اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

مدت تاثیر تزریق بوتاکس

تا امروز در مطلب دکتر مرجان حداد بسیار در مورد بوتاکس و سایر جزئیات مربوط به آن صحبت کرده ایم و سعی کرده ایم که اطلاعات مناسبی را در این مورد در اختیار شما بگذاریم.
تزریق بوتاکس یکی از روش های بسیار پر طرفدار و پر استفاده برای جوان سازی و یا حجم دهی به صورت می باشد و از بین بردن چین و چروک های دور چشم، خط خنده و پیشانی یکی از موارد مهم استفاده از این امکان هستند و به این صورت شما می توانید پوست صاف تر، کشیده تر و زیبا تر داشته باشید.
ولی ممکن است که این سوال برای شما پیش آمده باشد که تزریق بوتاکس تا چه مدت دوام و ماندگاری دارد؟

 تزریق بوتاکس کنار چشم

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

میانگین ماندگاری تاثیرات بوتاکس برای هر شخص متفاوت است، ولی می توان به صورت حدودی گفت که تاثیرات بوتاکس به  طور میانگین در افراد حدود 6 ماه ماندگاری دارد و به این صورت می توان گفت که اگر شما خواهان تاثیر مستمر و دائمی از بوتاکس هستید و قصد دارید با استفاده از این روش چروک های صورت خود را از بین ببرید، باید سالانه 2 مرتبه  تزریق بوتاکس را انجام دهید

 

نشانه های از بین رفتن تاثیرات بوتاکس چیست؟

زمانی که شما تزریق بوتاکس انجام می دهید، بعد از مدتی کم کم تاثیرات بوتاکس کاهش می یابد و حتما شما پیگیر تزریق دوباره خواهید شد تا مجددا پوستی زیبا و بدون چین و چروک داشته باشید. بهترین و دقیق ترین نشانه ها برای بررسی آثار تزریق بوتاکس، بررسی چین و چروک ها و تغییرات در قسمت هایی است که تزریق بوتاکس را انجام داده اید. به عنوان مثال اگر شما برای از بین بردن خط اخم و چین و چروک های پیشانی خود از بوتاکس استفاده کرده اید و امروز می بینید که این خطوط در حالت عادی صورت شما به  صورت کاملا واضح معلوم هستند یعی اثرات بوتاکس از بین رفته. از طرفی اگر مشاهده شد که به عنوان مثال با اخم کردن و یا بالا دادن ابرو ها این خطوط دوباره بر روی پیشانی شما ایجاد می شوند یعنی تاثیرات بوتاکس در حال کاهش است.

 تزریق بوتاکس پیشانی

چه عوامل و فاکتور هایی روی دوام تزریق بوتاکس تاثیرگذارند؟

  • یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی تزریق بوتاکس برای شما مهارت و توانایی فردی است که تزریق بوتاکس را برای شما انجام داده است. این مورد علاوه بر این که روی دوام بوتاکس تزریق شده تاثیر دارد روی کیفیت و نتیجه نهایی نیز بسیار تاثیر گذار است.
  • مارک بوتاکس تزریق شده یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار روی کیفیت کلی و البته دوام و ماندگاری بوتاکس است. این موضوع کاملا واضح است که برند های معتبر و با سابقه بوتاکس که پزشکان و استفاده کنندگان از آنها راضی اند 100 درصد تاثیر بهتری دارند.
  • شرایط جسمی فردی که تزریق بوتاکس انجام داده است نیز یکی از مهمترین موارد و نکات در خصوص تزریق بوتاکس است که باید به آن توجه داشت. ممکن است که بوتاکس در افراد با شرایط بدنی مختلف تاثیر گذاری و دوام متفاوتی داشته باشد. یکی از موارد که یک پزشک تزریق بوتاکس و یک پزشک با تجربه باید تشخیص دهد این است که واکنش بدن شما به  بوتاکس چه خواهد بود و آیا مورد خاصی در این مورد وجود دارد یا خیر.
  • مورد بعدی که از تاثیر بسیار بالایی در دوام بوتاکس تزریق شده شما برخوردار است میزان بوتاکس تزریق شده است، با لطبع شما باید به اندازه استانداردی و بر اساس واحد سی سی بوتاکس تزریق کنید. تزریق بوتاکس کمتر از اندازه ای که برای شما مناسب است باعث می شود که نتیجه ای کمتر و کم دوام تر بگیرید.
  • یکی دیگر از فاکتور های تعیین کننده در مدت زمان ماندگاری بوتاکس سن و سال فردی است که تزریق بوتاکس را انجام می دهد. از آنجایی که هرچقدر سن افراد بالاتر می رود پوست آنها کشیدگی و زیبایی خود را از دست می دهد، برای افراد مسن به میزان بیشتری از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک نیاز است. همچنین ممکن است که تاثیرات بوتاکس در افرادی که چین و چروک هایی در اثر کهولت سن دارند به سادگی افراد جوانتر حل نشود و نیاز مند تعداد جلسات بیشتری برای تزریق بوتاکس باشد.
  • یکی دیگر از موارد بسیار موثر در خصوص تاثیر بوتاکس مراقبت های بعد از تزریق است که در پایان این مطلب، مقاله ای مخصوص این قسمت برای شما قرار می دهیم.
  • آخرین عامل تاثیر گذار در دوام و ماندگاری بوتاکس تزریق شده دارو هایی است که فرد مورد نظر در زمان تزریق مصرف می کند. به عنوان مثال زمانی که شما از دارو هایی استفاده می کنید که باعث کاهش غلظت خون می شوند نباید تزریق بوتاکس انجام دهید، چون ممکن است بوتاکسدر خون شما حل شود و ضرر های جبران ناپذیری به شما بزند و از طرفی هیچ تغییری در زیبایی خود احساس نکنید.

 

خب، امیدواریم که این مطلب از کلینیک پوست و مو دکتر مرجان حداد برای شما مفید بوده باشد. در ضمن شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس و تصمیم گیری درست در این خصوص مطالب زیر را مطالعه کنید.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس
بوتاکس صورت؛ نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس به صورت باید بدانید.
بهترین مارک های بوتاکس چیست
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

نوشتن دیدگاه