اصفهان، خیابان توحید میانی، بالای داروخانه دی، ساختمان پزشکی توحید

09026553928

031-36281305

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

زمانی که شما تزریق بوتاکس انجام می دهید، انتظار نتیجه ی مناسب و دلخواه خود را دارید و این موضوع کاملا منطقی است. ولی نکته ای در این میان باید به  یاد داشته باشید نتیجه  نهایی و 100 تزریق بوتاکس به دو عامل مهم بستگی دارد: 1) 50 درصد برای مهارت، تجربه، تجهیزات و مایع بوتاکسی که پزشک تزریق بوتاکس دارد. 2) 50 درصد برای مراقبت هایی که بعد از تزریق بوتاکس است که به عهده شماست.
در این مطلب از کلینیک پوست  و مو دکتر مرجان حداد مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را برای شما می گوییم تا بتوانید سهم خود را از گرفتن نتیجه بهتر بعد از بوتاکس به  درستی انجام دهید.

 

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس

یکی از سوالاتی که بسیار زیاد از ما پرسیده می شود این است که: "آیا بعد از تزریق بوتاکس می توان صورت خود را بشویم و یا به حمام بروم؟" جواب ما به این افراد این  است که سعی کنید از شستشو  صورت در 5 ساعت اول خود داری کنید و همچنین به  یاد داشته باشید که در 24 ساعت بعد از تزریق، قسمتی که در آن بوتاکس تزریق شده است را در معرض حرارت یا فشار قرار دهید. پس به این  صورت  اگر قصد شستشو صورت خود را دارید این کار را باید به آرامی و با استفاده از آب سرد انجام دهید. همچنین از فضای حمام که تقریبا گرم است تا 24 ساعت نروید تا بوتاکس اثر دهی خود را حفظ کند.
شاید با خود بگویید "چرا نمی توانم  به حمام بروم، یک حمام ده دقیقه ای چیزی نیست" ولی شما باید بدانید که قرار گرفتن مایع تزریق شده بوتاکس در مرض حرارت و گرما یا فشار باعث به حرکت درآمدن این ماده در زیر پوست می شود و ممکن است شما را به طور کلی از نتیجه دلخواهتان دور شوید و حتی نتیجه بالعکس بگیرید و دچار عوارض بوتاکس شوید.
شما می توانید از مطالب زیر استفاده کنید تا جواب سوالات خود را دقیق تر بگیرید.

عوارض بوتاکس برای مردان و زنان
آیا شستن صورت بعد از بوتاکس ضرر دارد؟
عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

مراقبت های پس از بوتاکس

تزریق بوتاک پیشانی

سایر مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

در ادامه ی این مطلب نکاتی که باید بعد از تزریق بوتاکس رعایت کنید را برای شما توضیح می دهیم تا با انجام دادن آنها 50 درصد سهم خود را از یک نتیجه ایده آل بگیرید.

  • تا زمانی که پزشک تزریق بوتاکس شما تزریق تجویز کرده است از فعالیت های بدنی خودداری کنید.
  • از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا دمای بدنتان بالا می رود.
  • تا 24 ساعت به محل تزریق دست نزنید و آن قسمت را ماساژ ندهید.
  • تا 24 ساعت از هیچگونه لایه بردار شیمیایی و میکرودرم استفاده نکنید.
  • از عمل های پزشکی که باعث ایجاد کم خونی موقت می شود خودداری کنید.
  • در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس دچار کبودی شدید اول از همه با پزشک خود تماس بگیرید.
  • در صورتی که از نتیجه بوتاکس خود راضی نبودید به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید.
  • تا 4 ساعت بعد از تزریق از خوابیدن ویا دراز کشیدن خودداری کنید.

تزریق بوتاکس گونه

چه زمان بعد از تزریق بوتاکس می توانید به زندگی عادی خود برگردید؟

شما به  راحتی می توانید به  زندگی عادی خود بازگردید، ولی با این تفاوت که در زندگی عادی خود نباید مواردی که در قسمت بالا گفتیم را اجرا کنید. ولی در شرایطی که کار شما به  صورتی است که در معرض حرارت قرار می گیرید باید سعی کنید 24 ساعت استراحت کنید، همچنین از پوشیدن کلاه یا به سر گذاشتن کلاه کاسکت یا کلاه نقاب دار خودداری کنید. همچنین بهتر است برای جلوگیری از تورم و اثر دهی بهتر نیم  ساعت بعد از تزریق به  صورت نشسته به عضلات صورت خود استراحت دهید. همچنین تا 5 روز می توانید برای جلوگیری از تورم از قرص آرنیکا و آب انبه استفاده کنید.

خب، با رعایت کردن همه موارد بالا شما 50 درصد خودتان را به طور کامل انجام داده اید، ولی با این  حال شما نباید از تاثیر 50 درصد سهم دکتر تزریق بوتاکس، تجهیزات، مهارت و تجربه غافل شوید.

50 درصدی که روی آن کنترل ندارید را به ما واگذار کنید. 09026553928 و 03136281305 آماده پاسخگویی به شما هستند.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
خیر تزریق بوتاکس عملی سرپایی است که در بعضی افراد هیچ دردی ندارد و در سایرین دردی خفیف و گذرا ایجاد می‌کند که به سرعت هم برطرف می شود. با این وجود پزشک متخصص شما پیش از انجام تزریق، ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده موضعی بی حس می کند.
تزریق بوتاکس برای کدام نواحی توصیه می شود؟
بوتاکس در تمامی نواحی صورت مثل بالای بینی، خط خنده و تمامی نواحی که در اثر فعالیت های ماهیچه ای چروک می شوند جواب می دهد. از بوتاکس همچنین برای کف دست و زیر بغل به منظور جلوگیری از تعریق بیش از حد استفاده می کنند.
مواد استفاده شده در تزریق بوتاکس کلینیک دکتر حداد اصفهان چه کیفیتی دارند؟
بوتاکس های استفاده شده در کلینیک دکتر حداد همگی متعلق به شرکت های انگلیسی و آلمانی مورد تایید وزارت بهداشت هستند که در حال حاضر بهترین بوتاکس های موجود در بازار به شمار می آیند.
آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی اتفاق می افتد؟
احتمال پارگی مویرگ ها و بروز کبودی در حین بوتاکس بسیار کم است با این وجود در صورت بروز کبودی جای نگرانی نیست چون آثار کبودی بعد از نهایتا ۳ روز از بین می روند.