اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

استفاده از ژیلت بعد از لیزر

استفاده از ژیلت بعد از لیزر یکی از موارد مهمی است که بعد از انجام لیزر برای از بین بردن مو‌های زائد، مطرح می‌شود. وقتی میزان رشد موی سر زیاد باشد باعث رضایت و زیبایی فرد خواهد شد و بر عکس اگر تعداد و رشد مو‌های زائد زیاد باشد، زیبایی ظاهر تحت الشعاع قرار می‌گیرد و باعث ناراحتی افراد می‌شود. رشد مو‌های زائد در قسمت‌هایی از بدن، کاملاً طبیعی می‌باشد و اتفاقاً نشانه سلامتی است. زیرا از زمان بلوغ اگر هورمون‌های جنسی به خوبی عمل کنند، مو‌های زائد در قسمت‌هایی از بدن رشد می‌کنند که در خانم‌ها و آقایان متفاوت است. ولی با بوجود آمدن برخی بیماری‌ها مانند تخمدان پلی کیستیک یا دیگر بیماری‌هایی که با هورمون‌ها در ارتباط هستند، در ناحیه‌های غیر معمول از بدن خانم‌ها، مو‌های زائد رشد می‌کنند و یا اینکه تجمع مو‌های زائد افزایش می‌یابد. به‌خصوص اگر رشد مو‌های زائد در صورت خانم‌ها باشد، یک دغدغه جدی از نظر زیبایی به حساب آمده و باید برای آن چاره‌ای اندیشید. قطعاً بهترین و دائمی‌ترین روش برای از بین بردن مو‌های زائد، لیزر است. سؤال این است که در بین جلسات لیزر درمانی آیا استفاده از ژیلت بعد از لیزر مجاز است و روند درمان را مختل می‌کند یا خیر؟ در این مطلب می‌خواهیم بررسی کنیم که در چه صورتی استفاده از ژیلت بعد از لیزر مجاز خواهد بود.

استفاده از ژیلت بعد از لیزر 

ژیلت بعد از لیزر

ژیلت بعد از لیزر یکی از تاپیک‌های مهم در زمینه لیزر درمانی است که در تالار‌های گفتگو و یا در بین مراجعه کنندگان مطرح می‌شود. گفتیم که در صورت بروز برخی از بیماری‌ها، رشد مو‌های زائد در ناحیه‌های غیر معمول، افزایش پیدا می‌کند. این مشکل به‌خصوص در خانم‌ها بیشتر نمایان می‌شود، زیرا داشتن پوست لطیف، از فاکتور‌های مهم زیبایی و اعتماد به نفس خانم‌ها به حساب می‌آید. هر چند که رشد مو‌های زائد تنها مشکلی نیست که خانم‌ها را گرفتار کرده باشد. برخی از آقایان هم رشد مو‌های زائد را در ناحیه گردن، شانه‌ها و کمر تجربه می‌کنند که باعث نامنظم شدن ظاهر آن‌ها می‌گردد. مخصوصاً اگر آقایان در رشته‌های ورزشی فعالیت داشته باشند ترجیح می‌دهند که در ناحیه‌هایی که نام بردیم، هیچ موی زائدی بوجود نیاید. راه حلی قطعی برای از بین بردن این موها چه در آقایان و چه در خانم‌ها، لیزر درمانی است. بعد از انجام اولین تا سومین جلسه لیزر، موهای زائد در ناحیه‌های مورد نظر می‌ریزند و ممکن است به صورت تکه‌تکه و پراکنده رشد کنند. در این مواقع هیچ کسی دوست ندارد که با این ظاهر نامرتب به زندگی خود ادامه بدهد و سؤال مطرح می‌شود که آیا ژیلت بعد از لیزر مجاز است یا خیر؟ توجه داشته باشید که ژیلت بعد از لیزر هیچ مشکلی در روند درمان بوجود نمی‌آورد زیرا ژیلت تنها ساقه مو را می‌برد و به ریشه آن کاری ندارد. اغلب پزشک یا اپراتور هم از مراجعه کننده می‌خواهند که قبل از هر جلسه لیزر درمانی، مو‌های ناحیه مورد نظر را بوسیله ژیلت اصلاح کنند، ولی در مواردی پزشک یا اپراتور از شما می‌خواهند که از ژیلت استفاده نکنید و مو‌ها را به حال خود بگذارید. احتمالاً این توصیه به دلیل این است که پوست بعد از انجام لیزر دچار التهاب شده و به کار بردن ژیلت به این التهاب و قرمزی صدمه وارد می‌کند. در این مواقع حتماً به توصیه پزشک توجه کنید و بر اساس دستورالعمل او پیش بروید. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که از هیچ کدام از روش‌های اپیلاسیون مانند بند و وکس یا موم استفاده نکنید زیرا این روش‌ها مو را از ریشه در می‌آورند و روند لیزر درمانی را مختل می‌نمایند.

 ژیلت بعد از لیزر

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟ اگر جلسات لیزر درمانی را برای از بین بردن مو‌های زائد شروع کرده‌اید شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟ اینکه چند روز بعد از لیزر می‌توانید شیو کنید، موضوعی است که به شما ربط دارد برای اینکه بهتر متوجه شوید اطلاعاتی درباره روند لیزر درمانی در اختیار شما قرار می‌دهیم. اگر پیش از شروع لیزر درمانی به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید، مشاوره‌ای برای شما انجام می‌شود که از شما می‌خواهند ناحیه مد نظر را تا ۲ ماه اپیلاسیون نکنید، یا به عبارتی از روش‌هایی که مو را از ریشه در می‌آورند استفاده نکنید زیرا تقریباً ۲ ماه طول می‌کشد تا تمام مو‌هایی که در ناحیه مد نظر رشد کرده بودند دوباره پیاز خود را رشد بدهند. لیزر هم دقیقاً همین پیاز‌ها را مورد هدف قرار داده و از بین می‌برد. پس در این دو ماه و در کل زمانی که مشغول لیزر درمانی هستید، اصلاً از هیچ روشی که مو را از ریشه در می‌آورد برای اپیلاسیون استفاده نکنید. ممکن است پزشک از شما بخواهد که حتی در جلسه اول هم از ژیلت استفاده نکنید که او دقیقاً میزان مو‌ها و ضخامت آن‌ها را مشاهده نموده و درجه لیزر را تنظیم کند. می‌توانید یک ژیلت یک بار مصرف همراه داشته باشید تا ناحیه‌هایی مانند صورت را بعد از معاینه پزشک، اصلاح کرده و لیزر درمانی را شروع کنید ولی نواحی مانند بیکینی و زیر بغل یا قسمت‌های دیگر مانند دست و پا حتماً باید پیش از انجام جلسه لیزر، با ژیلت اصلاح شوند در غیر این صورت ساقه مو‌ها داغ شده و روی پوست می‌افتد و باعث سوختگی می‌گردد. حالا متوجه می‌شوید که چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟ سؤالی است که بیشتر به شما مربوط می‌شود. اگر برای شما مشکل است که با مو‌های پراکنده و نامنظم بعد از لیزر سر و کله بزنید، در هر روزی بعد از لیزر، اصلاح را انجام بدهید. هر چند توصیه می‌کنیم که اجازه بدهید یک یا دو روز از لیزر درمانی بگذرد تا پوست التهاب و قرمزی خود را از دست داده باشد.

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

تیغ زدن بعد از لیزر

تیغ زدن بعد از لیزر یکی از مواردی است که بسیاری از مراجعه کنندگان لیزر درمانی را دچار سر در گمی کرده است. چند نکته مهم درباره لیزر درمانی وجود دارد که باید حتماً آن‌ها را در نظر بگیرید. اول اینکه برای انجام این خدمات حتماً به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و زیر نظر یک پزشک پوست قرار بگیرید. و نکته بعد اینکه حتماً به توصیه‌های اپراتور لیزر یا پزشک توجه داشته باشید و دقیقاً بر اساس آن پیش بروید. گاهی با مطرح کردن پرسش‌هایی درباره لیزر با افرادی که تخصص ندارند، راهنمایی‌هایی اشتباه دریافت می‌کنید که روند لیزر درمانی شما را مختل کرده و ممکن است حتی بر سلامت شما تأثیر بسیار منفی داشته باشد. تیغ زدن بعد از لیزر هیچ اختلالی در روند لیزر درمانی شما ایجاد نمی‌کند زیرا تنها ساقه مو بریده می‌شود و ریشه آن پا بر جا می‌ماند. تیغ زدن بعد از لیزر تنها زمانی مجاز نیست که به دلیل التهاب یا نازک شدن پوست، پزشک  این کار را برای شما ممنوع کرده باشد.

تیغ زدن بعد از لیزر

آیا بعد از لیزر باید شیو کرد؟

آیا بعد از لیزر باید شیو کرد؟ هیچ اجباری برای اصلاح مو‌های زائد بعد از لیزر وجود ندارد. بلکه پزشکان توصیه می‌کنند که پیش از انجام لیزر درمانی باید نواحی مورد نظر را لیزر کنید در غیر اینصورت ممکن است این مو‌ها داغ شده و روی پوست شما بیفتند و باعث سوختگی شوند. پس در پاسخ به پرسش آیا بعد از لیزر باید شیو کرد؟ می‌توانیم بگوییم که لزومی بر این کار وجود ندارد و در صورتی که می‌توانید مو‌های زائد را تا جلسه بعدی لیزر تحمل کنید، هیچ مشکل دیگری وجود نخواهد داشت. بنابراین آیا بعد از لیزر باید شیو کرد؟ تنها یک پاسخ منفی دارد.

نوشتن دیدگاه