اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

چرا خوابیدن بعد از بوتاکس مضر است؟

تزریق بوتاکس یکی از راههای کم خطر و موثر برای از بین بردن چین و چروک های صورت، به خصوص چروک های قسمت پیشانی، اطراف چشم و خط اخم می باشد. ولی همانطور که در مطلب  آیا شستن صورت بعد از بوتاکس ضرر دارد؟ از مرکز بوتاکس اصفهان زیر نظر دکتر حدادی گفتیم: "اگر می خواهید که تزریق بوتاکس شما را به نتیجه مورد نظرتان برساند باید حتما مراقب های بعد از آن را انجام دهید" نخوابیدن بعد از بوتاکس یکی از این مراقبت هاست که در ادامه ی این مطلب، آن را به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

 

چرا خوابیدن بعد از بوتاکس مضر است؟

بگذارید همین اول به سراغ اصل مطلب برویم، خوابیدن یا دراز کشیدن بعد از تزریق بوتاکس باعث می شود که ماده ی بوتاکس در زیر پوست شما حرکت کند و نتیجه برعکس و اشتباه بگذارد و حتی ممکن است باعث آسیب دیدن شما شود (یکی از خطرات اصلی در اثر دراز کشیدن که شما را تهدید می کند این است که در صورت تزریق شدن ماده به قسمت بالای ابرو پیشانی، ماده ی تزریق شده به حدقه چشمان شما وارد شود). پس به یاد داشته باشید که بعد از تزریق بوتاکس بین 6 تا 10 ساعت نخوابید. (البته بهترین کار این است که به حرف دکتر خود گوش دهید و این زمان 6 تا 10 ساعت یک زمان متوسط و تخمینی است)

در واقع به همین دلیل تزریق بوتاکس صبح یا ظهر انجام می شود تا فردی که بوتاکس کرده است خواب شب خود را از دست ندهد.

 

نباید های بعد از تزریق بوتاکس

کار هایی که باید تا بیست و چهار ساعت بعد از انجام بوتاکس انجام ندهید، شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند. به همین دلیل ما برای شما لیست از نبایدها آماده کرده ایم:

 • تا 4 ساعت اصلا دراز نکشید.
 • تا 24 ساعت فعالیت شدید یا ورزش نداشته باشید.
 • تا 4 ساعت روی محل تزریق بوتاک یخ نگذارید.
 • از رفتن به سالن ماساژ خودداری کنید.
 • از گذاشتن کلاه هایی که صورت شما را پوشش می دهند و یا حتی با پوست صورتتان در تماس هستند تا 24 ساعت خودداری کنید.
 • صورتتان را با آب داغ نشویید
 • در حمام یا وان نمانید
 • اصلا دوش آب داغ نگیرید

 

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

زمان پیشنهادی تزریق بوتاکس اصفهان زیر نظر دکتر مرجان حداد زمانی است که علاوه بر در نظر گرفتن عوارض کوتاه مدت بعد از تزریق بوتاکس، زمانی باشد که افرادی که می خواهند بوتاکس انجام دهند از نظر زمانی محدودیت کمتری داشته باشند. فهرست زمانی پیشنهادی ما به صورت زیر است:

 • روز هایی که مشغله کاری کمتری داشته باشند تا مجبور نشوند فعالیت بدنی داشته باشند.
 • زمان تزریق صبح یا بعد از ظهر باشد که فرد مورد نظر بتواند به اندازه کافی استراحت کند تا در اثر خوابیدن ی دراز کشیدن به مشکل برنخورد.
 • هنگامی که فردی که بوتاکس انجام دادند بتوانند روند بهبودی خود را طی کنند.

نکاتی که باید قبل از برنامه ریزی برای بوتاکس در نظر گرفته باشید:

 • به یاد داشته باشید که قبل از بوتاکس از دارو هایی مانند آسپرین که روی انعقاد خون تاثیر می گذارند استفاده نکرده باشید. به یاد داشته باشید که 3 روز قبل و بعد از تزریق بوتاکس از چنین دارو هایی استفاده نکنید.
 • اگر در مدتی که می خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید به مسکن نیاز پیدا کردید از استامینوفن استفاده کنید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
خیر تزریق بوتاکس عملی سرپایی است که در بعضی افراد هیچ دردی ندارد و در سایرین دردی خفیف و گذرا ایجاد می‌کند که به سرعت هم برطرف می شود. با این وجود پزشک متخصص شما پیش از انجام تزریق، ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده موضعی بی حس می کند.
تزریق بوتاکس برای کدام نواحی توصیه می شود؟
بوتاکس در تمامی نواحی صورت مثل بالای بینی، خط خنده و تمامی نواحی که در اثر فعالیت های ماهیچه ای چروک می شوند جواب می دهد. از بوتاکس همچنین برای کف دست و زیر بغل به منظور جلوگیری از تعریق بیش از حد استفاده می کنند.
مواد استفاده شده در تزریق بوتاکس کلینیک دکتر حداد اصفهان چه کیفیتی دارند؟
بوتاکس های استفاده شده در کلینیک دکتر حداد همگی متعلق به شرکت های انگلیسی و آلمانی مورد تایید وزارت بهداشت هستند که در حال حاضر بهترین بوتاکس های موجود در بازار به شمار می آیند.
آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی اتفاق می افتد؟
احتمال پارگی مویرگ ها و بروز کبودی در حین بوتاکس بسیار کم است با این وجود در صورت بروز کبودی جای نگرانی نیست چون آثار کبودی بعد از نهایتا ۳ روز از بین می روند.