اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

کاربردهای تزریق ژل چیست؟

در چه سن و سالی هستید؟ از ظاهر خود راضی هستید یا فکر می‌کنید با کمی تغییر همه چیز بهتر می شود؟ شاید هم دوست دارید تغییرات بیشتری در طرح چهره خود ایجاد کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید لازم نیست برای این کار‌های عمل‌های جراحی سخت، همراه با بیهوشی انجام دهید. تزریق ژل! بله با تزریق ژل می‌توانید با احساس درد کمتر و بدون بیهوشی و عوارض، تغییراتی در چهره خود ایجاد کنید. بعید نیست که با وجود این همه تبلیغ برای زیبایی پوست، نتایج تزریق ژل را بدانید ولی برایتان سوال پیش آمده که کاربرد‌های تزریق ژل در کدام قسمت ها می تواند باشد. با این مطلب همراه شوید تا کاربرد‌های تزریق ژل و نتایج آن را ببینید.

تزریق ژل به لب

یکی از پر طرفدارترین تزریق‌های ژل، برای لب است. بر اساس نیاز و خواسته مراجعه کننده، می‌توان تنها در اطراف لب و محل خطوط از ژل استفاده کرد که باعث می شود طرح لب، واضح‌تر و پر رنگ‌تر شود ولی گاهی هم مراجعه کننده اصرار دارد که لب را هم حجیم کند که در این صورت تزریق در کل لب انجام می شود. البته پیش از انجام این تزریق باید از بعضی عوارض خبر داشته باشید. بهر حال این یک تزریق است و با مقداری درد همراه می شود و غیر از این تا مدتی باید التهاب و ورم را تحمل کنید که عوارض خاصی هم نیستند. اما یک نکته مهم وجود دارد، اگر در آخر کار لب های شما قرینه نباشند، شاید نتیجه قابل برگشت نباشد پس حتما به یک پزشک مجرب و معتبر مراجعه کنید و برای اینکه قرینگی دقیق باشد تا حد معقولی لب‌ها را حجیم کنید. توجه کنید که لب ماهیچه‌ای است که حرکت زیادی دارد پس بعد از مدتی تاثیرات ژل از بین می‌رود و مثل روز اول تزریق، حجیم نخواهد بود.

 تزریق ژل در لب

تزریق ژل در بینی

یکی دیگر از کاربرد‌های تزریق ژل، در بینی است. با تزریق ژل تا حدودی می‌توان فرم بینی را تغییر داد ولی توجه داشته باشید که این تغییر فرم زیاد نیست و یک عمل جراحی بینی محسوب نمی‌شود. معمولا افرادی که در کنار پره های بینی فرو رفتگی دارند از این روش استفاده می‌کنند. همانطور که می‌دانید تاثیرات ژل دائمی نیست و بعد از حدود یکسال اثرات آن از بین می رود. اگر قصد دارید که فرم بینی خود را با تزریق ژل بهتر کنید حتما به پزشکی مراجعه کنید که با تجربه باشد و به سیستم ساختاری بینی صدمه‌ای وارد نکند.

تزریق ژل در بینی

تزریق ژل برای برجسته کردن گونه

ممکن است در اواخر دهه بیست زندگی متوجه شوید که گونه‌های شما حجم سابق را ندارند یا شاید به شکل ذاتی از اول هم گونه‌های پری نداشته‌اید و تصمیم می‌گیرید آنها را برجسته کنید. یکی از کاربرد‌های تزریق ژل، در برجسته کردن گونه‌هاست. البته دقیقا مثل لب‌ها، ما پیشنهاد می‌کنیم که به پزشک مجرب مراجعه کنید که در نهایت گونه‌های قرینه داشته باشید.

تزریق ژل در گونه

تزریق ژل برای برطرف کردن پف و چین و چروک چشم

معمولا بعد از دهه سی زندگی و در اوایل چهل سالگی، زیر چشم‌ها پف ایجاد می‌شود که صورت را خسته و پژمرده نشان می‌دهد. برای بر طرف کردن این پف می توانید از تزریق ژل استفاده کنید. چون این تزریق باید در نزدیکی چشم ها انجام شود کمی کار تزریق را سخت می‌کند. همچنین مقدار ژلی که در این ناحیه تزریق می شود نباید زیاد باشد. اگر روند کار به درستی پیش برود و تمام مراحل درمان را طی کنید نتیجه بسیار رضایت بخش خواهد بود.

 از بین بردن چروک با تزریق ژل

تزریق ژل برای از بین بردن جای جوش و آکنه

اغلب در دوران نوجوانی صورت افراد پر از جوش می شود و ممکن است در اثر نا آگاهی فرد، این جوش‌ها کنده شوند و جای عمیقی بر روی پوست بگذارند. بعضی بیماری‌های مانند آبله نیز اسکار عمیقی روی پوست به جا می‌گذارند. ظاهر بد این جای جوش‌ها در اعتماد به نفس افراد تاثیر زیادی دارد. یکی از راه های برطرف کرن این اسکار ها، تزریق چربی در ناحیه اسکار است. اگر به پزشک معتبر مراجعه کنید، نتیجه کار بسیار رضایت بخش خواهد بود و تا مدت قابل قبولی هم ماندگاری خواهد داشت.

 از بین بردن جای جوش با تزریق

تزریق ژل برای فرم دادن چانه و زاویه‌دار کردن فک

این روز‌ها یکی از فاکتور های زیبایی چانه زیبا و فک زاویه‌دار است که در بسیاری از سلبریتی‌ها دیده می شود. این کار باعث می شود صورت شما خوش تراش‌تر به نظر برسد. برای اینکه این تغییر را در چهره خود ایجاد کنید می توانید در ناحیه چانه و فک ژل تزریق کنید. پزشک بعد از بررسی وضعیت فک به میزانی که لازم بداند برای اصلاح طرح آرواره و چانه، ژل تزریق خواهد کرد. دوران نقاهت سریع است و درد زیادی هم نخواهید داشت.

 تزریق چانه

تزریق ژل برای جوان سازی دست‌ها

با بالا رفتن سن ممکن است دست‌ها چروک شوند یا رنگ روشن خود را از دست بدهند. گاهی هم تاندوم‌های روی دست مشخص می شود و دست‌ها ظاهر پیری پیدا می‌کنند. یکی از راه‌های جوان سازی دست ها، تزریق ژل است. برای این کار ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود و همچنین عوارض این تزریق بسیار ناچیز است. ممکن است کمی درد و التهاب حس کنید ولی دقیقا چند ساعت بعد از تزریق می‌توانید به فعالیت روزانه خود ادامه دهید.

جوانسازی دست

تزریق ژل برای از بین بردن چین و چروک بین ابرو ها و اطراف لب و پیشانی

بسته به شرایط محیطی و عوامل ژنیتیکی پوست افراد شروع به چروک شدن می‌کند که این روند بسته به شرایطی که گفتیم متفاوت است. یکی از راه‌های از بین بردن این چین و چروک ها، تزریق ژل در نواحی چروک است.

از بین بردن چروک با تزریق ژل

تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند

خط لبخند در سنین مختلف ممکن است ایجاد شود که تاثیر زیادی در مسن بنظر رسیدن افراد دارد. برای از بین بردن خط لبخند تزریق ژل بسیار موثر است.

 خط لبخند

همان طور که در تمامی موارد استفاده از تزریق ژل، ذکر کردیم، حتما به یک پزشک معتبر و با تجربه مراجعه کنید. نوع ژلی که استفاده می‌کنید باید استاندارد و شناخته شده باشد چون اگر از مواد بی کیفیت در تزریق استفاده شود ممکن است سرطان‌زا باشد. پیشنهاد ما به شما کلینیک پوست و موی دکتر مرجان حداد است. با شماره 03136281305 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان درباره تزریق ژل استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه