اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

عوارض لیزر موهای زائد

یکی از روش های از بین بردن موهای زائد که امروزه سر و صدای زیادی به پار کرده و طرفداران زیادی در بین خانم ها و آقایان پیدا کرده است، لیزر موهای زائد است، دلیل این همه محبوبیت هم این است که زمانی که شما از لیزر موهای زائد استفاده می کنید، موهای زائد شما از ریشه از بین می روند و موهای با قیمانده شما ضعیف و نازک می شوند.دکتر مرجان حداد یکی از بهترین مراکز لیزر موهای زائد اصفهان در این مطلب به شما کمک می کند که عوارض مختلفی که ممکن است لیزر موهای زائد به همراه داشته باشد را برای شما روشن می کند، پس با ما همراه باشید.

عوارض لیزر موهای زائد

تا الان بسیار در مورد لیزر موهای زائد صحبت کرده ایم و امیدواریم که بتوانیم در این مطلب به شما کمک کنیم که بهترین انتخاب را در خصوص لیزر موهای زائد خود بگیرید.قبل از این که به سراغ بحث در مورد عوارض لیزر موهای زائد برویم، بهتری است که در مورد سایر جنبه های آن نیز آگاهی کسب کرده باشیم، به همین دلیل پیشنهاد می شود که مطالب زیر را در مورد لیزر موهای زائد مطالعه کنید:

نکات قبل از لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

طرز کار لیزر موهای زائد

  • لیزر چون با اشعه و نور ریشه مو را می سوزاند در آن محل حرارت بالایی تولید میکند که این حرارت ممکن است باعث سوختگی های خفیف شود. معمولا افرادی که پوست تیره تر دارند بیشتر درمعرض سوختگی در اثر لیزر قرار دارند.
  • استفاده از لیزر ممکن است باعث شود که رنگدانه های موها به سمت تیره تر شدن یا روشن تر شدن بروند، به همین دلیل ممکن است بعد از لیزر موهای زائد، موهای ضعیف شده تغییر رنگ داده باشند.
  • اشعه لیزر ممکن است برای چشم شما مضر باشد، به همین دلیل در زمان لیزرموهای زائد باید به یاد داشته باشید که از عینک مخصوص استفاده کنید.
  • از آنجایی که لیزر در زیر پوست شما ریشه مورا تحت تاثیر قرار می دهد، در زمان لیزر و بعد از آن ممکن است که کمی دچار خارش شوید.
  • بعد از انجام لیزر موهای زائد ممکن است که دچار قرمزی پوست و شاید کمی التهاب در محل لیزر باشید، این موضوع ظرف چند روز حل می شود و لازم نیست که نگران این موضوع باشید. ولی در صورتی که این زمان بیشتر طول کشید باید به  یاد داشته باشید که حتما این موضوع را به پزشک مربوطه اطلاع دهید.
  • احساس سوزن سوزن شدن در زمانی که لیزر موهای زائد را انجام می دهید یکی از نشانه های طبیعی لیزر موهای زائد است که در مطلب کاهش درد لیزر موهای زائد در این مورد به صورت کامل توضیح داده ایم.
  • یکی از عوارضی که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد دچار آن شوید، پوسته پوسته شدن محل لیزر است و از طرفی ممکن است که در این ناحیه به کبودی بر بخورید. این موارد تا چند روز اول عادی هستند و کم کم از بین می روند، ولی در صورتی که این موارد بهبود پیدا نکردند باید با پزشک پزشک خود در این مورد حرف بزنید.

بعضی از عوارض  لیزر موهای زائد خیلی نادر و کمیاب هستند  احتمال بوجود آمدن این عوارض به شدت کم می باشد و تنها در زمان هایی رخ می دهند که مشکل پوستی خاصی داشته باشید و یا به پزشک درستی مراجعه نکرده باشید. به عنوان مثال این عوارض عبارتند از: "بنفش شدن پوست در زمان لیزر موهای زائد و یا عفونت کردن محل لیزر به دلیل ضد عفونی نبودن آن محل.

نوشتن دیدگاه