌های ناسالم و یا چاقی، رادیکال های آزاد در بدن زیاد می‌شوند که مستقیما در ظاهر تاثیر می‌گذارند یکی از تاثیرات ریزش مو است. چیزی که می تواند تاثیر رادیکال‌های آزاد خنثی کند، آنتی اکسیدان است.

ریزش مو

ژنتیک و ریزش مو

گاهی به دلایل ژنتیکی و یا اصطلاحا ارٍثی ریزش مو‌ها زیاد می‌شود که در آقایان به شکل طاسی و در خانم ها به شکل کم مویی نمود می‌کند.

استرس و ریزش مو

شاید باور نکنید ولی استرس نظم هورمون‌ها را بهم می‌زند و به این شکل یکی از اثراتی که استرس بر بدن می‌گذارد دقیقا در ظاهر فرد مشخص می‌شود.

دلایل دیگر ریزش مو

قطعا دلایل دیگری برای ریزش مو‌ها وجود دارد ولی در اینجا ما فقط دلایل معمول را نام بردیم. دلایل دیگری که نام نبردیم، اکثرا موقتی هستند.

مزوتراپی مو

مزوتراپی و درمان ریزش مو

تمام دلایلی که برای ریزش مو‌ها نام بردیم در ذهن داشته باشید تا متوجه شوید چرا مزوتراپی می‌تواند یکی از بهترین درمان‌ها باشد:

اگر دلیل هورمونی برای ریزش مو وجود داشته باشد، پزشک با بررسی و آنالیز آزمایش، متوجه خواهد شد و عامل این اختلال را درمان می‌کند. در کنار آن مزوتراپی به کمک شما می‌آید تا اثراتی که روی مو‌های شما بوجود آمده است را ترمیم کند. مواد و ترکیبات محلول مزوتراپی را در مطلبی به همین نام مطالعه کنید تا متوجه شوید چگونه مزوتراپی حتی در اختلالات هورمونی هم به رشد دوباره مو‌ها کمک می‌کند.

اگر دلیل ریزش مو، کمبود ویتامین و پروتیین یا انواع دیگر اسید آمینه ها یا آنتی اکسیدان باشد، تمام راه‌حل‌ها در محلول مزوتراپی است که این مواد مغذی را مستقیما به پوست سر و به فولیکول‌های مو می رساند و حتی بعد از یک جلسه درمان، تغییر، قابل لمس است.

تعداد جلسات مزوتراپی برای درمان ریزش مو

همه چیز به نظر پزشک بستگی دارد ولی به طور معمول در یک دوره ۵ ماهه و هفته ای یک بار یا هر دو هفته یک بار، مزوتراپی انجام می‌شود و سپس برای حفظ نتیجه، مزوتراپی، سالی یک یا دو بار تکرار خواهد شد. دلیل محبوبیت مزوتراپی از این جهت است که عوارض مزوتراپی بسیار کم و ناچیز است و در مقابل نتیجه بسیار شگفت انگیز است در حالیکه از نوع درمان ‌های تهاجمی نیست.

اگر می‌خواهید درباره مزوتراپی اطلاعات بیشتری داشته باشید یا از مشاوره رایگان استفاده کنید به کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مرجان حداد مراجعه کنید و یا با شماره 03136283105 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه