اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

تزریق ژل یا فیلر صورت

یکی از راههای پر کاربرد برای حجیم سازی لب و یا گونه و... تزریق ژل یا فیلر است. تزریق ژل اثر بخشی بالایی دارد و می تواند زیبایی صورت شما را دو چندان کند. تزریق ژل یکی از بهترین راهکارهای حجیم سازی است، ولی باید در نظر داشته باشید که دریافت نتیجه دلخواه بعد از تزریق ژل زمانی بوجود می آید که نکات مهمی که بعد از تزریق ژل وجود دارد را رعایت کنید. در این مطلب نکات مهم بعد از تزرق ژل را از دید مرکز تزریق ژل اصفهان بررسی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

نکات مهم بعد از تزریق ژل یا فیلر

 • در ابتدا شما باید به یاد داشته باشید که تزریق ژل یک روند ساده است که حتما باید توسط پزشک انجام شود. معمولا قبل از تزریق ژل از بی حس کننده لیدوکائین استفاده می کنند، چرا که تزریق ژل در لب ممکن است با کمی درد همراه باشد. نکته ای که دراین میان باید به یاد داشته باشید این است که در صورتی که به ئلیدوکائین حساسیت دارید این موضوع را حتما به  پزشک خود گوشزد کنید.
 • اگر ژل هیالورنیک تزریق می کنید، می توانید بلافاصله بعد از تزریق نتیجه را ببینید که البته باید در نظر داشته باشید در این صورت برای رسیدن به فرم واقعی و کاهش ورم به دو هفته زمان  نیاز دارید.
 • بعد از تزریق ژل هیالورنیک شما به استراحت نیازی ندارید و به راحتی می توانید کار های خود را انجام دهید و به زندگی روزمره خود ادامه دهید. نکته دیگر در مورد این ژل ها این است که این ژل ها معمولا کبودی ندارند و در صورتی که کبودی در اثر تزریق این ژل ها مشاهده شد، این  کبودی در بین 1 تا 7 روز از بین خواهد رفت.
 • بعد از تزریق ژل در لب ممکن است احساس کنید در لب های شما توده هایی وجود دارد که باعث عدم تقارن لب ها شده است، در این صورت  اصلا به  لب ها دست نزنید و به  آن زمان  بدهید تا بعد از یک یا دو هفته به  طور کلی عدم تقارن از بین برود. در صورتی که مورد ذکر شده ادامه پیدا کرد حتما به پزشک مراجعه کنید.

تزریق ژل لب

نکات مهم کلی در خصوص تزریق ژل یا فیلر

 • از آنجایی که در بازار ایران تقلب زیادی وجود دارد شما باید در نظر داشته باشید که حتما در مورد ژل مورد نظر خود و برند آن تحقیق کنید. از طرفی اگر قصد تزریق ژل دارید، کیفیت و نتیجه را فدای قیمت نکنید، چرا که ژل های بی کیفیت می توانند ضررهای زیادی به شما بزند. این  حق شماست که از نام ژل تزریق شده در لب یا سایر قسمت های صورتتان خبر داشته باشید.
 • در بعضی موارد تزریق ژل بیشتر از یک جلسه طول می کشد، در این صورت  پزشک شما باید ژل مورد نظر را به شما بدهد تا در خانه نگهداری کنید. در این  صورت ژل مورد نظر را در یخچال (نه فریزر) قرار دهید.
 • گاهی این نگرانی وجود دارد که بعد از این که مدت دوام  ژل به پایان رسید، فرم لب ها بهم بخورد. همچنین شما باید به یاد داشته باشید که اگر از ژل های هیالورنیک استفاده کنید در محل تزریق کلاژن نوع 1 تولید می شود که این موضوع باعث می شود که لب های شما بعد از تمام شدن دوام ژل به حالت قبلی بازگردد یا ظاهری بهتر از قبل پیدا کنند.
 • تا هشت ساعت پس از تزریق ژل بهتر است از دست زدن به ناحیه تزریق خودداری کنید. پس از گذشتن این زمان می توانید صورتتان را با آب و صابون بشویید.
 • بعد از کیفیت ژل تزریق شده، مهارت پزشک تزریق کننده بسیار مهم است و شما باید تا زمانی که از کیفیت کار یک پزشک مطمئن نشده اید تزریق ژل را انجام ندهید. بهترین راه برای مشاهده کیفیت کار یک پزشک تزریق ژل، مشاهده ی نمونه کارهای اوست.
 • ژل‌هایی که از جنس هیدروکسی آپاتایت هستند و معروف‌ترین آنها ردیس Radiesse است اصلا برای تزریق در لب مناسب نیستند.
 • در صورتی که در زمان تزریق ژل برای شما مشکلی پیش بیاید، اگر ژل تزریق شده هیالورونیک اسید باشد، درمان آن مشکلی ندارد، ولی ژل های دیگر درمان عوارض را سخت می کنند.
نوشتن دیدگاه