اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

 لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

روز به روز به متقاضیان لیزر برای مو‌های زائد اضافه می‌شود و برای همین رقابت بین کلینیک‌های پوست بیشتر شده است. اگر دوست دارید اطلاع کامل و جامعی درباره لیزر مو‌های زائد کسب کنید با این مطلب همراه باشید. شاید اصلا برای شما سوال پیش آمده باشد که به چه شکلی لیزر می‌تواند مو‌های زائد را از بین برد و آیا واقع این روش دائمی است و ارزش هزینه کردن را دارد؟ این سوال و چندین سوال متداول دیگر درباره لیزر مو های زائد وجود دارد که در این مطلب همه آن ها را بررسی می‌کنیم.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

پالس های مختلفی از اشعه لیزر بر روی پوست تابیده می شود و به این شکل گرما روی ریشه مو‌های زائد تاثیر می گذارد و بعد از چند روز مو سست شده و می‌ریزد. فقط باید بدانید که لیزر در دوره آناژن است که بر روی مو های زائد تاثیر می‌گذارد و می‌تواند آنها را از بین ببرد پس متوجه شدید که چرا قبل از انجام لیزر از مراجعه کننده می‌خواهند که به مدت دو هفته قبل از جلسه لیزر مو های زائد را اصلاح نکند. به این شکل می‌توان مطمئن بود که حداکثر مو‌ها به دوره آناژن رسیده‌اند ولی از طرفی دوره‌های ترمیمی و همچنین تکرار باید انجام شود دلیل این تکرار این است که اگر پرمویی زیاد باشد امکان دارد که تعدادی از مو‌ها حتی بد از دو هفته هم از پوست بیرون نیامده باشند یا حتی هنوز پیاز آنها هم تشکیل نشده باشد از طرفی هم ممکن است تمام مو‌ها به مرحله آناژن برسند و بریزند ولی بعد از جلسه اول باز همان مو‌ها که از بین رفته‌اند این بار نرم‌تر و کمرنگ‌تر رشد می‌کنند و دوباره باید اشعه لیزر به آنها تابیده شود و این جلسات تا جایی ادامه پیدا می کند که مو‌های زائد از بین رفته باشند.

آیا لیزر مو های زائد مضراتی هم دارد؟

اگر لیزر مو‌های زائد در مراکز و کلینیک‌های تخصصی و معتبر انجام نشود ممکن است که به دلیل سودجویی و یا نداشتن علم به پوست شما صدمه بزنند و شما هم خسارت مالی ببینید و هم پوستتان خراب شود. ولی اگر لیزر درمانی را در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشک انجام دهید مطمئن باشید که این روش هیچ ضرری برای سلامتی ندارد و مورد تایید سازمان بهداشت است. همچنین عده‌ای عنوان می‌کنند که لیزر بدن را تحریک می‌کند و موجب سرطان می شود و یا به غدد لنفاوی صدمه وارد می‌کند ولی توجه کنید که دستگاه‌های پیشرفته لیزر به اندازه یک میلیمتر به پوست وارد می‌شوند و واقعا بیشتر از این هم نیاز نیست چون ریشه مو‌های زاید در همین لایه از پوست است. پس به این حرف‌های بی اساس توجه نکنید و با پزشکان معتبر پوست صحبت کنید و سوالات خود را بپرسید.

 لیزر زیر بغل

چرا لیزر مو‌های زائد را پیشنهاد می‌کنیم؟

لیزر مو های زائد به عنوان بهترین و دائمی‌ترین روش معرفی می شود همین الان تعدادی از راه‌های از بین بردن مو‌های زائد را تجسم کنید راه‌هایی مانند وکس، موم و غیره تمام این راه ها بسیار دردناک هستند و همچنین نتیجه آنها موقت است و باید بعد از دو هفته دوباره به سالن مراجعه کنید و اپیلاسیون را انجام دهید ولی در مقابل لیزر مو‌های زائد درد کمتری دارد و اگر به پزشک مراجعه کنید و تمام جلسات را انجام دهید قطعا بهترین نتیجه را می‌گیرید.

آیا نتیجه لیزر مو های زائد برای همه قطعی و مثبت است؟

همان طور که هر شخصی خصوصیات ظاهری و جسمی منحصر به فرد خود را دارد به همان شکل هم تاثیرات لیزر بر روی افراد متفاوت سات. هر چه مو تیره‌تر و رنگ پوست روشن‌تر باشد لیزر مو‌های زاسد نتیجه بهتری می‌دهد. همچنین بهتر است قبل از انجام لیزر با پزشک مشورت کنید چون اگر عامل پرمویی در بدن شما به دلایل هورمونی باشد، ایزر درمانی هیچ سودی نخواهد داشت و بعد از مدت کوتاهی دوباره مو های جدید رشد خواهند کرد. پس ابتدا مطمئن شوید که مشکل هورمونی ندارید و اگر داشتید به تجویز پزشک دارو مصرف کنید و سپس لیزر درمانی را انجام دهید. به این شکل مطمئن باشید که نتیجه خواهید گفت.

لیزر درمانی صورت

لیزر مو‌های زائد برای چه قسمت هایی از بدن مناسب است؟

لیزر مو های زائد برای تمام قسمت های صورت، گردن و بدن مناسب است ولی در نزدیکی چشم‌ها لیزر انجام نمی شود و ممنوع است. از جمله قسمت هایی که بیشترین متقاضی را دارند بیکینی، زیر بغل و صورت در خانم‌ها و خط ریش، سینه و شکم در آقایان است.

آیا لیزر مو‌های زائد در خانم‌ها و آقایان تفاوت دارد؟

لیزر مو های زائد در خانم ها و آقایان با هم هیچ تفاوتی ندارد فقط چون معمولا آقایان مو‌های زائد بیشتر و ضخیم‌تری دارند باید جلسات بیشتری لیزر درمانی را ادامه بدهند تا به نتیجه مناسب برسند. همچنین شاید چون مو‌ها در آقایان ضخیم‌تر است درد لیزر درمانی هم کمی بیشتر باشد ولی قابل تحمل است.

لیزر درمانی در آقایان

لیزر مو های زائد برای چه کسانی ممنوع است؟

تعدادی بیماری خاص وجود دارد که لیزر روی آنها تاثیر منفی دارد و باعث می شود وضعیت این بیماری‌ها بحرانی شود پس اگر بیماری خاصی دارید و یا دارویی مصرف می‌کنید حتما قبل از انجام لیزر با پزشک مشورت کنید و مطمئن شوید هر چند در مراکز معتبر از شما سوالاتی درباره سابقه بیماری‌ها و مصرف دارو می شود ولی اگر از قلم افتاد شما حتما به پزشک توضیح دهید که بیماری خاصی دارید.

چرا قیمت و تعرفه لیزر مو‌های زائد در مکان‌های مختلف، متفاوت است؟

یکی از دلایلی که باعث می‌شود قیمت لیزر درمانی در بعضی مراکز خیلی پایین باشد این است که لیزر درمانی توسط فرد ماهر انجام نشود و یا آن مرکز لیزر درمانی را بدون مجوز بهداشت انجام دهد. اخیرا زیاد می‌بینیم و می شنویم که در سالن‌های آرایشی و باشگاه‌های ورزشی عده‌ای خدمات لیزر درمانی ارائه می دهند. ولی شما فقط در موسسه های معتبر و زیر نظر پزشک لیزر درمانی را انجام دهید.

اگر با تمام مواردی که گفته شد تصمیم گرفته‌اید که از لیزر درمانی برای از بین بردن مو های زائد استفاده کنید پیشنهاد ما به شما کلینیک پوست و موی دکتر حداد است، می‌توانید پیش از شروع جلسات لیزر مشاوره رایگان داشته باشید به سایت مراجعه کنید و یا با شماره 03136281305 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه