اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

عوارض تزریق ژل یا فیلر

یکی از روش های جوانسازی و حجم دهی صورت که این روزها جای خود را در بین افرادی که به  زیبایی خود اهمیت می دهند و به خصوص خانمها باز کرده، تزریق ژل و یا فیلر است. این  روش همانطور که قبلا بارها گفتیم، در صورتی که زیر نظر پزشک با تجربه انجام  شود و از مارک های ژل معتبر و استاندارد استفاده شود برای شما هیچگونه ضرری برای شما نخواهد داشت. البته اینکه هیچ عوارضی در میان نباشد یکی از افسانه های مربوط به این عرصه می باشد. به همین  مرکز تزریق ژل اصفهان  زیر نظر دکتر مرجان حداد در این مطلب حقایق مربوط به عوارض تزریق ژل را برای شما می گوید.
عوارض تزریق ژل به سه دسته عوارض احتمالی، عوارض تزریق ژل دائمی و عوارض تزریق ژل نامرغوب است که در ادامه بیشتر در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

 

عوارض احتمالی تزریق ژل

این عوارض ممکن است برای همه و در اثر تزریق هر نمونه ژل برای شما اتفاق بیوفتد، پس لازم نیست برای این عوارض زیاد نگران باشید. این موارد که خود را به صورت  کبودی، ورم و نامتقارن  بودن لب ها خود را نشا می دهند، بعد از مدتی از بین می روند و ژل تزریق شده خالت  طبیعی به خود میگیرد.
البته عوارض احتمالی خطرناکی هم  وجود دارد که البته همه افراد را تهدید نمی کند و در مورد آن در مطلب موارد منع تزریق ژل چیست؟ صحبت کرده ایم و اعلام کرده ایم که چه افرادی نباید ژل استفاده کنند.

همچنین برای کاهش عوارض تزریق ژل پیشنهاد می کنیم که مطالب زیر را مطالعه کنید.

تزریق ژل در لب

عوارض تزریق ژل دائمی

یکی از مواردی که متاسفانه استفاده از آن در حال رشد است، استفاده از ژل دائمی می باشد. ذهنیت پشت انتخاب تزریق ژل دائمی این است که با یک بار هزینه کردن برای همیشه صورتی بدون چروک و یا گونه هایی زیبا و برجسته خواهید داشت.
ولی این طرز فکر کاملا اشتباه می باشد، بهتر است به یاد داشته باشید هر ماده خارجی در بدن با واکنش های سیستم امنیتی روبرو می شود که این موضوع می تواند در دراز مدت باعث عوارض جبران ناپذیر مانند عفونت های داخلی و حتی در مواردی حرکت  ژل در بدن شود. فرض کنید که شما از تزریق ژل دائمی برای لب های خود استفاده کرده اید، در بهترین  حالت اگر دچار عفونت نشوید باید بعد از چند سال آنها را به  صورت  گلوله گلوله بوسیله ی عمل جراحی از لب های خود خارج کنید.

 

عوارض تزریق ژل نا مرغوب

محصولات نامرغوب که در سطح کشور ما بسیار زیاد اند یکی از مشکلات بسیار خطرناک برای ما هستند، این مشکلات در همه زمینه ها وجود دارد ولی مخرب ترین تاثیرات آن، اجناس بی کیفیت و تقلبی در زمینه های پزشکی است. در زمینه ی تزریق ژل، ژل های هیالورونیک اسید که  قیمت  بسیار ارزانی دارد و دیده شده که گاهی تا 4 برابر زیر قیمت برندهای خوب و معتبر ژل است و به همان نسبت استفاده از آنها خطرناک تر است و عوارضی مانند فرم بد شکل و غیر منطقی به محل تزریق بدهد، گلوله شدن  ژل زیر پوست، کبودی و ورم شدید و... شود.
از طرفی استفاده از ژل های با کیفیت و استاندارد مانند تئوسیال و استالیج تا به حال یک نتیجه  بد در کارنامه خود نداشته اند. این  ژل علاوه بر نشان سازمان بهداشت جهانی مهر تایید از وزارت  بهداشت ایران  را نیز دارند که این  قضیه به ما نشان می دهد که این دارو ها در شرایط سالمی به ایران وارد شده اند و در شرایط خوبی نگه داری شده اند.  از طرفی کارنامه این  برند ها کاملا درخشان بوده و تاکنون حتی یک مورد خاص در اثر تزریق این  ژل ها پیش نیامده است.

نوشتن دیدگاه