اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

سوختگی با لیزر الکساندرایت

سوختگی با لیزر الکساندرایت یا با هر دستگاه دیگری که برای از بین بردن مو های زائد به کار برده می‌شود ممکن است اتفاق بیفتد. دستگاه لیزر با تاباندن لیزر به ریشه مو‌های زائد باعث از بین رفتن آن‌ها می شود. لیزر یک نور متمرکز است که توسط پیاز مو‌ها جذب می‌شود. برای همین اگر تجربه لیزر مو‌های زائد را داشته باشید یا از دیگران سؤال کنید، متوجه می‌شوید که در زمان لیزر درمانی، افراد تا حدودی این داغ شدن ریشه مو و به دنبال آن سوزش را احساس می‌کنند. هر چند که این درد به ازای هر مو، تنها یک لحظه است و خیلی سریع بر طرف می‌شود. با این حساب ممکن است که گاهی در روند لیزر درمانی برای مو‌های زائد، سوختگی برای پوست بوجود بیاید. سوختگی با لیزر الکساندرایت شاید بیشتر از دستگاه‌های دیگر گزارش شود، زیرا دستگاه الکساندرایت برای پوست‌های روشن، توصیه می‌شود با این حال اگر برای از بین بردن مو‌های زائد به یک کلینیک معتبر و تخصصی مراجعه کنید، حتی با وجود دستگاه الکساندرایت و پوست گندم‌گون یا سبزه، می توانید احتمال سوختگی را کاهش می‌دهید. یک پزشک یا اپراتور مجرب با بررسی رنگ پوست و شرایط آن، درجه‌ای از لیزر را بر روی دستگاه تنطیم می‌کند که در عین اثر بخشی، در نهایت سوختگی برای پوست را هم کاهش بدهد.

سوختگی با لیزر الکساندرایت

درمان سوختگی بیکینی با لیزر

درمان سوختگی بیکینی با لیزر تا حدودی با درمان ناحیه‌های دیگر بدن تفاوت دارد، زیرا این قسمت همیشه زیر لباس قرار گرفته و همچنین ممکن است در فصل گرما بیشتر تعریق داشته باشد. بنابراین درمان سوختگی بیکینی با لیزر بایستی با دقت و احتیاط‌ بیشتری انجام بشود. معمولاً فوری‌ترین درمانی که برای سوختگی بر اثر لیزر پیشنهاد می‌شود، استفاده از کمپرس یخ می‌باشد. توجه داشته باشید که کمپرس یخ بایستی خشک باشد در غیر اینصورت رطوبت باعث می‌شود که درمان سوختگی بیکینی با لیزر اثربخش نباشد و بر عکس موجب ایجاد تاول‌های ریز و درشت در ناحیه تناسلی گردد. از دیگر راه‌هایی که برای درمان سوختگی بیکینی با لیزر وجود دارد این است که از پماد زینک اکسید استفاده کنید. به این صورت که تا ۲۴ ساعت این پماد را مرتبا استعمال کرده؛ یعنی هر وقت که دیدید جذب پوست شد دوباره آن را تجدید کنید. استفاده از این پماد باعث می‌شود که سوختگی و التهاب کاهش پیدا کند و همچنین جای سوختگی یا لک دیگر روی پوست نماند. یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که باید در کنار درمان سوختگی بیکینی با لیزر انجام دهید این است که زمانی که در منزل هستید، لباس زیر نپوشید تا قسمت بیکینی کمی در مجاورت هوا قرار بگیرد. با این کار به بهبود التهاب کمک می‌کنید.

 درمان سوختگی بیکینی با لیزر

سوختگی با لیزر

سوختگی با لیزر حتماً باید مورد توجه مراجعه کنندگان لیزر درمانی باشد. توجه داشته باشید که با مراجعه به کلینیک‌های معتبر تا حد بسیار زیادی از سوختگی هنگام لیزر جلوگیری خواهید کرد، زیرا پزشک در این‌گونه کلینک‌ها حضور دارد و خود پزشک کار لیزر درمانی را انجام می‌دهد یا اینکه اپراتور‌ها تحت نظارت او مشغول به این کار هستند. متأسفانه در مراکزی که بدون تجربه و مهارت کافی کار‌هایی مانند لیزر مو‌های زائد انجام می‌شود، امکان سوختگی نیز بیشتر خواهد بود. یک اپراتور یا پزشک مجرب، ابتدا به معاینه پوست می‌پردازد و سپس بر اساس رنگ پوست، رنگ مو‌های زائد و شرایط پوست مراجعه کننده، دستگاهی را برای لیزر انتخاب می‌نماید. سپس در هر مرحله از لیزر مو‌های زائد از درجه‌ای خاص بر روی دستگاه کمک می‌گیرد تا سوختگی ایجاد نشود. درمان سوختگی با لیزر گاهی اوقات به کاری طاقت فرسا تبدیل می‌شود که می‌توانید با مراجعه به کلینیک‌های معتبر خطر سوختگی را کاهش دهید. درمان سوختگی با لیزر در این مطلب به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

 سوختگی با لیزر

درمان تاول بعد از لیزر

درمان تاول بعد از لیزر یکی از کار‌هایی است که نیاز به صبر و حوصله دارد. ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کنیم که با مراجعه به کلینیک‌های معتبر برای انجام لیزر مو‌های زائد تا حد زیادی از مشکلاتی مانند سوختگی با لیزر جلوگیری می‌کنید. چرا که پزشک یا اپراتور مجرب دقیقاً می‌داند که از چه دستگاه و درجه‌ای استفاده کند تا در پوست، سوختگی و تاول ایجاد نشود. به هر حال اگر بعد از لیزر مو‌های زائد دچار سوختگی و تاول شدید برای درمان تاول بعد از لیزر می‌توانید چند کار انجام دهید. اجازه دهید که علت بروز تاول بعد از لیزر را بررسی کنیم. وقتی برای از بین بردن مو‌های زائد از لیزر استفاده می‌شود روند کار به این صورت است که لیزر به پوست تابیده شده و توسط فولیکول‌های مو جذب می‌شود، انرژی نور لیزر تبدیل به گرما می‌گردد و فولیکول مو را از بین می‌برد. حال اگر مراجعه کننده دارای پوستی تیره باشد، در قسمت‌هایی از بدن نور لیزر توسط رنگدانه‌های پوست جذب شده و باعث تاول می‌گردد. همچنین ممکن است درجه دستگاه زیاد باشد و فولیکول‌ها بیشتر گرم شوند و پوست اطراف خود را بسوزانند. بنابراین در پوست‌های روشن و هم در پوست‌های سبزه، امکان سوختگی و تاول بعد از لیزر وجود خواهد داشت. به هر حال وقتی پوست بیش از اندازه گرم شد، دچار سوختگی می‌شود و سیستم دفاعی بدن، برای بهبود این سوختگی، مقداری آب در ناحیه سوختگی جمع می‌کند تا درجه حرارت را کاهش دهد. برای درمان تاول بعد از لیزر باید در مرحله اول ناحیه را تمیز نگه دارید و سپس از پماد‌های آنتی بیوتیک که پزشک تجویز می‌کند استفاده کنید.

 درمان تاول بعد از لیزر

سوختگی با لیزر دایود

سوختگی با لیزر دایود هم مانند دستگاه‌های دیگری که برای لیزر مو‌های زائد استفاده می‌شوند، ممکن است. بسیاری عقیده دارند که عملکرد دستگاه دایود به صورتی است که با پوست‌های گندم‌گون و سبزه یعنی نژاد ایرانی سازگار‌تر است و برای همین سوختگی با لیزر دایود کمتر رخ می‌دهد. در حال حاضر انواع دستگاه‌های لیزر برای از بین بردن مو‌های زائد وجود دارد که تا حدی زیادی از سوختگی جلوگیری می‌کنند. به عبارتی اگر به مراکز معتبر برای انجام لیزر درمانی مراجعه کنید تا حد زیادی از عوارض منفی لیزر جلوگیری کرده‌اید. قطعاً یکی از مهم‌ترین مواردی که در لیزر مو‌های زائد مورد توجه است، تجربه و مهارت پزشک یا اپراتور می‌باشد. درست است که دستگاه‌های لیزر دارای تکنولوژی‌های مختلفی هستند ولی مهم‌تر از آن اپراتور یا پزشک با انتخاب درجه مناسب، در هر جلسه از لیزر درمانی، از ایجاد سوختگی با لیزر دایود یا لیزر‌های دیگر جلوگیری می‌کنند. از دیگر مواردی که باید برای جلوگیری از سوختگی لیزر انجام دهید این است که قبل از هر جلسه لیزر، مو‌های ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. اگر ناحیه مورد نظر ملتهب یا دارای جوش بود، حتماً به اپراتور یا پزشک خود اطلاع دهید، تا قبل از جلسه لیزر، این جوش‌ها درمان شده و بهبود پیدا کنند.

 سوختگی با لیزر دایود

آیا سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد از بین می‌رود؟

آیا سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد از بین می‌رود؟ این سؤالی است که معمولاً پیش از لیزر مو‌های زائد برای شما مطرح می‌گردد. در پاسخ به این سؤال می‌توانیم بگوییم که نیاز به نگرانی نیست زیرا سوختگی لیزر در بدترین حالت سوختگی درجه یک می‌باشد و با یک درمان عادی، معالجه می‌گردد. ممکن است جلسات لیزر مو‌های زائد را شروع کرده باشید و دچار سوختگی شوید و نگران این باشید که لکه حاصل از این سوختگی‌ها همیشه باقی بماند. بنابراین این سؤال آیا سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد از بین می‌رود؟ تا حد زیادی باعث نگرانی شما خواهد بود. توصیه می‌کنیم حتماً به کلینیک‌ها و مراکز معتبر مراجعه کنید و زیر نظر پزشک لیزر مو‌های زائد را انجام دهید. پزشک و یا اپراتور مجرب با بررسی پوست و وضعیت مو‌های زائد، بهترین دستگاه را برای انجام لیزر پیشنهاد می‌دهند که با تنظیم درجات مناسب، احتمال سوختگی را کاهش خواهند داد. آیا سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد از بین می‌رود؟ به عنوان آخرین توصیه می‌توانیم بگوییم که اگر سوختگی با لیزر برای شما اتفاق افتاد حتماً به یک پزشک مراجعه کنید تا با تجویز پماد‌های آنتی بیوتیک و ترمیم کننده از ایجاد لک بر روی پوست شما جلوگیری کند.

پماد برای سوختگی با لیزر

پماد برای سوختگی با لیزر می‌تواند به شما کمک کند که التهاب، قرمزی و تاول‌هایی که به دلیل لیزر مو‌های زائد بوجود آمده است را درمان کنید. از جمله محبوب‌ترین پماد‌هایی که به عنوان پماد برای سوختگی با لیزر پیشنهاد می‌شود، پماد زینک اکسید می‌باشد. این پماد، التهاب را کاهش می‌دهد و همچنین از بوجود آمدن لک جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین نکته درباره پماد برای سوختگی با لیزر این است که باید این پماد‌ها را بلافاصله بعد از لیزر، استعمال کنید یعنی در همان زمانی که پوست ملتهب و قرمز شده است. اگر پزشک پماد دیگری را برای مراقبت‌های بعد از لیزر به شما معرفی کرد حتماً پماد را تهیه کرده و طبق دستور او، استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه