اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

سن مناسب برای تزریق ژل

یکی از روش های از بین بردن چین و چروک، حجم دهی به قسمت های صورت و بازگرداندن جوانی و شادابی به پوست که این روزها بسیار پرطرفدار شده است تزریق ژل یا چربی است. ساختار این ژل ها و چربی ها می تواند به صورت پلیمرهای طبیعی و مصنوعی مختلف و یا کلاژن های استخراج شده از بدن انسان و حیوان باشد.
یکی از موادی به طور طبیعی در پوست تولید می شود و به تشکیل ساختار و قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کند اسیدهیالورونیک است. این ماده ساختار بین سلول ها را پایدار کرده و یک شبکه ویسکوالاستیک برای به همپیوستن کلاژن و فیبر های الاستین تولید می کند که به زبان ساده این روند باعث شادابی و جوانی پوست خواهد شد. زمانی که از پوست درست مراقبت نشود، فرد در معرض آفتاب باشد یا سن او بالا برود این ساختار زیر پوست ضعیف شده و باعث می شود که چروک ها روی پوست پدیدار شوند. تزریق ژل باعث می شود که این چین و چروک ها به راحتی از بین بروند و از طرفی شما می توانید با تزریق اسید هیالورونیک به راحتی همه چین و چروک ها را از بین ببرید و بافت زیر پوستی را ترمیم کنید. ولی آیا همه افراد با هر سنی می توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

تزریق زل در سنین بالا

سن مناسب تزریق چربی

اول از همه بگذارید خیال شما را راحت کنیم که شما با هر سنی می توانید از این روش برای بازگرداندن زیبایی به پوست خود استفاده کنید و تزریق ژل و چربی برای شما خطری نخواهد داشت. اما بهترین سن برای تزریق 25 تا 30 سال است، زیرا تجربه ثابت کرده است که نتایج تزریق در این سن بسیار ملموس تر و بهترند. در ضمن به یاد داشته باشید که بهتر است افراد زیر 18 سال برای تزریق ژل یا چربی صبر کنند، زیرا آناتومی صورت این افراد به طور کامل شکل نگرفته و کار عاقلانه این است که بگذارند که دوره نوجوانی (teenage) را کنار بگذارند.
استفاده از ژل علاوه بر از بین بردن چین و چروک کمک می کند، می توان با استفاده از آن اجزای صورت را نیز برجسته کرد و جلوه ای نو به صورت داد؛ این روش که برای چانه، گونه و لب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد مانند از بین بردن چین و چروک در سن 25 تا 30 سالگی بهترین نتیجه را می دهد.
به طور کلی می توان گفت افراد مناسب برای تزریق ژل کسانی هستند که اولین نشانه های پیری را در پوست خود می بینند و به دنبال راهی هستند که بتوانند چین و چروک های بوجود آمده را از بین ببرند.

 

چه کسانی نمی توانند از تزریق ژل استفاده کنند؟

  • افرادی که باردار هستند یا در دوران شیردهی هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند.
  • افرادی که به مواد تزریقی آلرژی دارند.
  • افرادی که بیماری هایی مانند قلبی عروقی، عصبی و … دارند.
  • افرادی که دیابت دارند.

سن تزریق کننده ژل یا فیلر

تزریق چربی برای چه سنی مناسب است

همانطور که قبلا هم گفتیم سن مناسب برای تزریق چربی و ژل چه برای فرم دهی و چه برای از بین بردن چین و چروک های صورت (مانند چروک های پیشانی، خط اخم، خطوط پنجه کلاغی، خط لبخند، خط های پایین چشم، چروک های ایجاد شده روی گردن بر اثر افزایش سن) سن 25 تا 30 سالگی است. البته برخی از افراد بر این باورند که اگر شما قصد تزریق چربی یا ژل   اسید هیالورونیک  دارید بهتر است که از 30 سالگی به بعد از این روش ها زیبا سازی استفاده کنید. دلیل آن هم این می باشد که لایه زیرین پوست شما در این سن آمادگی بیشتری برای تزریق مواد سازگار با بدن دارد و تداخلات احتمالی کمتری برای شما پیش می آید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید که پاسخ سوال های خود را بگیرید. اگر سوالی برایتان بدون جواب مانده همین الان با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه