اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

ماندگاری بوتاکس

تا امروز در سایت دکتر مرجان حداد بسیار در مورد بوتاکس، کیفیت بوتاکس و سایر جزئیات مربوط به آن صحبت کرده ایم و سعی کرده ایم که اطلاعات مناسبی را در این مورد در اختیار شما بگذاریم. تزریق بوتاکس یکی از روش های بسیار پر طرفدار و پر استفاده برای جوان سازی و یا حجم دهی به صورت می باشد. از بین بردن چین و چروک های دور چشم، خط خنده و پیشانی یکی از موارد مهم استفاده از این امکان هستند و در  این صورت شما می توانید پوست صاف تر، کشیده تر و زیبا تر داشته باشید. ولی ممکن است که این سوال برای شما پیش آمده باشد که ماندگاری بوتاکس تا چه مدت پس از تزریق می باشد؟

 دوام تزریق بوتاکس

نشانه های از بین رفتن تاثیرات بوتاکس چیست؟

زمانی که شما تزریق بوتاکس انجام می دهید، بعد از مدتی کم کم تاثیرات بوتاکس کاهش می یابد و حتما شما پیگیر تزریق دوباره خواهید شد تا مجددا پوستی زیبا و بدون چین و چروک داشته باشید. بهترین و دقیق ترین نشانه ها برای بررسی آثار تزریق بوتاکس، بررسی چین و چروک ها و تغییرات در قسمت هایی است که تزریق بوتاکس را انجام داده اید. به عنوان مثال اگر شما برای از بین بردن خط اخم و چین و چروک های پیشانی خود از بوتاکس استفاده کرده اید و امروز می بینید که این خطوط در حالت عادی صورت شما به  صورت کاملا واضح معلوم هستند یعنی اثرات بوتاکس از بین رفته است. از طرفی اگر مشاهده شد که به عنوان مثال با اخم کردن و یا بالا دادن ابرو ها، خطوط دوباره بر روی پیشانی شما ایجاد می شوند یعنی تاثیرات بوتاکس در حال کاهش است.

ماندگاری بوتاکس پیشانی و خط اخم چقدر است؟

میانگین ماندگاری بوتاکس پیشانی و خط اخم برای هر شخص متفاوت است، ولی می توان به صورت حدودی گفت که تاثیرات بوتاکس به  طور میانگین در افراد حدود 6 ماه می باشد و اگر شما خواهان تاثیر مستمر و دائمی تزریق بوتاکس هستید و قصد دارید با استفاده از این روش چروک های صورت خود را از بین ببرید، باید سالانه 2 مرتبه  تزریق بوتاکس را انجام دهید. 

 ماندگاری بوتاکس پیشانی و خط اخم چقدر است

چه عوامل و فاکتور هایی روی دوام تزریق بوتاکس تاثیرگذارند؟

  • یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی تزریق بوتاکس برای شما، مهارت و توانایی فردی است که تزریق بوتاکس را برای شما انجام داده است. این مورد علاوه بر این که روی دوام بوتاکس تزریق شده تاثیر دارد روی کیفیت و نتیجه نهایی کار نیز بسیار تاثیر گذار است. مارک بوتاکس تزریق شده یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار روی کیفیت کلی کار و البته دوام و ماندگاری بوتاکس است. این موضوع کاملا واضح است که برند های معتبر و با سابقه بوتاکس که پزشکان و استفاده کنندگان از آن ها راضی اند 100 درصد تاثیر بهتری دارند. شرایط جسمی فردی که تزریق بوتاکس انجام داده است نیز یکی از مهمترین نکات در خصوص تزریق بوتاکس است که باید به آن توجه داشت. ممکن است که بوتاکس در افراد با شرایط بدنی مختلف تاثیر گذاری و دوام متفاوتی داشته باشد. یکی از مواردی که یک پزشک تزریق بوتاکس با تجربه باید تشخیص دهد این است که واکنش بدن شما به  بوتاکس چه خواهد بود و آیا مورد خاصی در این خصوص وجود دارد یا خیر.
  • مورد بعدی که از تاثیر بسیار بالایی بر دوام بوتاکس تزریق شده شما برخوردار است، میزان بوتاکس تزریق شده است، بالطبع شما باید به اندازه استانداردی و بر اساس واحد سی سی بوتاکس تزریق کنید. تزریق بوتاکس کمتر از اندازه ای که برای شما مناسب است باعث می شود که نتیجه ای کمتر و کم دوام تر بگیرید.
  • یکی دیگر از فاکتور های تعیین کننده در مدت زمان ماندگاری بوتاکس سن و سال فردی است که تزریق بوتاکس را انجام می دهد. از آن جایی که هر چقدر سن افراد بالاتر می رود پوست آن ها کشیدگی و زیبایی خود را از دست می دهد، برای افراد مسن به میزان بیشتری از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک نیاز است. همچنین ممکن است که تاثیر بوتاکس در افرادی که به دلیل کهولت سن، چین و چروک های بیشتری دارند به سادگی افراد جوانتر نباشد و فرد نیازمند تعداد جلسات بیشتری برای تزریق بوتاکس باشد.
  • یکی دیگر از موارد بسیار موثر در خصوص تاثیر بوتاکس، مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس است که باید اهمیت برای آن قائل شد.
  • آخرین عامل تاثیر گذار در دوام و ماندگاری بوتاکس تزریق شده دارو هایی است که فرد مورد نظر در زمان تزریق مصرف می کند. به عنوان مثال زمانی که شما از دارو هایی استفاده می کنید که باعث کاهش غلظت خون می شوند نباید تزریق بوتاکس انجام دهید، چون ممکن است بوتاکس در خون شما حل شود و ضرر های جبران ناپذیری به شما بزند و از طرفی هیچ تغییری در زیبایی خود احساس نکنید.

چه عوامل و فاکتور هایی روی دوام تزریق بوتاکس تاثیرگذارند

خب، امیدواریم که این مطلب از کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد برای شما مفید بوده باشد. در ضمن شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس و تصمیم گیری درست در این خصوص، مطالب زیر را مطالعه کنید:
بوتاکس صورت؛ نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس به صورت باید بدانید.
بهترین مارک های بوتاکس چیست
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
خیر تزریق بوتاکس عملی سرپایی است که در بعضی افراد هیچ دردی ندارد و در سایرین دردی خفیف و گذرا ایجاد می‌کند که به سرعت هم برطرف می شود. با این وجود پزشک متخصص شما پیش از انجام تزریق، ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده موضعی بی حس می کند.
تزریق بوتاکس برای کدام نواحی توصیه می شود؟
بوتاکس در تمامی نواحی صورت مثل بالای بینی، خط خنده و تمامی نواحی که در اثر فعالیت های ماهیچه ای چروک می شوند جواب می دهد. از بوتاکس همچنین برای کف دست و زیر بغل به منظور جلوگیری از تعریق بیش از حد استفاده می کنند.
مواد استفاده شده در تزریق بوتاکس کلینیک دکتر حداد اصفهان چه کیفیتی دارند؟
بوتاکس های استفاده شده در کلینیک دکتر حداد همگی متعلق به شرکت های انگلیسی و آلمانی مورد تایید وزارت بهداشت هستند که در حال حاضر بهترین بوتاکس های موجود در بازار به شمار می آیند.
آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی اتفاق می افتد؟
احتمال پارگی مویرگ ها و بروز کبودی در حین بوتاکس بسیار کم است با این وجود در صورت بروز کبودی جای نگرانی نیست چون آثار کبودی بعد از نهایتا ۳ روز از بین می روند.