اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

افتادگی پلک در اثر بوتاکس

یکی از عوارض جانبی احتمالی در افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده اند نسبتا کم  دیده شده، افتادگی پلک است که برای افرادی که قصد تزریق بوتاکس را دارند یا این مشکل برایشان پیش آمده است باعث نگرانی زیادی می شود. البته باید گفت که زیاد نگران این موضوع نباشید، چون که افتادگی پلک معمولا بعد از یک هفته بر طرف می شود. از طرفی راهکار هایی در خصوص بر طرف ساختن افتادگی پلک وجود دارد که در ادامه ی این مطلب آنها را بررسی می کنیم.

 

افتادگی پلک یا پتوز پلک بعد از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک به صورت  طبیعی در اثر افزایش سن  می باشد و ممکن است در بقیه افراد به  دلیل ضعف مادر زادی، تروما و بیماری های عصبی باشد که برای برطرف کردن افتادگی پلک و ابرو گاهی از بوتاکس استفاده می شود و با آن چین و چروک ها و افتادگی پلک را رفع می کنند. اما یکی از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس افتادگی پلک است که  به آن پتوز پلک هم می گویند که باعث به هم خوردن تقارن صورت شما می شود. البته این اثر دائمی نیست و خود به خود حل می شود.
برای  این که از دیگر عوارض بوتاکس با خبر شوید می توانید مطالب زیر را بخوانید:

عوارض بوتاکس برای مردان و زنان
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

 

افتادگی پلک یا پتوز پلک در اثر تزریق بوتاکس چطور اتفاق می افتد؟

اصلی ترین دلیل بروز افتادگی پلک در افرادی که بوتاکس تزریق می کنند بی تجربگی فرد تزریق کننده بوتاکس است و معمولا در اثر تزریق اشتباه بوتاکس به عضله فرونتالیس قسمت پیشانی (که در شکل زیر مشخص شده است) انجام می شود.
در واقع افتادگی پلک و ابرو زمانی اتفاق می افتد که مایع بوتاکس در فاصله ای نزدیک به پلک و ابرو تزریق شده باشد و برای حل این مشکل کسی که بوتاکس را در عضله ی فرونتالیس تزریق می کند باید مراقب باشد که این تزریق را در محل درست و با مقدار مناسب انجام دهد.

پس از توضیحاتی که دادیم می توان نتیجه گرفت که اگر تزریق بوتاکس در محل درست و به اندزه انجام شود هیچ وقت افتادگی پلک اتفاق نخواهد افتاد.

ماهیچه فرونتالیس پیشانی بوتاکس

برای پیشگیری از افتادگی پلک باید چه کارهایی انجام دهیم؟

جواب این سوال بسیار ساده است: "تزریق بوتاکس را در یک مرکز تخصصی بوتاکس انجام دهید."
وقتی شما صورت خود را در یک مرکز تخصصی بوتاکس، زیر نظر بهترین دکتر ها و با استفاده از بهترین مایع بوتاکس و تجهیزات کاملا استاندارد و بهداشتی انجام دهید احتمال بروز عوارض بعد از بوتاکس را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهید. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای بوتاکس به  باشگاه ها و آرایش گاه ها مراجعه نکنید.
در ضمن حتما به یاد داشته باشید که حتما از مایع های بوتاکس معتبر و درست استفاده کنید، مایع بوتاکس فقط توسط شرکت Allergan تولید می شود. بقیه  محصولات از بین برنده چروک صورت با نام های دیسپورت که محصول شرکت Medicis است و Xomin که محصول شرکت Merz می باشد،هستند. این سه محصول برای استفاده بهترین محولات موجود در بازار هستند.

برای آشنایی با مارک های معروف بوتاکس می توانید بهترین مارک های بوتاکس چیست را مطالعه کنید.

 کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مرجان حداد، تخصصی ترین مرکز ترزیق بوتاکس در اصفهان می باشد. که با استفاده از بهترین برندهای بوتاکس و تجهیزات، کلیه خدمات حوزه بوتاکس را ارائه می دهد. جهت دریافت مشاوره و خدمات تزریق بوتاکس در اصفهان با شماره 36281305 و 09026553928 تماس حاصل فرمایید.

 

چقدر طول می کشد تا افتادگی پلک بعد از بوتاکس برطرف شود؟

زمان معقول برای از بین رفتن  افتادگی پلک 1 هفته است، ولی در شرایطی که اوضاع خوب پیش نرفته باشد و نه فرد خوبی بوتاکس را در ناحیه پیشانی تزریق کرده باشد و نه شما درست موارد بعد از تزریق بوتاکس را رعایت کرده باشید ممکن است که این روند از 4 تا 6 هفته طول بکشد وشما مجبور باشید که در این مدت با صورتی نامتقارت در جمع دوستان و آشنایان خود حاضر شوید.

شاید بپرسید که بعد از بوتاکس باید چه کارهایی انجام دهم تا نتیجه ی خوبی بگیرم؟ خوشبختانه قبلا در این مورد مطالبی را آماده کرده ایم که در اینجا با شما به اشتراک می گذاریم:

آیا شستن صورت بعد از بوتاکس ضرر دارد؟
چرا خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس مضر است؟
ورزش بعد از بوتاکس

سوالات خود را می توانید در زیر همین مطلب از ما بپرسید و برای مشاوره  رایگان با شماره   09026553928  و 03126281305 تماس بگیرید.

درمان دارویی افتادگی پلک در اثر بوتاکس

جهت درمان دارویی افتادگی پلک باید به دکتر پوست و مو که تزریق بوتاکس را برای شما انجام داده است مراجعه کنید تا با بررسی و معاینات لازم داروی لازم جهت درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس را برای شما تجویز نماید. از مصرف دارو به صورت خودسرانه پرهیز کنید.

درمان خانگی افتادگی پلک بعد از بوتاکس

بیشتر روش های خانگی افتادگی پلک که در اینترنت و کتاب های آموزشی وجود دارد. مربوط به کهولت سن و پیری می باشد. اما درمان خانگی افتادگی پلک بعد از بوتاکس یک امر تخصی می باشد. بنابراین نمی توان با روش های ساده و بدون تجویز پزشک به درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس اشاره کرد. چنانچه تمایل به مصرف داروهای گیاهی دارید بهترین گزینه مشورت با دکتر پوست و مو می باشد تا بهترین داروهای گیاهی که ایجاد حساسیت نمی نمایند را برای شما تجویز نماید.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
خیر تزریق بوتاکس عملی سرپایی است که در بعضی افراد هیچ دردی ندارد و در سایرین دردی خفیف و گذرا ایجاد می‌کند که به سرعت هم برطرف می شود. با این وجود پزشک متخصص شما پیش از انجام تزریق، ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده موضعی بی حس می کند.
تزریق بوتاکس برای کدام نواحی توصیه می شود؟
بوتاکس در تمامی نواحی صورت مثل بالای بینی، خط خنده و تمامی نواحی که در اثر فعالیت های ماهیچه ای چروک می شوند جواب می دهد. از بوتاکس همچنین برای کف دست و زیر بغل به منظور جلوگیری از تعریق بیش از حد استفاده می کنند.
مواد استفاده شده در تزریق بوتاکس کلینیک دکتر حداد اصفهان چه کیفیتی دارند؟
بوتاکس های استفاده شده در کلینیک دکتر حداد همگی متعلق به شرکت های انگلیسی و آلمانی مورد تایید وزارت بهداشت هستند که در حال حاضر بهترین بوتاکس های موجود در بازار به شمار می آیند.
آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی اتفاق می افتد؟
احتمال پارگی مویرگ ها و بروز کبودی در حین بوتاکس بسیار کم است با این وجود در صورت بروز کبودی جای نگرانی نیست چون آثار کبودی بعد از نهایتا ۳ روز از بین می روند.