اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

جنس ژل های هیالورونیک

یکی از مشکلاتی که با بالا رفتن سن باعث ناراحتی افراد می شود چین و چروک هایی است که در قسمت های مختلف صورت ایجاد می شود و از بین بردن این چروک ها یکی از مسائلی است که باید با آنها دست و پنجه نرم کرد. یکی از روش های از بین بردن چروک ها تزریق ژل است. در این میان برند های مختلف و متنوعی از ژل و فیلر استفاده می شود که در این مقاله از کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد قصد داریم در مورد یکی از جدید ترین محصولات در زمینه تزریق ژل بحث کنیم. اسم این ماده ژل هیالورونیک اسید است که در ادامه ی این مطلب در مورد آن با هم بحث می کنیم.

ژل یا فیلر هیالورونیک اسید چیست؟

ژل هیالورونیک اسید یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که قصد از بین بردن چروک با تزریق ژل را دارند. این ماده که در بدن همه موجودات زنده پیدا می شود کاملا با بدن انسان سازگار است و عملکرد این ژل در زیر پوست به این  صورت است که نقش یک شبکه  را بازی می کند مواد مغذی مفید را از رگ ها به پوست شما منتقل می کند.از ژل هیالورونیک اسید برای درمان آرتروز و کاهش درد های مفصلی هم استفاده می شود. این  ژل برای اینکه حداکثر سازگاری را با بدن انسان داشته باشد در شرایط آزمایشگاهی و کاملا ایزوله  ساخته می شود.

تزریق ژل هیالورونیک اسید

چه کسانی می توانند از هیالورونیک استفاده کنند؟

تزریق ژل هیالورونیک اسید می تواند به  صورت موقت چین و چروک های صرت شما را از بین ببرد از نمایان شدن نشانه های پیری در صورت شما در چهره شما جلوگیری می کند و از شل شدن پوست شما جلوگیری می کند. البته باید به  یاد داشته باشید که که شاید با یک مرتبه تزریق ممکن است چروک های شما به صورت کامل از بین نروند و مجبور شوید روند درمانی را در طی سه مرحله تزریق انجام دهید. دوام تزریق ژل های هیالونوریک اسید 3 تا 5 ماه است. به همین دلیل افرادی که می خواهند تمام سال صورتی صاف و بدون چروک و صاف داشته باشند می توانند سالانه سه بار از این  ژل ها تزریق کنند.

چند نوع ژل هیالورونیک اسید داریم؟

ژل های هیالورونیک اسید دارای انواع مختلفی هستند که معتبر ترین برند های تولید این ژل ها عبارتند از: ژویدرم، تئوسیال، پرلن، ژویدرم و گلایتون هستند، این برند ها معتبر ترین کارخانه های تولید دنیا در زمینه تولید ژل های هیالورونیک اسید هستند، پر استفاده ترین مارک ها در جهان هستند.
روند از بین بردن پین و چروک با استفاده از ژل های هیالورونیک اسید شاید برای شما کمی زمان بر باشد، ولی استفاده از این ژل ها به دلیل ساختار زیست سازگار آنها کمترین عوارض را برای شما خواهد داشت.

احتمال رسیدن به بهترین نتایج بعد از تزریق هیالورونیک چقدر است؟

تزریق ژل هیالورونیک اسید تقریبا برای همه مناسب است، از طرفی بعضی از افراد که به سایر نمونه های ژل یا فیلر برای از بین بردن چین و چروک و حجم دهی حساسیت دارند به  راحتی می توانند از این ژل ها استفاده کنند و منگران عوارض جانبی آن نباشند. البته لازم است بگوییم که بعد از تزریق ژل هیالورونیک اسید ممکن است در محل تزریق دچار سرخ شدگی، ورم کردگی ویا کبود شدن شوید که لازم نیست نگران این موضوع باشید، این یکی از عوارض جانبی موقتی است وخود به خود از بین  می رود.
تزریق هیالورونیک اسید با از بین  بردن چروک ها و افتادگی پوست شما، افسردگی و غمگین بودنی که در اثر چروک ها بوجود آمده بوده است را از بین می برد و در این  شرایط بد و ناراحت کننده حداقل می توانید ظاهری خوشحال داشته باشید.
از این نمونه ژل در بهبود جای جوش ها، چروک های گوشه چشم یا خطوط پنجه کلاغی،خط اخم بین ابرو ها، خط خنده، خط ها و چروک های روی لب ها، خط ها و چین های روی پیشانی استفاده می شود.

روند تزریق ژل یا فیلر هیالورونیک اسید به چه صورت است؟

مراحل تزریق ژل هیالورونیک اسید بوسیله  سوزن های مخصوص که از ظرافت  بالایی برخوردارند اجرا می شود و کل روندی که در ادامه برای شما می گوییم  کمتر از 30 دقیقه طول می کشد.

  • ابتدا پزشک پوست صورت شما بررسی می کند و نقاطی که برای تزریق ژل مد نظر دارد را علامت گذاری می کند.
  • در مرحله دوم محل تزریق را با استفاده از پاک کننده های استاندارد و ضد باکتری پاک می کنند و بی حس کننده را در آن قسمت تزریق می کنند و بعد از آن ژل هیالورونیک اسید را تزریق می کنند.
  • بعد از تزریق روی قسمت تزریق شده را کمپرس یخ می گذارند.

تزریق ژل زیر چشم

هیالورونیک اسید چه عوارض دارد؟

اولین موردی که برای شما خوشایند نیست، درد خفیف و کمی است که در زمان تزریق باید تحمل کنید که البته استفاده از بی حسی ها این درد را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث ترسیدن شما شود این است که محل تزریق شما دچارکبودی و تورم می شود، البته باید درجریان باشید که این مورد بسیار نادر است و به ندرت پشی می آید.
همین موارد استفاده از ژل هیالورونیک اسید را تبدیل به یکی از ایمن ترین و کم عوارض ترین  روش های از بین  بردن چین و چروک کرده است. شما می توانید با مطالعه ی مطالب زیر در مورد تزریق ژل یا فیلر اطلاعات خود را در مورد این روش از بین  بردن چین و چروک و حجم دهی بالا ببرید.

بهترین مارک برای تزریق ژل لب
موارد منع تزریق ژل چیست؟

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد

نوشتن دیدگاه