اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس یکی از روش ها جوان سازی و برطرف کردن چین و چروک است که به عمل جراحی نیازی ندارد و می توان گفت به همین دلیل است که پرطرفدارترین عمل زیبایی محسوب می شود. از طرفی برخی از پژوهشگران گفته اند که ممکن است بوتاکس خاصیت ضد سرطانی داشته باشد. امروز کارشناس بوتاکس اصفهان زیر نظر دکتر حدادی این مسئله کاملا برای شما روشن می کند.

 

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

مهمترین عوارض بوتاکس معمولا به 4 دلیل در افرادی تزریق بوتاکس انجام داده اند بوجود می آید. این 4 دلیل عبارتند از:

 • تزریق بیش از اندازه بوتاکس
 • تزریق در محل هایی که نباید بوتاکس تزریق شود.
 • انتشار دارو به نقاط اطراف
 • تزریق ماده ی بوتاکس غیر قانونی و غیر استاندارد

اگر کسی که برای شما تزریق بوتاکس را انجام می دهد این اشتباهات را انجام دهد باعث می شود عضلات شما بیش از اندازه ضعیف شوند یا از کار بیوفتند. در این صورت به عنوان مثال اگر تزریق بوتاکس در پیشانی و اطرف چشم باشد دچار افتادگی ابرو و پلک، اگر روی بینی باشد افتادگی بینی، در اطراف دهان باعث افتادگی دو گوشه دهان و در صورتی که روی گردن انجام شود باعث میشود در خوردن غذا و صدای شما مشکل بوجود آید.

اما اگر تزریق بوتاکس به صورت اصولی و درست انجام شود، تقریبا هیچ عارضه مهمی ندارد؛ به جز سوزش و قرمزی خفیفی که در محل تزریق بوجود می آید که بعد از چند ساعث برطرف می شود. بعضی از افراد ممکن است که کمی حالت تهوع داشته باشند یا احساس سرماخوردگی  کنند که این موضوع بعد از دو یا سه  روز برطرف می شود.

 

تزریق بوتاکس را به فرد کاربلد بسپارید

تزریق بوتاکس هم مانند هر کار دیگری، باید به کاردان خود سپرده شود. به همین دلیل شما باید برای انجام آن به پزشک این کار مراجعه کنید و از رفتن پیش سالن های زیبایی برای انجام این کار خودداری کنید. پزشک  تزریق بوتاکس اصفهان زیر نظر دکتر مرجان حداد همیشه از بهترین امکانات و بهترین ماده ی بوتاکس استفاده می کنند و همین موضوع برتری مارا نسبت به بقیه  ثابت می کند. همچنین شما باید این کار زیر نظر افرادی بدهید که دارای مجوز قانونی برای این کار باشند تا در صورتی که به نتیجه دلخواه خود نرسیدید بتوانید آنها تحت پیگرد قانونی بگذارید. انجمن جراحان پلاستیک در ایران گفته است که تزریق بوتاکس توسط آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی یعنی واگذار کردن امور پزشکی به افراد کارنابلد، این کار باعث می شود که خطراتی مانند: "نامتقارن شدن صورت و ابرو ها، فلج شدن صورت یا ایجاد افتادگی در قسمت های مختلف مانند پلک و گوشه لب ها، سرگیجه و ورم کردن بیش  از حد اطراف چشم ها را به دنبال خواهد داشت" شما را تهدید کنند.

 

بوتاکس چینی چیست و چه عوارض دارد؟

بوتاکس های موجو در کشور ما محصول انگلیس، کره و کانادا هستند که بوتاکس های کانادایی تاییدیه وزارت  بهداشت و درمان را ندارند. چرا این بوتاکس ها در اصل چینی هستند و در بعضی از افراد باعث ایجاد حساسیت می شود. این نوع بوتاکس ها که با قیمت پایین و کیفیت پایین تولید می شوند باعث می شود افراد سودجو آن ها را به جای بوتاکس خوب به کسی که می خواهد تزریق بوتاکس انجام تزریق کنند.

عوارض تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس حساسیت زا است؟

کمتر پیش می آید که کسی نسبت به بوتاکس حساسیت داشته باشد ولی با این وجود ممکن است افرادی به این موضوع حساسیتهایی مانند: خارش، ورم صورت، جوش، کهیر ورم زبان و گلو، علائم آسم، سرگیجه و غش کردن از خود نشان دهند که در چنین شرایطی این موضوع باید سریعا به پزشک معالج اطلاع داده شود.

 

تزریق بوتاکس در چه شرایط ممنوع است؟

 • اگر شخصی که می خواهد تزریق بوتاکس انجام دهد دچار بیماری های مربوط به انعقاد خون باشد
 • اگر فرد مورد نظر از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می کند.
 • دوران حاملگی یا شیر دهی
 • سنین کمتر از 18 سال و بالاتر از 75 سال.
 • افرادی که بیماری هایی ما نند ام اس، میاسنی گراویس، نفرو پاتی و نارسایی کلیه دارند.
 • افرادی که بیماری های قلبی عروقی حاد دارند
 • کسانی که دستگاه ایمنی ضعیف یا عفونت فعال دارند.
 • افرادی که تا دو هفته قبل از تزریق بوتاکس واکسن زده اند.
 • افرادی که بدون دلیل مشخصی مبتلا به بیماری فلج عضلانی هستند.

 

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس چیست؟

کبود شدن محل بوتاکس که این مورد بعد از گذشت5 تا 7 روز از بین میرود.

حالت تهوع وسر درد: این حالت بیشتر زمانی پیش می آید که برای اولین بار فرد مورد نظر بوتاکس پیشانی انجام می دهد و معمولا بعد از 24 تا 48 ساعت از بین می رود.

افتادگی و ضعف عضله و افتادگی موقت ابرو که ممکن است تا 3 ماه طول بکشد و دلیل آ ن اشتباه پزشک است.

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید تزریق بوتاکس با کمترین عوارض را تجربه کنید و نتیجه دلخواه خود را بگیرید باید یک پزشک  خوب و کاردان پیدا کرده، از او مشاوره بگیرید و بگذارید افرادی که مجوز رسمی برای این کار دارندتزریق بوتاکس را برای شما انجام دهند.
برای مشاوره رایگان با ما در تماس باشید  03136281305 --- 09026553928

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
خیر تزریق بوتاکس عملی سرپایی است که در بعضی افراد هیچ دردی ندارد و در سایرین دردی خفیف و گذرا ایجاد می‌کند که به سرعت هم برطرف می شود. با این وجود پزشک متخصص شما پیش از انجام تزریق، ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده موضعی بی حس می کند.
تزریق بوتاکس برای کدام نواحی توصیه می شود؟
بوتاکس در تمامی نواحی صورت مثل بالای بینی، خط خنده و تمامی نواحی که در اثر فعالیت های ماهیچه ای چروک می شوند جواب می دهد. از بوتاکس همچنین برای کف دست و زیر بغل به منظور جلوگیری از تعریق بیش از حد استفاده می کنند.
مواد استفاده شده در تزریق بوتاکس کلینیک دکتر حداد اصفهان چه کیفیتی دارند؟
بوتاکس های استفاده شده در کلینیک دکتر حداد همگی متعلق به شرکت های انگلیسی و آلمانی مورد تایید وزارت بهداشت هستند که در حال حاضر بهترین بوتاکس های موجود در بازار به شمار می آیند.
آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی اتفاق می افتد؟
احتمال پارگی مویرگ ها و بروز کبودی در حین بوتاکس بسیار کم است با این وجود در صورت بروز کبودی جای نگرانی نیست چون آثار کبودی بعد از نهایتا ۳ روز از بین می روند.