اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

از آنجایی که در دوران بارداری تغییرات هرمونی زیادی در خانمها بوجود می آید و به عبارتی تعادل هرمونی در خانمهای باردار بهم می خورد، یکی از معضللاتی پیش می آید رشد بی مورد موها در قسمت های مختلف بدن است که به شدت خانم هایی که نسبت  به زیبایی خود حساس هستند را ناراحت و عصبانی می کند و این موضوع تبدیل به  یکی از معضلات آنها می شود. موهایی که در دوران بارداری و به دلیل تغییرات هرمونی ایجاد می شوند معمولا تیره تر و ضخیم تر هستند. از طرفی در دوران حاملگی با بزرگتر شدن شکم دسترسی به  بعضی از قسمت ها برای از بین بردن موهای زائد سخت تر می شود و همین موضوع باعث می شود که این خانم ها به فکر لیزر موهای زائد بیوفتند ولی همیشه یک سوال جلو آنها خودنمایی می کند: "آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری برای من و جنین مضر است؟"
در این مطلب از کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد این موضوع را به  طور مفصل برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

معمولا دستگاه لیزر موهای زائد معمولا تک رنگ  ودارای یک طول موج ثابت است که فقط بر فولیکول‌های مو تأثیر می‌گذارد و باعث می شود که موهای زائد کنده شوند. در این روش اشعه ی لیزر بر رنگدانه ملانینی که در ریشه ی موها فراوان است تاثیر می گذارد و بعد از جذب جذب، باعث از بین رفتن سلول‌های سازنده مو می گرددو  و به همین دلیل هرچقدر موهای زائد ضخیم‌تر و مشکی‌تر باشد، دارای ملانین بیشتری هستند و اشعه ی لیزر را بهتر جذب خواهند کرد و راحتتر از بین می روند.
از طرفی هرچقدر پوست روشن تر باشد، نور لیزر راحتتر  به ریشه موهای زائد می رسد  و در نتیجه سوختگی و درد ناشی از لیزر موهای زائد کمتر خواهد شد هرچه ملانین پوست کمتر و پوست بیمار روشن‌تر باشد، انرژی کمتری در پوست جذب و احتمال سوختگی ناشی از لیزر مو هم کمتر خواهد شد. اشعه های لیزر هیچ تغییری در سیستم سلول های بدن نمی دهند و تمرکز آن ها بر رو از بین بردن ریشه موها زائد شماست، به همین دلیل می توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید.
فقط نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که تمامی مراحل لیزر باید توسط پزشک و با تجربه انجام شود. برای اینکه بیشتر در مورد لیزر موهای زائد اطلاعات داشته باشید می توانید با کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد تماس بگیرید و از پزشکان ما مشاوره  رایگان دریافت کنید تا بتوانید تصمیم خود را در این مورد بگیرید. 03136281305  و 09026553928

همانطور که در مطلب کاهش درد لیزر موهای زائد برای شما توضیح دادیم، برای کاهش درد لیزر موهای زائد از پماد های سر کنند استفاده می کنند تا درد ناشی از اشعه ی لیزر را از بین ببرند. این پماد ها بعد از قرار گرفتن روی پوست توسط بدن جذب خواهند شد و به همین دلیل به توصیه دکتر مرجان حداد در مرکز تخصصی لیزر موهای زائد اصفهان از این پماد ها در دوران بارداری نباید استفاده کرد و در عوض می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید

از طرفی پوست بدن در دوران بارداری بسیار حساس می باشد و استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد باعث بروز درد، خرش، قرمزی و در پایان مشکلات پوستی بیشتری برای فرد باردار شود.

از طرفی لیزر موها زائد بدن بسته به رنگ پوست و ضخامت و رنگ موها 6 تا 8 ماه زمان لازم دارد و این باعث می شود در روند لیزر ماهای زائد که نوزاد تا حد زیادی رشد کرده، حساسیت پوست فرد باردار بالاتر برود و استفاده از لیزر را برای این افراد بسیار درد آور شود، علاوه بر آن در مراحل پایانی باداری رفت و آمد و دراز کشیدن و یا نشستن برای انجام لیزر برای شما بسیار سخت خواهد بود.

 

بالاخره در دوران بارداری لیزر موهای زائد را انجام  بدهیم یا نه؟!

توصیه نهایی دکتر مرجان حداد از مرکز لیزر موهای زائد اصفهان به شما این است که برای لیزر کردن در دوران بارداری عجله نکنید و تا حد امکان تا بعد از دوره ی شیر دهی از انجام لیزر موهای زائد صرف نظر کنید و از روش های دیگری برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید.

بهترین حرکت برای شروع هر کاری مشورت است! پس با پزشک ما در تماس باشید: 03136281305 و 09026553928

نوشتن دیدگاه