اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

طرز کار لیزر موهای زائد

قبلا در مورد لیزر موهای زائد و موارد مربوط به آن در زمینه های مختلف صحبت کرده ایم، ولی اینکه دستگاه لیزر موهای زائد چطور کار می کند و چگونه با لیزر موهای زائد را از بین می برند شاید برای شما مبهم باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که نظر دکتر مرکز لیزر موهای زائد اصفهان در کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد را برای شما بازگو کنیم تا اگر قصد لیزر موهای زائد را دارید با اطمینان خاطر بیشتری این کار را انجام  دهید.

 

لیزر موهای زائد چطور باعث از بین رفتن موهای زائد می شود؟

طرز کار لیزر موهای زائد به این صورت است که با استفاده از یک طول موج مدت دار از جنس نور به صورت یک پالس برای از بین بردن موهای زائد به سمت هدف می فرستند و در این روند در نظر دارند که این موضوع به هیچ قسمت دیگر از بدن شما آسیب نزند. هدف اصلی اشعه لیزر آسیب زدن به بخش های تیره در ریشه مو است که به آنها ملانین می گویند و در ناحیه ی فولیکول مو واقع شده اند، روند این کار به این  صورت است که نور توسط قسمت های تیره جذب می شود و به آنها آسیب می رساند.

وظیفه اصلی لیزر این است که با اشعه لیزر که تمایل به جذب شدن به موارد تیره دارد، ملانین موجود در ریشه مو را از بین ببرد. ملانین موجود در فویکول های موهای قهوه ای و مشکی  با موهای بلوند و قرمز متفاوت است. به همین دلیل لیزر معمولا  نمی تواند آن تاثیر خوبی که روی موهای تیره و ضخیم دارد، روی موهای ظریف و بلوند یا قرمز داشته باشد. از طرفی هر چه پوست فردی که لیزر موهای زائد را انجام می دهد روشن تر باشد، انرژی اشعه لیزر در میسر از بین نمی رود و به این  صورت نتیجه لیزر موهای زائد بهتر خواهد بود.

laser hair removal

شما می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد لیزر موهای زائد مطالب زیر را مطالعه کنید.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟
آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟
آیا لیزر باعث نازایی می شود؟
آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

 

موراد و نکات کلیدی در لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر به عنوان بهترین روش از بین بردن موهای زائد شناخته شده است، ولی برای انجام این کار باید نکات مهم و کلیدی را در نظر بگیرید تا عوارض لیزر را تا حد زیادی کاهش دهید و نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

این نکات کلیدی عبارتند از:

  • یکی از موارد مهم طول موج وتوان لیزر است که باعث می شود که نتیجه دلخواه شما حاصل شود. استفاده از طول موج زیاد باعث نفوظ بیشتر، و طول موج کم نفوظ کمتری دارد.
  • وقتی لیزر موهای زائد را برای پوست ها تیره انجام می دهند، تیره بودن پوست باعث می شود که هم انرژی دستگاه لیزر هدر برود و هم در ناحیه پوست شما دچار سوختگی شوید، به همین دلیل از اشعه های لیزر با طول موج کم نمی توان استفاده  کرد، چرا که این کار عوارض و سوختگی را در آن محل افزایش می دهد.
  • به یاد داشته باشید که قبل از لیزر حتما نکات کلیدی قبل از لیزر را رعایت کنید تا هم نتیجه ی دلخواه خود را بگیرید و هم عوارض را تا حد چشمگیری کاهش دهید. شما می توانید نکات قبل از لیزر موهای زائد را مطالعه کنید.
  • مراقبت های بعد از لیزرموهای زائد به شما کمک می کند که بهترین نتیجه را بگیرید و همزمان عوارض احتمالی لیزر موهای زائد را از بین ببرید.
  • انجام لیزر باید زیر نظر دکتر لیزر موهای زائد دارای مجوز و پروانه باشد، تا در صورت بروز هرگونه مشکلی امکان پیگری داشته باشید. همین موضوع باعث می شود که دکتر های پزیبایی که عمل لیزر موهای زائد را انجام می دهند، خود را ملزم به رعایت ایمنی و اصول لیزر درمانی ببینند.

برای اطلاع بیشتر در خصوص لیزر موهای زائد اصفهان توسط دکتر مرجان حداد و همچنین مشاوره  رایگان  در خصوص لیزر موهای زائد با شماره های ما تماس بگیرید: 03136281305 و یا شمارهمراه 09026553928

نوشتن دیدگاه