اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

از بین بردن ژل لب در خانه

تزریق ژل از روش های محبوب و پرطرفدار برای پرکردن و زیبایی صورت می باشد. از دیگر کاربردهای تزریق ژل می توان به برجسته سازی گونه، زاویه سازی فک، فرم دهی لب ها بدون نیاز به عمل جراحی اشاره کرد.

تزریق ژل اگر در مراکز مجاز و توسط پزشکان مجرب و خبره انجام شود بدون شک علاوه بر اینکه با تقارن و ظرافت همراه است می تواند منجربه تقارن و زیبایی هر چه بهتر صورت مراجعه کنندگان می شود، به طوریکه بیشتر مراجعه کنندگان خود از تاثیر ژل بعد از انجام آن شگفت زده می شوند.

در برخی از موارد نیز ممکن است فرد تنها به دلیل مسائل مالی به مراکز غیر مجاز مراجعه کرده و یا از نتایج کار تزریق ژل رضایت کافی را نداشته باشد و به دنبال راه هایی برای از بین بردن ژل لب در خانه و تخلیه ژل لب باشند.

لازم است بسیار نادر است که افراد با مراجعه به پزشکان مجرب و با تجربه از نتایج کار راضی نباشند. از مهم ترین عواملی که موجب می شود اینگونه افراد از نتایج کار راضی نباشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم تقارن صورت
 • ورم های بیش از حد و طولانی
 • آلرژی های فردی

توجه : با مراجعه به مراکز معتبر زیر نظر پزشکان با تجربه، مجرب، مسلط و استفاده از ژل های با کیفیت و مرغوب این موارد را به حداقل می رساند.

برخی از افراد جهت اطمینان بیشتر قبل از تزریق ژل در مورد راههای از بین بردن ژل لب می پرسند.

چگونه ژل لب را از بین ببریم؟ 

بهترین کار برای از بین بردن ژل لب، مراجعه به دکتر پوست و مو و زیبایی می باشد. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد از بین بردن ژل لب سخن می گوییم.

راههای از بین بردن ژل لب

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از نتایج تزریق ژل لب راضی نمی باشید و به دنبال روش هایی جهت برطرف سازی آن هستید. خبرخوب این است که پزشکان به راحتی می توانند آن را تصحیح و یا به حالت قبل برگردانند. نمی توان گفت بهترین راه برای تخلیه ژل لب چه روشی است، انتخاب بهترین روش بر اساس ماهیت و شدت مشکل و نوع پرکننده ای است که در مرحله قبلی برای تزریق ژل استفاده شده است.

از بین بردن ژل لب با ماساژ

در بیشتر موارد مشکلاتی مانند عدم تقارن، فرم دهی نامناسب یا ناهمواری های ایجاد شده را می توان با استفاده از ماساژ بهبود داد، این کار می بایست توسط پزشک انجام شود و یا با آموزش توسط خود شما به عنوان یکی از راههای از بین بردن ژل لب در خانه می باشد. توجه داشته باشید با ماساژ نمی توانید موجب از بین بردن ژل لب شوید، بلکه می توانید با انتقال ژل موجب شکل دهی به آن شوید.

تخلیه ژل لب در کلینیک

اگر ژل استفاده شده از نوع اسیدهای هیالورونیک می باشد (عمدتا از این نوع استفاده می شود) می توانید به صورت کامل و یا جزئی با استفاده از آنزیم هایی که مخصوص این نوع اسید می باشد اقدام به تخلیه ژل لب ( از بین بردن ژل لب) نمود. هنگام تزریق آنزیم به مناطق تزریق شده ژل ذرات هیالورونیک را در خود حل می کنند. از این روش مواقعی استفاده می شود که اتفاق هایی مانند موارد زیر اتفاق افتاده باشد:

 • نارضایتی بیش از حد از نتایج کار
 • تورم طولانی مدت و بیش از حد
 • ایجاد عفونت در محل تزریق و اطراف آن
 • ایجاد بافت های نامنظم که با استفاده از ماساژ نمی توان آن را برطرف نمود.
 • تزریق ژل در عمق زیاد و نزدیک رگهای خونی که موجب اختلال در جریان خون می شود
 • زمانیکه می خواهیم مقداری از ژل را برای فرم دهی بهتر حل نماییم.

چنانچه از نتایج کار راضی نبودید بهترین کار استفاده از هیالورونیداز می باشد، که جهت برطرف سازی می توانید با خیال راحت از این نوع حل کننده استفاده نمایید.

از بین بردن ژل لب با گرما 

برخی از افراد تصورمی کنند که برخی کارها مانند انجام لیزر بعد از تزریق ژل می تواند ژل را حل کند اما حقیقت امر این است که ژل به لایه های میانی پوست تزریق می شود و لیزر نمی تواند تا این نواحی نفوذ کند، بنابراین دیگر لازم نیست نگران حرارت ایجاد شده از لیزر باشید. با این وجود که معتقدیم لیزر نمی تواند تاثیری بر تزریق ژل داشته باشد، اما به مراجعه کنندگان خود توصیه می کنیم چند هفته بعد از تزریق ژل اقدام به لیزر نمایند.

دمای پایین تاثیری بر تزریق ژل نمی گذارد اما دمای بالا موجب ایجاد مشکلاتی در این خصوص می شود. بعد از تزریق ژل لازم است برای تاثیرگذاری بهتر مراقبت هایی را انجام دهیم برخی از این مراقبت ها نیز شامل مراقبت های گرمایی می شود. از جمله این مراقبت ها می توان به نرفتن به سونا و اجتناب از مصرف الکل اشاره کرد. دلیل اجتناب از گرما نیز موارد زیر می باشد:

 • گرمای بالا شدت تورم را زیادتر می کند.
 • گرمای بالا می تواند موجب تشدید کبودی شود.
 • ضعیف شدن نتیجه تزریق

راههای از بین بردن ژل لب در خانه 

تخلیه ژل لب در خانه یک خیال یا واقعیت؟

اگر از نتایج تزریق ژل به دلیل هر کدام از دلایل بیان شده راضی نمی باشید تخلیه ژل لب در خانه یا سایر روش های از بین بردن ژل لب در خانه اشتباهترین تصمیمی است که از دست دادن زیبایی شما می تواند بهای آن باشد. از بین بردن ژل لب در خانه یک کار غیر تخصصی می باشد که به دلیل عدم تجربه کافی و استفاده از روش های غیر اصولی می تواند موجب ایجاد تاثیرات سوء بر روی زیبایی صورت شما شود. بهترین روش مراجعه به دکتر پوست و مو و زیبایی می باشد.

نوشتن دیدگاه