اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

وکس، بند انداختن و اپیلاسیون صورت بعد از لیزر موهای زائد

یکی از سوالات افرادی که یک یا دو بار لیزر کرده اند و قصد ندارند که در یک سال آینده لیزر کنند این است که  بعد از چه مدت می توانند اپیلاسیون یا وکس کنند؟

امروز در این مطلب از دکتر مرجان حدادی قصد داریم جواب سوالاتی که در این زمینه پرسیده شده است را بدهیم، پس با ما همراه باشید چون ممکن است که سوال بقیه، سوال شما هم باشد.

آیا مدت زمانی که باید بعد از لیزر صبر کنید در لیزر خانگی و در لیزر کلینیک پوست و مو متفاوت است؟

برای لیزر خانگی و لیزر انجام شده در کلینیک پوست و مو در مورد استفاده از روش های دیگر از بین بردن موها زائد، فرق زیادی نمی توان قائل شد، ولی بهتر است که بعد از انجام دادن لیزر اصلاح یا اپیلاسیون انجام ندهید، چرا پوست بعد از لیزر به کمی زمان نیاز دارد تا بهبود پیدا کند، به یاد داشته باشید که حساسیت و سوزش پوست می تواند از عوارض بعد از لیزر باشد، از طرفی یک بار لیزر کردن برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه شما کافی نیست، یک ناحیه باید 4 تا 6 بار باید لیزر شود.
زمانی که اپیلاسیون انجام می دهید علاوه بر موهای مرده، موهایی که هنوز ریشه  دارند را هم از بین می برید و برای دفعه ی بعد که برای لیزر کردن می روید، نور لیزر نمی تواند ریشه ی مورا هدف قرار دهد.

بیشتر افراد این کار اصلاح کردن بلافاصله بعد از لیزر را را توصیه نمی کنند، چون این کار روند درمان را بهم میریزد. برای نتیجه بهتر باید صبر کنید تا موهای لیزر شده خود به خود بریزند.

شما می توانید برای اطلاع بیشتر در خصوص لیزر موهای زائد اصفهان و استعلام قیمت با شماره های 03136281305 یا 09026553928 تماس بگیرید.

چند روز بعد از لیزر بهترین زمان اپیلاسیون یا اصلاح است؟

بهترین زمان برای استفاده از اپیلاسیون و از کرم های شیمیایی (دپیلاتوری) با در نظر گرفتن محلی که لیزر موهای زائد را روی آن انجام داده اید 30 روز است، در این 30 روز تمامی عوارض جانبی بعد از لیزر برطرف شده اند.

وکس کردن بعد از لیزر موهای زائد

اگر قصد ندارید که یک مرحله دیگر روی پوست خود لیزر انجام دهید می توانید بعد از 5 روز محل ورد نظر خود را وکس کنید، در این میان نگران قرمزی پوست خود نباشید، این موضوع به خاطر لیزر موهای زائد است. ولی اگر قصد دارید که یک مرحله دیگر نیز لیزر انجام  دهید باید بدانید که نباید از چند هفته قبل از آن وکس کنید. در این شرایط می توانید از تیغ یا قیچی استفاده کنید.

برای وکس کردن یا بند انداختن باید چقدر صبر کنیم؟

زمان پیشنهادی کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حدادی، یک هفته بعد از انجام لیزر موهای زائد است، بعد از این یک هفته که پوست شما ترمیم یافت شما می توانید وکس، اپیلاسیون و یا بند انداختن را روی قسمت مورد نظر خود انجام دهید.

اگر قصد لیزر کردن دوباره نداشته باشیم باید چه کاری انجام دهیم؟

در این حالت هم بهتر است یک هفته صبر کنید تا پوست به صورت کامل ترمیم پیدا کند و حساسیت و قرمزی خود را از دست بدهد و بعد از آن اپیلاسیون یا وکس را انجام دهید یا آن محل بند بیاندازید. اما بهتر است که بین درمان یا قبل و بعد آن وکس یا اپیلاسیون انجام ندهید چرا که باعث می شود ریشه موهای زائد شما از دسترس لیزر خارج شوند. از طرفی انجام دادن وکس یا بند انداختن بعد از لیزر موهای زائد تاثیر آنچنانی ندارد، چرا که ریشه موهای شما سوخته و اصلا لیزر انجام دادید که از شر موهای زائد خلاص شوید و آن کارهای اضافی را انجام ندهید.

در روند درمان چطور می توان وکس کرد یا بند انداخت؟

اگر در روند درمان هستید یعنی باید به طور متوسط هر 4 الی 8 هفته لیزر کنید. از طرفی قبل هر مرحله لیزر نباید وکس یا اپیلاسیون انجام دهید، چون همانطور که گفتیم انجام این کار باعث می شود که ریشه موهای زنده کنده شود و لیزر نتواند آنها را از بین ببرد.

چه زمانی از روشهای از بین بردن موهای زائد می توانید استفاده کنید؟

بهترین  و ایده آل ترین حالت  زمانی است که موهای شما رشد کرده اند و حساسیت پوستی شما کملا از بین  رفته است.

در پایان به یاد داشته باشید که اگر می خواهد وکس انجام دهید باید با استفاده از وسایل شخصی خود این کار را انجام دهید. از طرفی وکس باعث می شود که ریشه مو کنده شود و موها زیر پوستی ایجاد شود، این در حالب است که لیزر موهای زائد می تواند موهای زیر پوستی را هم از بین ببرد.

اگر می خواهید از مشاوره رایگان ما در مورد لیزر موهای زائد اصفهان استفاده کنید  با شماره های روبرو تماس بگیرید.  03136281305  ---  09026553928

نوشتن دیدگاه