اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

لیزر برای چه کسانی ممنوع است

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ممنوع است؟ بدون شک اگر شما هم تصميم به ليزر موهاي زائد داشته باشيد، درباره اين موضوع جست و جو خواهيد کرد که آيا ليزر برای شما هم ضرر دارد و اینکه چه کسانی نباید لیزر کنند، ليزر موهای زائد برای برخی از افراد بدون تاثير بوده و برای برخی از افراد نيز کاملا ممنوع می باشد. در این مطلب به تفصیل بیان خواهیم کرد لیزر برای چه کسانی ممنوع است.

 به نقل از دکترهای پوست، مو و زيبايی تمامی افراد نمی توانند از ليزر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند. اما سوال اين است که چه کسانی نباید لیزر کنند؟ و لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد؟

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد

 ليزر براي افرادی که خصوصيات زير را داشته باشند ممنوع می باشد، اين ويژگي ها به شرح زير مي باشد:

 1. اگر مبتلا به لوپوس و ساير بيماری هايی که به نور حساس هستند ميباشيد به دليل اينکه ليزر نوعی نور محسوب می شود برای شما مضر است.
 2. اگر ماینوکسیدیل را برای پر مويی و پرپشت شدن موهای خود استفاده می کنيد به دليل اينکه ليزر عکس آن است بهتر است ليزر را تا پايان دوره مصرف به تعويق بی اندازيد.
 3. برای کسانی که مبتلا به اگزما و آکنه هستند، به شرطی می توانند ليزر انجام دهند که عفونتی بر روی آکنه وجود نداشته باشد، در غير اينصورت ليزر عفونت را پخش می کند.
 4. به ندرت ليزر موجب ايجاد زخم و سوختگی مي شود، اما اگر مبتلا به کلوئيد هستيد ممکن است در نواحی که ليزر پوست را سوزانده باشد مقداری گوشت اضافه بی آوريد.
 5. افرادی که دچار بيماری پوستی هستند در صورت تجويز پزشک مي توانند ليزرموهاي زائد را انجام دهند، اگر بيماری حاد باشد ممکن است ليزر موجب تشديد آن شود.
 6. مصرف آکوتان علاوه بر نازک کردن پوست، اثر بخشی ليزر را به شدت کاهش می دهد.
 7. در صورتی که باردار می باشيد بهتر است ناحيه شکم و تناسلی را ليزر نکنيد هر چند که از نظر علمی ضرر اين کار در اين دوران مشخص نشده است اما بدون شک درد و اضطراب می تواند به راحتی به جنين منتقل شود.
 8. اگر در مناطقی که می خواهيد ليزر کنيد دارای زخم عفونی می باشيد بهتر است ليزر نکنيد زيرا ليزر به راحتی عفونت را در ديگر نواحی بدن پخش می کند. 
 9. در صورت سولاريوم و حمام آفتاب نبايد ليزر کنيد.
 10. در صورت داشتن موهای روشن، کرکی و پوست تیره نمی توانید از لیزر استفاده کنید.
 11. در صورت داشتن تبخال فعال با تجویز پزشک اقدام به لیزر نمایید.

لیزر موهای زائد برای هر فردی با علائم ذکر شده ممنوع می باشد و در صورت تجویز پزشک خود، می تواند برای رفع موهای زائد خود از لیزر استفاده کند.

لیزر موهای زائد و تیروئید

مشکلات تیروئید مانند پرکاری و کم کاری موجب بروز مشکلات پوستی و ریزش مو می شود. در صورت ایجاد مشکل در ترشح تیروئید فولیکول های مو نیز دچار تداخل شده و مو نمی تواند مثل یک فرد سالم رشد کند. اگر می خواهید موهای شما رشد اصولی و نرمال داشته باشد باید مقدار مشخصی هرمون توسط غده ها در بدن شما ترشح شود.

توجه: این مسئله کاملا اشتباه است که برخی از افراد تصور می کنند پرکاری تیروئید موجب پرموئی می شود، این مصرف داروها و اختلالات آن ها هستند که با تحریک کردن پیاز مو، مقدار موهای زائد شما را بیشتر میکند.

 اما اگر شما هم دچار پرکاری و کم کاری تیروئید هستید قبل از انجام لیزر بهتر است توسط پزشک معاینه شوید.

ایا لیزر برای بیماران ام اس ضرر دارد

بیماری ms یک بیماری ناشناخته می باشد که هنوز راه درمانی برای آن وجود ندارد. در این نوع بیماری بیشتر افراد با مشکل ضعف عضلانی و لمس شدن اعضای بدن خود روبرو هستند. برخی از افراد مبتلا به این بیماری می باشند که برای از بین بردن موهای زائد خود خواهان استفاده از لیزر می باشند اما نمیدانند لیزر برای بیماران ms ضرر دارد یا خیر؟ 

 از انجایی که بیماری ms یک بیماری ناشناخته است، برای لیزر موهای زائد خود باید از دکتر خود سوال بپرسید تا با بررسی های لازم و انجام معاینه های پزشکی به شما بگوید که می توانید لیزر کنید یا خیر

نوشتن دیدگاه