اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

در ده سال اخیر تغییرات زیادی در سبک زندگی و سلیقه افراد پدید آمده است که این تغییرات در نتیجه پیدایش امکانات جدید هستند که نیاز های مختلف ما را برآورده می کنند، یکی از این ابزار، استفاده از دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد است. استفاده از لیزر شاید در مرحله اول کمی درد داشته باشد ولی نسبت به زحمت از بین بردن موهای زائد بصورت ماهیانه و با استفاده از وکس و اپیلاسیون، کار بسیار راحتتری است. در این مطلب در مورد تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد صحبت می کنیم.

برای لیزر موهای زائد چند جلسه لیزر لازم است؟

به طور معمول برای لیزر موهای زائد، تعداد جلسات مورد نیاز 6 جلسه است، البته گاهی لازم است که این روال بیشتر طول بکشد و مثلا 1 جلسه اضافی نیز برای فردی که قصد لیزر کردن موهای زائد را دارد، در نظر گرفته شود.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

جلسات درمانی از بین بردن موهای زائد بوسیله لیزر باید با فاصله ی زمانی 4 تا 6 هفته تنظیم شوند، دقت داشته باشید که این فاصله زمانی نباید بیشتر یا کمتر باشد، در صورتی که فاصله ی زمانی جلسات لیزر پایین باشد غیر اصولی است و باعث می شود که شما هم پول بیشتری خرج کنید و هم نتیجه مناسبی نگیرید.
از  طرفی اگر فاصله ی زمانی بین این جلسات بیشتر باشد چرخه ی لیزر موهای زائد بدن به درستی اجرا نمی شود و به نتیجه ی دلخواه دست پیدا نخواهید کرد.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

روند لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

این روند همانطور که گفته شد یک روند زمان بر است و باید با صبوری تمام مراحل را در زمان مناسب انجام دهید که به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. معمولا بعد از جلسه اول تراکم موها بین 5 تا 20 در صد تغییر می کند و این عدد تا جلسه ششم به 80 درصد خواهد رسید، پس تداوم داشتن و به موقع حاضر شدن در جلسات لیزر موهای زائد، تاثیر زیادی روی نتیجه کار دارد. البته این زمان ممکن است با توجه به عواملی مانند نوع و رنگ مو و رنگ پوست کم یا زیاد شود. برای فهمیدن این موضوع که آیا باید لیزر انجام دهید یا نه می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید تا در صورتی که خطری شما را تهدید می کند از آن آگاه شوید و یا اگر چیزی باعث شده که از لیزر کردن موهای زائد خود بترسید و در این مورد شک دارید، با اطمینان خاطر تصمیم بگیرید:

در چه شرایطی نمی‌توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

چرا لیزر کردن بعضی قسمت های بدن نیاز به تعداد جلسه بیشتری دارد؟

زمانی که اقدام  به  لیزر موهای زائد خود می کنید، در صورتی نتیجه مطلوب را می گیرید که فولیکول موهای شما فعال باشد تا لیزر روی آن ها تاثیر بگذارد، مدت زمان فعال بودن فولیکول ها دو هفته است و بعد از آن مو وارد دوره استراحت می شود. این زمان بسته به محلی که در حال درمان است، متفاوت می باشد، به عنوان مثال لیزر موهای زائد زیر بغل یک دوره 5 ماهه انجام می شود در حالی که لیزر موها زائد پا ممکن است تا 12 ماه (1 سال)  طول بکشد. 

جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت نیز نسبت سایر دستگاه های لیزر، ممکن است، کمتر باشد. البته بازهم خاطر نشان می کنیم که تعداد جلسات لیزر الکساندرایت به ضخامت مو شما و رعایت اصول درمان از جانب شما و پزشکتان بستگی دارد. یکی دیگر از دلایل بیشتر شدن جلسات لیزر این است که بعضی مو ها هرمونی هستند، به عنوان مثال موهای بالای لب و پایین چانه بیشتر از بقیه موها تحت تاثیر هرمون ها قرار می گیرند و به همین دلیل از بین  بردن آن ها به تعداد جلسات لیزر الکساندرایت بیشتری نیاز دارد. در زمان های بارداری و یا یائسگی موهایی که خواب بودند و تا دیروز وجود نداشتند، ناگهان فعال می شوند. البته باید گفت لیزر روی موهایی که تحت تاثیر هرمون ها هستند اثر می کند، ولی تنها مشکلی که هست این است که اگر تا قبل از در آمدن آن ها مثلا چانه یا بالای لب خود را لیزر کرده باشید، این موها به دلیل فعال نبودن از بین نمی روند.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد و هزینه لیزر موهای زائد در اصفهان با پزشکان ما در کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد حداد تماس بگیرید و به صورت رایگان در این مورد مشاوره دریافت کنید.

نوشتن دیدگاه