اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل یا فیلر یکی از روش های حجیم کردن و برطرف کردن خالی بودن قسمت هایی مانند لب، گونه، زیر چشم و... است و در ضمن این روش برای برطرف کردن چین چروک های صورت نیز بسیار مناسب است، در این  روش شما بلافاصله  بعد از تزریق می تواند تاثیرات آن را ببینید، ولی  برای مشاهده ی تاثیرات نهایی و آن نتیجه دلخواه بین  2 تا 3 هفته زمان  نیاز دارید. در این زمان 14 تا 21 روزه  شما باید مراقبت هایی در خصوص محل تزریق ژل انجام دهید و باید ها و نباید های مربوط به  این موضوع  را رعایت کنید. در این مطلب از کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد قصد داریم  نکات و باید ها و نباید های بعد از تزریق ژل یا فیلر را برای شما بگوییم و شما را برای رسیدن به نتایج بهتر راهنمایی کنیم. ولی قبل از شروع همه موارد باید بگوییم که اولویت شما برای مراقبت های بعد از تزریق ژل، نظر پزشکی است که تزریق ژل را برای شما انجام داده و مواردی که در ادامه برای شما می گوییم نظر دکتر مرجان حداد در مرکز تزریق ژل اصفهان است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل شما ممکن است که  دچار مقداری کبودی در محل تزریق شوید و یا به دلیل حساسیت تورم زیادی را در در محل تزریق احساس کنید که این موارد تقریبا عادی هستند. ولی در صورتی که دیدید مناطقی از پوست شما دچار کبودی بسیار زیاد شده است و این   تیره  شدن حالت  طبیعی ندارد یا  هر مورد خاصی که باعث نگرانی شما شد بهتر است که پزشک مورد نظرتان  که تزریق ژل را انجام داده است تماس بگیرید.
از طرفی شما نمی توانید چند روز قبل و بعد از تزریق ژل نوشیدنی های الکلی مصرف کنید و تا سه  روز بعد از تزریق ژل از آرایش منطقه تزریق ژل و اطراف آن خودداری کنید و به محل تزریق ژل دست نزنید. همچنین بهتر است که تا 3 روز بعد از تزریق ژل از خوردن نوشیدنی های داغ خودداری کنید، چرا که این کار ممکن است باعث ایجاد عوارض در لب شما شود.

نتایج تزریق ژل

در ادامه سایر مراقبت های بعد از تزریق ژل را با هم بررسی می کنیم:

  • بعد از روز دوم در صورتی لب های شما خشک شده بود می توانید از ویتامین AD استفاده کنید.
  • از روز سوم به بعد می توانید از رژ لب و سایر آرایش ها استفاده کنید، ولی باید به  یاد داشته باشید که آرایش انجام شده باید ملایم و با استفاده از لوازم آرایشی با کیفیت  باشد تا محل تزریق نسبت  به آن حساسیت نشان ندهد.
  • در صورت نیاز می توانید بعد از سه روز از پماد ها و کرم های ترمیم کننده استفاده کنید.
  • ماساژ لب را طی دستور العملی که دکترتان به شما می گوید انجام دهید.
  • مراقب لب های خود باشید، چرا که بعد از تزریق ژل در لب، آنها تا مدتی حساس می شوند.
  • در نظر داشته باشید که برای ماساژ حتما باید دستانتان تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد (دلیل ماساژ دادن لب این است که ژل به  صورت  یکنواخت در ناحیه مورد نظر قرار گیرد)
  • اگر سابقه تبخال در لب های خود دارید، حتما از پزشک مورد نظرتان دارو های ضد ویروس دریافت کنید و بهتر است چند روز قبل و بعد از انجام  تزریق ژل از این دارو ها استفاده کنید.
  • تا زمانی که نشانه های بهبودی را در محل تزریق مشاهده نکرده اید از مصرف غذای های تند و ادویه دار خوددری کنید.
  • بعد از سه روز در صورتی که  آرایش انجام دادید، برای پاک کردن آرایش خود از پاک کننده های ملایم و بدون  بو و یا پد های استریل الکلی استفاده کنید.

این روزها تزریق ژل به  دلیل راحتی انجام آن و نتیجه  دهی زود، یکی از روش های پرطرفدار است، مشاوران ما به  صورت  رایگان  به  سوالات شما در این خصوص جواب خواهند داد. پس بدون هیچ معطلی با شماره  های 03136281305 و 09026553928 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه