اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

عوارض مزوتراپی موی سر چیست

دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث ریزش مو شود، دلایلی مانند اختلال هورمونی، کمبود ویتامین، خشکی بیش از حد پوست سر، کم بودن جریان خون در پوست سر و موارد ژنتیکی باعث می شوند که ریزش مو، زیاد شود. معمولا با بالا رفتن سن این عوامل هم شدید‌تر شده و حجم مو تا حدی کم می‌شود که پوست کف سر کاملا مشخص خواهد بود. این مشکل در خانم‌ها و آقایان به یک اندازه آزار دهنده است. بهر حال یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های زیبایی ظاهر، مو‌ها هستند که اگر کم حجم و ناسالم باشند، متاسفانه خیلی توی ذوق می‌زنند. همیشه مو‌های پر پشت و درخشان باعث زیبایی و به دنبال آن اعتماد به نفس است. اگر با این مشکلاتی که گفتیم دست و پنجه نرم می‌کنید، و حجم مو‌هایتان کم شده است، لازم نیست نگران باشید. یک روش بسیار کار آمد به نام مزوتراپی موی سر، وجود دارد که به بهترین شکل ممکن این موضوع را حل می‌کند. برای دریافت خدمات مزوتراپی به بهترین مرکز انجام مزوتراپی مو اصفهان مراجعه نمایید.

مضرات مزوتراپی مو

مزوتراپی موی سر چیست؟

در درمان ریزش موی سر با مزوتراپی، ابتدا پزشک، شما را معاینه می کند و اگر تشخیص داد که داوطلب مناسبی برای مزوتراپی مو هستید، جلسات مزوتراپی را برای شما تعیین می‌کند. در جلسه مزوتراپی، یک محلول مخصوص مزوتراپی که ترکیباتی مانند ویتامین‌ها، آمینو اسید‌ها و عصاره‌های گیاهی دارد، به پوست سر، تزریق می کند، به این شکل تمام مواد مغذی مستقیما به فولیکول‌های مو می رسد. در واقع عمق تزریق به اندازه ۲ تا ۴ میلی‌متر است و این دقیقا همان جایی است که ریشه‌های مو، وجود دارند. پس متوجه شدید که مو‌ها مستقیما تغذیه می‌شوند و به همین دلیل است که نتیجه مزوتراپی سریع‌تر از روش‌های دیگر، مشخص می‌شود. این روش مخصوصا از ریزش مو ها هم جلوگیری می کند چون محلول مزوتراپی بر اساس نیاز و مشکلات فرد انتخاب شده و تزریق می‌شود. شاید درباره مزوتراپی شک‌هایی دارید و می‌خواهید درباره مضرات مزوتراپی مو بدانید. در ادامه این مطلب به این موضوع می‌پردازیم. 

مزوتراپی موی سر

مضرات مزوتراپی مو 

مزوتراپی در هر ناحیه ای که انجام شود، عوارض بسیار کمی دارد تا حدی که واقعا مضرات مزوتراپی مو قابل چشم پوشی هستند. با این حال این عوارض عبارتند از:

  • چون مزوتراپی با تزریق انجام می‌شود مانند هر تزریقی دیگری، احتمال ورم، کبودی و درد در ناحیه تزریق وجود دارد. این علائم بعد از ۳ یا ۴ ساعت، بعد از انجام تزریق کاملا از بین می روند.
  • یکی دیگر از عوارضی که ممکن است بعد از مزوتراپی موی سر، پیش بیاید، سر‌درد است، که آن هم در روز بعد از مزوتراپی کاملا از بین می‌رود.
  • اگر مراجعه کننده به نوع محلول مزوتراپی حساسیت داشته باشد هم ممکن است، نشانه‌هایی از حساسیت بعد از تزریق در اون نشان داده شود. ولی یک پزشک قبل از انجام مزوتراپی، مراجعه کننده را معاینه می کند و تست را انجام می‌دهد که مطمئن شود، او به ترکیبات مزوتراپی، حساسیت ندارد.
  • عارضه بعدی که ممکن است پیش بیاید ولی خیلی نادر است، عفونت باکتریای است. این مشکل در تزریق‌های معمولی هم ممکن است بوجود بیاید ولی همان طور که گفتیم بسیار نادر است ولی اگر بعد از جلسه مزوتراپی نشانه‌هایی از عفونت دیدید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

همان طور که متوجه شدید، عوارض و مضرات مزوتراپی مو بسیار ناچیز است. یکی از دلایل محبوبیت این روش هم، همین است. برای دریافت خدمات مزوتراپی مو می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان مراجعه نمایید.

hair mesotherapy side affects 2

عملکرد مزوتراپی موی سر

عملکرد مزوتراپی را می توان از دیدگاه های مختلف مورد بررسی قرار داد که در ادامه به شرح هر کدام خواهیم پرداخت.

عملکرد مکانیکی مزوتراپی مو

از طریق تزریق سوزن‌های بسیار ریز، محلول مخصوص مزوتراپی، وارد پوست سر می شود. سوراخ‌های ایجاد شده توسط این سوزن‌ها بسیار ریز است و جای آنها به راحتی قابل تشخیص نیست و بعد از چند روز هم التیام پیدا می‌کند. این تزریق‌ها به دو روش انجام می‌شود. در روش اول پزشک از یک سرنگ بسیار ریز برای انجام تزریق استفاده می‌کند. و در روش دوم، از دستگاه مخصوص مزوتراپی، استفاده می شود. این دستگاه‌ها تزریق‌ها را بسیار دقیق‌تر انجام می‌دهند. در تصویر می‌توانید تفنگ مخصوص مزوتراپی را ببینید. همان طور که مشاهده می‌کنید، این دستگاه جوری طراحی شده است که سوزن به میزان ثابتی در پوست فرو می‌رود.

عملکرد مکانیکی مزوتراپی موی سر

عملکرد شیمیایی مزوتراپی مو

محلول مخصوص مزوتراپی، باتوجه به مشکلات فرد، ترکیبات متفاوتی دارد. پزشک تشخیص می‌دهد که از چه ترکیباتی استفاده شود. معمولا ترکیبات این محلول شامل آمینو اسید‌ها، ویتامین‌ها و کلاژن است. که در مقیاس میکروسکوپی و دقیقا هماهنگ با لایه مزودرم در پوست هستند. به این شکل است که این محلول به پوست کمک می‌کند که جوانسازی و ترمیم را دوباره شروع کند و خون به جریان بیفتد.

عده‌ای اعتقاد دارند که مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است و عده‌ای دیگر اعتقاد دارند که مزوتراپی یک روش تقریبا تهاجمی است. در این باره هرچه فکر کنیم، یک موضوع کاملا قطعی و مشخص است آن هم این که مضرات مزوتراپی مو بسیار اندک و قابل چشم پوشی است ولی در مقابل نتیجه آن بسیار رضایت بخش است. مزوتراپی مو توسط بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان در کلینیک حداد انجام می شود.

مزایای مزوتراپی موی سر

اگر بخواهیم مزوتراپی موی سر را با روش‌های دیگر درمانی و زیبایی مقایسه کنیم به چند نکته پی می‌بریم:

  • مزوتراپی موی سر نسبت به روش‌هایی مانند پیوند مو، عوارض بسیار کمتری دارد و همچنین به پوست و سیستم بدن هیچ آسیبی نمی‌زند. می توان گفت پیوند موی سر تقریبا آخرین راه حل است.
  • مزوتراپی موی سر، هیچ دخالتی در روند طبیعی سیستم پوست ندارد و تنها با تزریق مواد مغذی، کار پوست را سرعت می دهد. دقیقا مانند این است که به جای دارو های خوراکی، مکمل‌های مفید را به پوست سر تزریق کنید و به این شکل روند درمان را سرعت بدهید.

hair mesotherapy side affects 5

 

تعداد جلسات مزوتراپی سر

مزوتراپی روشی است که نیاز به تکرار دارد. مزوتراپی بنا به تشخیص پزشک باید در طول ۶ ماه و در طی ۴ الی ۸ جلسه انجام شود. بعد از آن برای حفظ نتیجه باید هر سال ۳ یا ۴ بار مزوتراپی تکرار شود.علائم بهبود بعد از جلسه اول هم دیده می شود. فقط توجه داشته باشید که مزوتراپی باعث رشد مو‌های جدید نمی شود. مزوتراپی به فولیکول هایی که در فاز استراحت هستند کمک می‌کند که فعال شوند.
همچنین بهترین نتیجه برای مزوتراپی وقتی حاصل می شود که این روش با روش های درمانی دیگر، همراه باشد.

بنابراین مزوتراپی روشی موثر و کم خطر برای درمان ریزش مو است. اگر تصمیم دارید برای مزوتراپی اقدام کنید، کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر حداد بهترین امتخاب است. برای مشاوره رایگان و اطلاعات دیگر با شماره 03136283105 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه