اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

میزان درد در افراد مختلف، متفاوت است. درد لیزر بسیار به عملکرد سیستم خنک کننده بستگی دارد(هر چه سیستم خنک کننده بهتر عمل کند درد لیزر کمتر است).به طور کلی میتوان گفت درد آن درحد متوسط است و شدید نیست. افرادی که حساس به درد هستند میتوانند قبل از انجام لیزر از پماد بی حس کننده استفاده کنند. 

شما با درنظر گرفتن موارد زیر می توانید به کاهش درد هنگام لیزر کمک کنید:

  • استفاده از کرم بی حس کننده، 20 تا 40 دقیقه قبل از استفاده از لیزر
  • یخ گذاشت روی محل لیزر، حدود 5 الی 10 دقیقه قبل از لیزر
  • انتخاب نوع دستگاه لیزری با سیستم خنک کننده هوای سرد
  • نوشیدن یک بطری آب قبل از درمان، حدود 4 تا 6 ساعت قبل از درمان
  • اجتناب از لیزر در طول عادت ماهانه برای خانم ها
  • کوتاه کردن موها یک روز قبل از لیزر

** سطح درد و ناراحتی به ناحیه تحت درمان، بافت مو و پوست بستگی دارد. افراد دارای پوست تیره حساسیت بیشتری دارند به این دلیل که نه تنها در مو بلکه در پوستشان هم رنگدانه ­های بیشتری دارند. بیماران با موی تیره و زبر درد و ناراحتی بیشتری را تجربه می­کنند. پس از هر درمان، مو روشن­تر و نازک­تر می­شود و درد از بین می­رود، در نتیجه استفاده از لیزر راحت­تر می­شود.

** درمان لیزری با مقداری درد همراه است. درد آن شبیه به ضربه ناگهانی یک نوار لاستیکی است. درمان طی ۴ الی ۸ جلسه مجزا انجام می­شود. کمپرس سرد یا کرم بی حس کننده می­توانند درد را کاهش دهند. برخی لیزرها دارای دستگاه­های خنک کننده مانند هوای سرد هستند که درمان را قابل تحمل تر می­کنند. لیزر موهای زائد معمولاً به قدری سریع است که درد بسیار آزاردهنده نخواهد بود.

** لیزرها به دستگاه خنک کننده مجهز هستند که به کاهش ناراحتی کمک کرده و لایه بالایی پوست را از گرما محافظت می­کنند. علاوه بر این، ممکن است یک بی حسی موضعی برای بی حس کردن منطقه مورد استفاده قرار بگیرد. مصرف ایبوپروفن قبل از درمان به تسکین درد کمک می­کند؛ به علاوه برای پوست­های حساس مفید است. احساس لیزر موهای زائد مانند برخورد ناگهانی یک نوار لاستیکی که به طور پیوسته به پوست برخورد می­کند، توصیف شده است. قرمزی و تورم از عوارض جانبی لیزر است که اثر آن ۱ تا ۳ روز باقی می­ماند. بیشتر بیمارانی که لیزر موهای زائد را تجربه کرده­اند معتقدند که نتایج حاصل از لیزر و از بین رفتن موها به احساسی که طی فرآیند درمان دارند می­ارزد.

 

کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد

ارائه دهنده ی خدمات زیبایی ،

لیزر الکساندرایت در اصفهان

،

لیزر موهای زائد در اصفهان

،

لیزر بیکینی اصفهان

میباشد.

نوشتن دیدگاه