اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

آیا شستن صورت بعد از بوتاکس ضرر دارد؟

امروز مرکز تخصصی بوتاکس اصفهان زیر نظر دکتر مرجان حدادی قصد دارد یک بار برای همیشه خیال شما را در مورد این موضوع که: "آیا می توانم بعد از بوتاکس صورتم را شستشو دهم یا این کار برای من مضر خواهد بود" راحت کند! پس با ما همراه باشید

عمل بوتاکس چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد، ولی اگر می خواهید نتیجه بهتری بگیرید باید مراقبت های بعد از عمل را دقیقا و مو به مو انجام دهید. البته زیاد نگران نباشید، این کار ها زمان زیادی از شما نخواهند گرفت و اصلا هم سخت نیستند.

 

اگر بعد از تزریق بوتاکس حمام کنیم چه اتفاقی می افتد؟

شستشو و حمام کردن برای قسمتی که شما در آن تزریق بوتاکس را انجام داده اید اصلا ضرری ندارد، بلکه این  درجه حرارت آب است که ممکن است برای شما مضر باشد. گرمای زیاد آب باعث می شود جریان خون در صورت شما بالا برود و بوتاکس زیر پوست شما تغییر وضعیت دهد و قسمتی که بوتاکس کرده اید حالت غیر طبیعی به خود بگیرد. چند مورد از کارهایی که نباید انجام دهید عبارتند از:

 • دوش آب داغ گرفتن: این مورد برای بوتاکس شما بسیار مضر است.
 • ماندن در وان یا نشستن در حمام: وقتی در حمام نشسته اید، درجه حرارت بالای آن مکان برای محل بوتاکس شما مشکل ساز می شود.
 • شستن یا پاک کردن صورت یا محل بوتاکس با آب داغ

 ایا بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست

چطور باید بعد از بوتاکس دوش بگیریم؟

بوتاکس در اصفهان در کلینیک پوست و مو دکتر حدادی بر این عقیده است که شما نباید در 24 ساعت اول بعد از دوش بگیرید، چون بوتاکس در این زمان می تواند در زیر پوست حرکت کند و تغییر مکان دهد. ولی نگران نباشید، چون این قضیه مربوط به روز اول است و شما می توانید بعد از 24 ساعت دوش بگیرید. فقط یک نکته قبل از استحام وجود دارد که باید آنرا حتما رعایت کنید و آن هم این است که قبل از رفتن به حمام حتما یک روز را برای ماساژ صورت و کارهایی که برای محافظ از پوست انجام می دهید وقت بگذارید تا ورم محل بوتاکس کمی کاهش پیدا کند و نتیجه ی بوتاکس تغییر نکند.

 

بعد از تزریق بوتاکس چطور صورتمان را بشوییم؟

اگر می خواهید که صورتتان ورم نکند باید صورت خود را آرام کنید و پوست خود را در آرامش کامل قرار دهید. در صورتی که می خواهید بعد از بوتاکس صورت خود را بشویید باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • صورتتان را بسیار آرام و بدون وارد کردن هیچ فشاری بشویید تا بوتاکس در صورت تغییر نکند.
 • برای شستن صورت خود فقط از آب سرد یا ولرم استفاده کنید تا نتیجه بوتاکس در صورت تغییر نکند
 • به پوست خود استراحت دهید.

انجام دادن این کار ها باعث می شود که نتیجه بهتری از تزریق بوتاکس بگیرید. و بعد از روز اول می توانید به مراقبت های روزانه ای که برای پوست خود انجام می داده اید بازگردید.

 

بعد از تزریق بوتاکس باید چه مراقبت های برای محافظت از پوستم انجام دهم؟

همانطور که گفتیم، نتیجه گیری مناسب و خوب بعد از بوتاکس تنها در زمانی اتفاق می افتد که شما مراقب های لازم و ویژه را از آن انجام داده باشید.
 مراقبت های پیشنهادی بعد از بوتاکس عبارتند از:

 • به قسمتی که بوتاکس تزریق کرده اید دست نزنید و محل بوتاک خود را تا 24 ساعت ماساژ ندهید. چون این کار باعث می شود که بوتاکس در زیر پوست شما پخش شود و به بقیه قسمت ها سرایت کند.
 • اصلا فعالیت های فیزیکی شدید انجام ندهید.
 • اصلا الکل منصرف نکنید.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از هیچ گونه لایه بردارد شیمیایی پوست خودداری کنید.
 • عمل هایی که باعث کم خونی موقتی می شوند را انجام ندهید.
 • در صورتی که دچار کمبود بعد از بوتاکس شدید از آرنیکا و ویتامین K استفاده کنید، همچنین می توانید با لیزر هرگونه کبودی را از بین ببرید.
 • در صورتی که از نتیجه کار بوتاکس خود راضی نیستید به پزشک خود مراجعه کنید.
 • در صورتی که به هرگونه عوارض جانبی بر خورد کردید با دکتر خود صحبت کنید و مراقبت های لازم را انجام دهید.

 

بعد از تزریق بوتاکس چقدر طول می کشد تا بتوانم کارهای عادی خودم را انجام دهم؟

بیشتر افرادی که بوتاکس انجام میدهند از 24 ساعت بعد از انجام تزریق بوتاکس بیشتر فعالیت های خود را از سر میگیرند، ولی باید مراقب باشید که فعالیت های شما تا 24 ساعت بعد از عمل زیاد شدید نباشد، چون این موضوع باعث می شود جای بوتاکس ورم کند.
از طرفی تا 4 ساعت بعد از تزریق باید مراقب باشید که دستتان به آن نخورد یا کلاهی نپوشید که تا روی صورت می آید در ضمن تا 2 هفته بعد از بوتاکس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خود داری کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید . بعد از تزریق بوتاکس نیم ساعت یا بیشتر به عضلات صورت خود استراحت دهید و آن ها را آزاد بگذارید تا کمترین ورم کردگی و عوارض را داشته باشید. تا زمانی هم که قرمزی و تورم بعد از بوتاکس به طور کامل برطرف نشده از حمام آفتاب و رفتن به سونا خودداری کنید.

شما می توانید از قرص های آرنیکا و آب انبه به مدت 5 روز استفاده کنید تا ورم محل بوتاکس را تا حد زیادی کاهش دهید.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
خیر تزریق بوتاکس عملی سرپایی است که در بعضی افراد هیچ دردی ندارد و در سایرین دردی خفیف و گذرا ایجاد می‌کند که به سرعت هم برطرف می شود. با این وجود پزشک متخصص شما پیش از انجام تزریق، ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده موضعی بی حس می کند.
تزریق بوتاکس برای کدام نواحی توصیه می شود؟
بوتاکس در تمامی نواحی صورت مثل بالای بینی، خط خنده و تمامی نواحی که در اثر فعالیت های ماهیچه ای چروک می شوند جواب می دهد. از بوتاکس همچنین برای کف دست و زیر بغل به منظور جلوگیری از تعریق بیش از حد استفاده می کنند.
مواد استفاده شده در تزریق بوتاکس کلینیک دکتر حداد اصفهان چه کیفیتی دارند؟
بوتاکس های استفاده شده در کلینیک دکتر حداد همگی متعلق به شرکت های انگلیسی و آلمانی مورد تایید وزارت بهداشت هستند که در حال حاضر بهترین بوتاکس های موجود در بازار به شمار می آیند.
آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی اتفاق می افتد؟
احتمال پارگی مویرگ ها و بروز کبودی در حین بوتاکس بسیار کم است با این وجود در صورت بروز کبودی جای نگرانی نیست چون آثار کبودی بعد از نهایتا ۳ روز از بین می روند.