اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

پاک کردن خالکوبی تاتو با لیزر

تاتو یا خالکوبی امروزه بسیار برای همه و به خصوص جوانان باب شده است، ولی از آنجایی تاتو و خالکوبی یک طرح دائمی بوسیله جوهر و رنگدانه در زیر پوست شما ایجاد می کنند.
گاهی افرادی که خالکوبی دارند به  دلایل قصد دارند که خالکوبی خود را پاک کنند، ولی راه درست و شفافی برای انجام این کار مد نظر ندارند. و بیشتر از خود سوال می کنند پاک کردن تاتو با لیزر بهتر است یا مواد ریموور

پاک کردن خالکوبی یا تاتو با لیزر بهتر است یا ریموور تاتو ؟

لیزر تاتو در اصفهان

لیزر تاتو در اصفهان یکی دیگر از خدمات کلینیک پوست و مو در اصفهان است. لیزر تاتو برای پاک کردن خالکوبی بسیار مؤثر است اگر توسط افراد ماهر انجام گیرد. لیزر تاتو اصفهان از خدمات برجسته در کلینیک دکتر حداد است که رضایت 100درصدی مراجعه کننندگان را جلب کرده است.  در این مقاله شما را با نمونه ای از لیزر تااتو انجام شده در کلینیک اصفهان دکتر حداد آشنا می کنیم.

امروز قصد داریم که یک راه حل عالی برای از بین بردن خالکوبی و پاک کردن آن به شما معرفی کنیم؛ و از میان لیزر و ریممور بهترین روش پاک کردن تاتو را معرفی کنیم 

ریموور تاتو چیست؟

ریموور تاتو به موادی گفته می شود که با تزریق آن ، با هدف قرار دادن رنگدانه و خارج کردن آن ها از زیر پوست طرحی که به وسیله تاتو در زیر پوست ایجاد شده است را حذف می کند. روش کار به این صورت است که مواد تزریق شده به عنوان یک حلال عمل کرده و رنگدانه را در خود حل می کند. و رنگ ها را از زیر پوست خارج می کند. ریموور را می توان برای تمام رنگ ها حتی رنگ های روشن نیز بکار برد.

پاک کردن تاتو با لیزر

استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو یک روش کاملا بهداشتی و قابل اطمینان است. اما از لیزر می توان برای پاک کردن رنگ های تیره استفاده کرد و رنگ های روشن مانند زرد و کرم را به خوبی از بین  نمی برد. بنابریان با توجه به این که برای تاتو از چه رنگ هایی استفاده کرده اید. ریممور و لیزر استفاده نمایید.

روند پاک کردن تاتو یا خالکوبی با لیزر چگونه است؟

وقتی شما می خواهید با استفاده از لیزر تاتو یا خالکوبی خود را پاک کنید روند پاک شدن جوهر تاتو به این صورت است که وقتی اشعه ی لیزر از پوست شما عبور می کند و به جوهر خالکوبی می رسد و رنگ را به به ذرات ریزی تجزیه می کند و بدن خود به خود از طریق سیستم ایمنی این ذرات را از بین می برد. ولی این اتفاق یک شبه رخ نمی دهد و شما باید صبور باشید تا بعد از چند جلسه با فاصله  زمانی مشخص کم کم تاتو شما به طور کلی ناپدید می شود. یکی از مواردی که باید حتما در نظر داشته باشید این است که قبل از اینکه برای از بین بردن تاتو و خالکوبی خود باید به مدت 4 هفته در معرض نور خورشید یا UV یا سولاریوم نباشید.

مراحل پاک کردن تاتو یا خالکوبی با لیزر

لیزر خالکوبی

لیزر خالکوبی که در تصویر بالا مشاهده می نمایید نمونه ای از یکی درمان موفق است که در طی چندین جلسه اتفاق افتاده است. در صورتیکه لیزر خالکوبی مد نظر شماست می توانید با مراجعه به کلینیک دکتر حداد بهترین نتیجه ممکن را بدست آورید. همانطور که در تصویر بالا می بینید پاک کردن تاتو یا لیزر خالکوبی با استفاده از لیزر به صورت مرحله به مرحله انجام می شود و در هر مرحله یک قدم به سمت پاک شدن کامل تاتو خود پیش می روید.

 

آیا پاک کردن تاتو یا خالکوبی درد یا عوارض خاصی دارد؟

در زمان انجام لیزر، چون اشعه ی لیزر با انرژی بالا به صورت لحظه ای و در حد یک تریلیونوم ثانیه رنگدانه های تاتو را هدف می گیرند ممکن است حسی مانند یک  سوزش خفیف در شما ایجاد کنند که در مراکز لیزر برای تسکین این درد از کرم های سر کننده استفاده می کنند. که درد و سوزش انجام ناشی از لیزر را تا حد بسیار زیادی کم می کند. از طرفی بعد از انجام لیزر ممکن است پوست محل لیزر شما کمی روشن یا قرمز شده باشد که این حالت بعد از مدتی خود به خود حل می شود و به حالت اول خود باز می گردد، البته شما می توانید از کمپرس یخ و کرم های مرطوب کننده نیز استفاده کنید تا این تغییر رنگ زودتر به حالت اولیه بازگردد.
 زمانی که تصمیم به پاک کردن خالکوبی خود با استفاده از لیزر می رسید باید در نظر داشته باشید که حتما پزشکی که انتخاب می کنید از دستگاه های مناسب و به روز استفاده کرده باشد.

 

برای پاک کردن تاتو یا خالکوبی با استفاده از لیزر چند جلسه لازم است؟

در بیشتر موارد پاک کردن تاتو نیاز به جلسات منظم یا به عبارتی به تکرار درمان نیاز دارد که این جلسات و زمانی که شخص باید صرف کند بستگی به: نوع و اندازه تاتو، تکنیک فردی که که تاتو را انجام  داده است و  رنگ استفاده شده برای تاتو یا خالکوبی دارد، چون رنگ های مشکی و آبی راحتتر و رنگ های سبز و زرد و قرمز سخت تر از بین می روند. روند پاک کردن تاتو به این صورت است که به طور متوسط برای بیمار از 1 تا 10 جلسه طول می کشد، و برای تاتو هایی که به صورت آماتور زده شده اند و زیادی به عمق رفته اند ممکن است که 5 تا 20 هفته زمان ببرد. جلسات لیزر درمانی با فاصله های 4 تا 6 هفته از یکدیگر برگذارد می شوند و به این صورت شما مراحل مربوط به انجام این کار را انجام می دهید.  

 

هزینه ی پاک کردن تاتو و خالکوبی چقدر است؟

هزینه درمان و پاک کردن تاتو با استقاده از لیزر یا ریموور به اندازه  تاتو و نوع و رنگ جوهر استفاده شده برای خالکوبی بستگی دارد. چرا که این عوامل باعث تغییر تعداد جلسات مربوط به  لیزر را برای شما مشخص می کنند.

نوشتن دیدگاه