اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

نحوه ریختن موها بعد از لیزر موهای زائد

یکی از دغدغه های افرادی که لیزر موهای زائد انجام می دهند این اس که پس چه زمانی نتیجه می گیرم و از دست موهای زائد راحت می شوم؟ در این مطلب از کلینکی لیزر موهای زائد اصفهان به صورت کامل برای شما این مبحث را باز خواهیم کرد.

 

چه مدت پس از لیزر کردن، موهای زائد از بین می روند؟

لیزر موهای زائد فرآیند زمان بر است و باید صبر داشته باشید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید. البته این موضوع به عوامل مختلفی مانند:

  • محلی که لیزر روی آن انجام می شود.
  • نوع و رنگ پوست
  • رنگ مو
  • دستگاه لیزری که این کار را با آن انجام می دهند.
  • توانایی پزشکی که برای لیزر مو های زائد خود به او مراجعه کرده اید.

منظور از پروتکل از بین بردن مو چیست؟

لیزر کردن موهای زائد فقط در زمانی نتیجه بخش است که مو در حال رشد باشد، به همین دلیل این کار را باید در زمان مشخصی انجام داد، تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد زیر بغل تقریبا 4 یا 5 دفعه است که معمولا طی 5 ماه انجام می شود. البته این بستگی به این د ارد که فولیکول موی شما فعال است یا نه. اگر فعال باشد که چه خوب! شما به نتیجه دلخواه خود نزدیکتر و نزدیکتر می شوید، ولی اگر غیر فعال باشد و یا به اصطلاح موی شما در حال رشد نباشد لیزر روی آن تاثیر گذار نخواهد بود.

ریزش مو بعد از لیزر موهای زائد

از چه زمانی تاثیرات لیزر موهای زائد را می بینم

وقتی شما قصد لیزر کردن موهای زائد خود را دارد باید در نظر داشته باشید که این یک روند زمان بر است  طول می کشد تا شما شاهد ریزش موهای خود باشید. ولی دوام این روش از سایر روش ها بسیار بیشتر است به گونه ای که حتی با روش هایی مانند اپیلاسیون و بند انداختن هم قابل مقایسه نیست.
شما قاعدتا بعد از 3 جلسه تاثیر لیزر کردن را می بینید ولی  باید در نظر داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود بهتر است به طور متوسط 6 هفته صبر کنید.
ولی باز هم تکرار می کنیم که روند پیشرفت شما بستگی به مداومت شما دارد و اینکه چقدر منظم روند درمانتان را تکرار کنید.

ریزش موها بعد از لیزر

ریزش موها بعد از لیزر اتفاق می افتد. به طور معمول یک ماه بعد از اولین جلسه لیزر تعدادی از موهای زائد شما ریزش داشته و یا به عبارتی از بین می روند ولی ممکن است مشاهده کنید که تعدادی موی دیگر در آمده اند. در صورتی که با این اتفاق مواجه شدید نگران نباشید، همانطور که قبلا گفتیم لیزر فقط روی موهایی تاثیر می گذارد که در حال رشد باشند، موهایی که بعد از لیزر رشد آمده اند را باید در جلسه بعد لیزر خود درمان کنید، چرا که این موها تازه به روند رشد برگشته اند، در جلسات بعدی لیزر مشکل شما با این موها نیز برطرف خواهد شد و در نهایت تا تکمیل روند با ریزش موها زائد بعد از لیزر درمانی روبه رو خواهید شد. 

مواردی که باید در زمان لیزر موها زائد در نظر بگیرید.

  • وکس و اپیلاسیون یا بند انداختن باید زمانی انجام شود که محل لیزر شده کاملا ترمیم پیدا کرده باشد.
  • تعداد جلسات لیزر معمولا بسته به محلی که قصد لیزر کردن آنرا دارید ممکن است متفاوت باشد، همچنین ریزش موها ممکن است زمان بیشتر یا کمتری طول بکشد که در این خصوص باید با پزشک مورد نظر خود در کلینیک پوست و مو صحبت کنید.
  • به یاد داشته باشید که دستگاه لیزر که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود خیلی مهم است، پس پیشنهاد می شود که مدل دستگاه را از پزشک مورد نظر خود بپرسید و در مورد آن تحقیق کنید.
  • مطلب در چه شرایطی نمی‌توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟ و آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟ را مطالعه کنید تا در صورتی که مشکل خاصی داری در برابر آسیب های احتمالی از خودتان محافظت کرده باشید.

موها بعد از لیزر

موها بعد از لیزر درمانی با توجه به آنچه مطرح شد شروع به ریزش می کنند. اما پروسه زمانی مشخصی ندارد. ریزش موها بعد از لیزر از همان جلسه اول آغاز می شود و تا انتهای پروسه درمان لیزر ادامه دارد. اما در نهایت موفقیت 90 الی 100درصدی در ریزش موها بعد از تکمیل روند لیزر صورت می گیرد. برای تثبیت این عملکرد بهتر است سالانه یک جلسه برای ترمیم ریزش موها انجام گیرد.

چه مدت بعد از لیزر موها می ریزد

چه مدت بعد از لیزر موها می ریزد ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت شما بعد از 3 جلسه تأثیر لیزر موهای زائد و ریزش موها را مشاهده می نمایید. اما در نهایت برای رسیدن به نتیجه دلخواه بهتر است عجله نکرده و حداقل 6 جلسه را صبر کنید. به طور میانگین می تواان گفت تا 6 جلسه لیزر موها به طور کامل می ریزد. 

در ضمن اگر به دنبال لیزر موهای زائد اصفهان هستید، کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد بهترین گزینه برای شماست.

نوشتن دیدگاه