اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

پرکاربردترین ناحیه‌های لیزر درمانی در مردان

مو‌های زائد در اکثر آقایان در تمام قسمت‌های بدن می‌روید. البته دلیل رشد این مو‌ها، معمولا به طبیعت جنس مذکر مربوط است و جز در موارد نادر، همه آقایان با این مشکل درگیر هستند. بسیاری از آقایان هم وجود این مو‌ها در بدن را آزار دهنده نمی‌دانند. ولی امروزه بسیاری از مردان ترجیح می‌دهند از شر این مو‌ها خلاص شوند و بدنی صاف و یک دست داشته باشند. سالن‌های مخصوص اپیلاسیون آقایان با استفاده از وکس یا موم این خدمات را برای آقایان انجام می‌دهند. همان طور که می‌دانید بعد از مدتی باز این مو‌ها می‌رویند و چون از ریشه کنده شده اند ممکن است حتی ضخیم‌تر از قبل هم باشند.

به علاوه، حتما ویدیو‌هایی از سالن‌های اپیلاسیون آقایان در صفحات مجازی دیده اید. شاید باعث خنده شما شده باشد ولی صد در صد اپیلاسیون با استفاده از وکس یا موم، برای آقایان بسیار دردناک است چون تعداد مو‌ها و ضخامت آن بسیار زیاد است. این همه درد متحمل می‌شوند و بعد از مدتی دوباره باید به سالن اپیلاسیون مراجعه کنند. بین هر جلسه از اپیلاسیون تا جلسه بعد هم باید مدتی صبر کنند تا اندازه مو‌ها به حدی برسد که قابل برداشتن با وکس باشد. بنابراین دردسر مو‌های زائد برای آقایان بسیار زیاد است، شاید بهتر باشد که از روش های دائمی برای از بین بردن مو‌های زائد استفاده کنید. یکی از راه حل‌ها، استفاده از لیزر درمانی است. با پیشرفت این تکنولوژی، لیزر مو‌های زائد بسیار محبوب و پر طرفدار شده است. با این مطلب همراه شوید تا تمام نکات درباره لیزر مو‌های زائد برای آقایان را بررسی کنیم.

 لیزر درمانی مردان

مزایای لیزر مو های زائد در مردان

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، استفاده از روش‌های اپیلاسیون در آقایان بسیار دردناک است و دائمی هم نیست. غیر از موم و وکس هم می ‌توانند با استفاده از ژیلت، مو‌ها را از ساقه بزنند که بعد از مدت بسیار کوتاهی باز این مو‌ها رشد می کنند. تقریبا همیشه بعد از استفاده از ژیلت و وقتیکه مو‌ها شروع به رشد می‌کنند، همراه با التهاب و خارش هستند، که ظاهر بدن را بسیار بد می‌کند. بسته به شرایطی که آقایان دارند، تمام این راه حل‌ها، خود دردسر جدیدی هستند. این مشکل در آقایان ورزشکار، آزار دهنده‌تر هم هست. رشته‌های ورزشی مانند شنا، دوچرخه‌سواری، پرورش اندام و کشتی، از جمله ورزش‌هایی هستند که مو‌های زائد، باعث دردسر می شوند.
حتی اگر در رشته ورزشی خاصی هم فعالیت نمی‌کنید، کم و بیش مشکلات مو‌های زائد، برای شما هم آزار دهنده است. با این حساب بهترین و دائمی‌ترین راه حل برای از بین بردن این مو‌ها، لیزر است. با صرف کمترین وقت و چند جلسه لیزر درمانی، برای همیشه از شر مو‌های زائد راحت می‌شوید.

لیزر در ورزشکاران

 ناحیه های لیزر درمانی در مردان

لیزر گوش و بینی

تقریبا بعد از سن سی سالگی در آقایان، مو‌های زائد، در داخل بینی و تا نزدیکی پشت لب رشد می کنند که از بین بردن این مو ها، در خانه بسیار وقت گیر و دردناک است. همچنین مو‌هایی بر روی لاله گوش و قسمت اطراف آن رشد می‌کنند که ظاهر بدی دارند. با استفاده از لیزر، بعد از چند جلسه، این مو‌ها به صورت دائمی از بین خواهند رفت.

لیزر ریش و گردن

در بعضی از آقایان تراکم و ضخامت ریش، بسیار زیاد است به طوریکه حتی بعد از استفاده از ژیلت هم، تیرگی بر روی پوست صورت باقی می‌ماند و بعد از گذشت یک روز دوباره ریش‌ها رشد می‌کنند و به این ترتیب، همیشه، پوست صورت خشن و زبر است. با استفاده از لیزر می‌توانید ضخامت و تعداد ریش ها را کم کنید و یا برای همیشه آنها را از بین ببرید. همچنین می‌توانید خط ریش را لیزر کنید که به این شکل مو‌های ریز روی گونه‌ها، برای همیشه از بین می‌روند. همین طور گاهی ریش تا روی گردن ادامه پیدا می‌کند که ظاهر نامرتبی دارد. این قسمت از گردن را هم می‌توانید لیزر انجام دهید و برای همیشه ظاهری مرتب داشته باشید.

لیزر سینه و شکم

اکثرا آقایان در قسمت سینه و شکم، تراکم زیادی از مو دارند که برای بعضی بسیار آزار دهنده است. این قسمت ها را هم می‌توانید لیزر کنید تا ضخامت و تعداد مو‌ها کمک شود یا به طور کامل تمام مو ها را از بین ببرید.

لیزر دست‌ها

با استفاده از لیزر کل مو های زائد از سر شانه تا روی انگشتان را می‌توانید از بین ببرید یا ضخامت آنها را کم کنید. لیزر این ناحیه بیشتر در کشتی گیران طرفدار دارد.

لیزر پشت بدن

بعضی از آقایان روی شانه و کمر، مو‌های زائد دارند که ظاهر بسیار نامرتب و بدی دارد، از این جهت، لیزر این قسمت در آقایان، طرفداران زیادی دارد. از پشت گردن تا کمر را می‌توانید لیزر کنید و مو‌های زائد در این قسمت‌ها را از بین ببرید.

لیزر پشت بدن

 لیزر پاها

بیشتر آقایان در قسمت پا‌ها مو‌های زائد بسیاری دارند که مخصوصا در دوچرخه سواران باعث ایجاد مشکل می‌شود. برای لیزر این مو‌ها می‌توانید از پکج کامل پا استفاده کنید و از باسن تا روی انگشتان را لیزر کنید.

نتیجه لیزر مو‌های زائد در مردان

بر اساس رنگ پوست و رنگ مو‌ها، نتیجه متفاوت خواهد بود. طبق تجریه پزشکان و تحقیقات، مشخص شده است که افراد با موی تیره و پوست روشن، نتیجه بهتری از لیزر می‌گیرند. ولی حتی اگر پوست تیره دارید که پزشک از دستگاه‌ و طول موج مناسب برای لیزر مو‌های شما استفاده خواهد کرد. پس خیالتان راحت باشد که تا حد زیادی مو‌های زائد نازک می‌شوند و یا به طور کامل از بین خواهند رفت.

 لیزر در مردان

مراقبت‌های قبل از لیزر در مردان

- دو هفته قبل از لیزر حمام آفتاب نگیرید و به سولاریم نروید. همچنین اگر قرار است لیزر در قسمت بازو‌ها داشته باشید بهتر است در طول روز از لباس‌های آستین دار استفاده کنید.

- از روش‌های اپیلاسیون مانند موم و وکس استفاده نکنید و برای اصلاح مو‌ها را از ریشه نکنید.
- بهتر است دو یا سه روز قبل از جلسات لیزر، ناحیه‌های مورد نظر را با ژیلت اصلاح کنید. به این شکل تاثیر لیزر بر روی فولیکول‌ها بیشتر خواهد بود و همچنین بوی سوختن مو در هنگام لیزر، آزارتان نمی دهد.

مراقبت‌های بعد از لیزر در مردان

-تا دو روز بعد از جلسه لیزر در معرض آفتاب قرار نگیرید و به محیط‌های گرم مانند سونا و حمام داغ نروید.

- بین جلسات اگر نیاز به اصلاح داشتید فقط از ژیلت استفاده کنید و به هیچ وجه مو‌ها را از ریشه نکنید.
- حتما از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر تصمیم گرفته‌اید که برای از بین بردن مو‌های زائد از لیزر استفاده کنید. پیشنهاد ماه به شما کلینیک پوست و موی دکتر مرجان حداد است. در این کلینیک ابتدا در یک جلسه مشاوره رایگان پزشک درباره تعداد جلسات مورد نیاز و دستگاه لیزر مناسب، با شما صحبت خواهد کرد. به این ترتیب می‌توانید از نتیجه نهایی مطمئن باشید. برای مشاوره با شماره 03136281305 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه